LAJMI I FUNDIT:

Republika e Çekisë

26 Artikuj

Sylvinho jep lajmin e keq për Brojën, flet për formën e lojtarëve para ndeshjes me Çekinë

Sylvinho jep lajmin e keq për Brojën, flet për formën e lojtarëve para ndeshjes me Çekinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Ambsadorja Iberhysaj-Kapitaj i dorëzoi letrat kredenciale presidentit të Republikës së Çekisë

Ambsadorja Iberhysaj-Kapitaj i dorëzoi letrat kredenciale presidentit të Republikës së Çekisë

Kosovë
Hyn në fuqi marrëveshja për eliminimin e tatimeve të dyfishta me Çekinë

Hyn në fuqi marrëveshja për eliminimin e tatimeve të dyfishta me Çekinë

Financa
Republika e Çekisë emëron ambasador në Kosovë për herë të parë

Republika e Çekisë emëron ambasador në Kosovë për herë të parë

Kosovë
Çekia ndryshon qëndrim ndaj Kosovës, emëron ambasador në Prishtinë

Çekia ndryshon qëndrim ndaj Kosovës, emëron ambasador në Prishtinë

Kosovë
Osmani uron presidentin e ri të Çekisë: Mezi pres të punojmë së bashku

Osmani uron presidentin e ri të Çekisë: Mezi pres të punojmë së bashku

Kosovë
Republika e Çekisë do të riparojë dy helikopterët të Maqedonisë së Veriut

Republika e Çekisë do të riparojë dy helikopterët të Maqedonisë së Veriut

Maqedonia e Veriut
Kurti falënderon shefin e diplomacisë çeke për mbështetjen për liberalizimin e vizave

Kurti falënderon shefin e diplomacisë çeke për mbështetjen për liberalizimin e vizave

Politikë
Çështja e liberalizimit të vizave, ministri i Jashtëm i Çekisë gjatë kësaj jave viziton Kosovën

Çështja e liberalizimit të vizave, ministri i Jashtëm i Çekisë gjatë kësaj jave viziton Kosovën

Kosovë
Bilek përmend tri fushat kryesore ku Çekia do ta ndihmojë Kosovën

Bilek përmend tri fushat kryesore ku Çekia do ta ndihmojë Kosovën

Kosovë
Arrestohet në Çeki rusi Aleksandar Franchetti, kishte krijuar formacion paramilitar ‘Era e Veriut’ gjatë aneksimit të paligjshëm të Krimesë

Arrestohet në Çeki rusi Aleksandar Franchetti, kishte krijuar formacion paramilitar ‘Era e Veriut’ gjatë aneksimit të paligjshëm të Krimesë

Evropa
Dëbimet e diplomatëve rusë nga vendet Perëndimore – Kremlini drejt izolimit ndërkombëtar

Dëbimet e diplomatëve rusë nga vendet Perëndimore – Kremlini drejt izolimit ndërkombëtar

Evropa
Udhëheqësi i lartë i GRU-së ruse i përfshirë drejtpërdrejt me shpërthimin e depos së armëve në Çeki

Udhëheqësi i lartë i GRU-së ruse i përfshirë drejtpërdrejt me shpërthimin e depos së armëve në Çeki

Evropa
Evropa Lindore po i reziston thirrjes botërore për t’i ulur normat e interesit

Evropa Lindore po i reziston thirrjes botërore për t’i ulur normat e interesit

Financa
Lirohen shtatë shtetasit çekë dhe një serb që planifikonin ta lëshonin dronin në ndeshjen Kosovë – Republika Çeke

Lirohen shtatë shtetasit çekë dhe një serb që planifikonin ta lëshonin dronin në ndeshjen Kosovë – Republika Çeke

Përfaqësueset
Kosova e pafat, Herolind Shala bëhet lojtari i katërt që do të mungojë ndaj Çekisë shkaku i lëndimit

Kosova e pafat, Herolind Shala bëhet lojtari i katërt që do të mungojë ndaj Çekisë shkaku i lëndimit

Përfaqësuesja e Kosovës
Bytyqi: Së shpejti studime pa pagesë në Republikën e Çekisë

Bytyqi: Së shpejti studime pa pagesë në Republikën e Çekisë

Kosovë
Cahani dhe ambasadori çek flasin për investimet e kompanisë Gjirafa

Cahani dhe ambasadori çek flasin për investimet e kompanisë Gjirafa

Biznes
Talat Xhaferi do të udhëtojë për vizitë zyrtare në Republikën e Çekisë

Talat Xhaferi do të udhëtojë për vizitë zyrtare në Republikën e Çekisë

Amir Jakupi
Veseli udhëtoi për vizitë zyrtare në Çeki

Veseli udhëtoi për vizitë zyrtare në Çeki

Kosovë
Në Prishtinë hapet fabrika për trajtimin e ujërave të zeza

Në Prishtinë hapet fabrika për trajtimin e ujërave të zeza

Të Tjera
Zaev-Toman: Do të vazhdojë përkrahja e Çekisë në më shumë sfera

Zaev-Toman: Do të vazhdojë përkrahja e Çekisë në më shumë sfera

Maqedonia e Veriut
Golat më të bukur nga pushimi për ndeshjet e përfaqësuesve (Video)

Golat më të bukur nga pushimi për ndeshjet e përfaqësuesve (Video)

Përfaqësueset
Cech shpallet lojtar i vitit në Çeki për të nëntën herë

Cech shpallet lojtar i vitit në Çeki për të nëntën herë

Ndërkombëtare