LAJMI I FUNDIT:

Radar-Radio Dukagjini

21 Artikuj

36 familje në Kosovë bëjnë strehimin e fëmijëve pa kujdes prindëror

36 familje në Kosovë bëjnë strehimin e fëmijëve pa kujdes prindëror

Sociale
Dafina Zeqiri zbulon detaje nga dasma me Kreshnik Gjergjin – flet edhe për planet për t’u bërë nënë

Dafina Zeqiri zbulon detaje nga dasma me Kreshnik Gjergjin – flet edhe për planet për t’u bërë nënë

Yjet
Hapen vende pune përmes emisionit “Radar”, pagat deri 1,000 euro

Hapen vende pune përmes emisionit “Radar”, pagat deri 1,000 euro

Kosovë
Katër motrat memece që jetojnë me nënën e sëmurë – marrin mbështetje përmes emisionit “Radar”  

Katër motrat memece që jetojnë me nënën e sëmurë – marrin mbështetje përmes emisionit “Radar”  

Sociale
Zjarri në IML, Haxhiu me dyshime: Nuk mund të besoj që djegia ndodh dy herë radhazi e nuk bëhet nga dora e njeriut

Zjarri në IML, Haxhiu me dyshime: Nuk mund të besoj që djegia ndodh dy herë radhazi e nuk bëhet nga dora e njeriut

Kosovë
Dhuna në familje, Haxhiu: Dhunuesi dënohet, ndërsa viktima merr mbështetje shtetërore

Dhuna në familje, Haxhiu: Dhunuesi dënohet, ndërsa viktima merr mbështetje shtetërore

Kosovë
Kush ishte dhe si u vra Isa Boletini? Flet stërnipi i tij, Gazmendi

Kush ishte dhe si u vra Isa Boletini? Flet stërnipi i tij, Gazmendi

Kosovë
Djali i vdiq në aksident, mërgimtari nga Vushtrria vendos në shitje biznesin e tij – paratë e grumbulluara shkojnë për bamirësi

Djali i vdiq në aksident, mërgimtari nga Vushtrria vendos në shitje biznesin e tij – paratë e grumbulluara shkojnë për bamirësi

Sociale
Me iniciativën e emisionit Radar grumbullohen 100 mijë euro për trajtimin mjekësor të Anuar Bytyqit

Me iniciativën e emisionit Radar grumbullohen 100 mijë euro për trajtimin mjekësor të Anuar Bytyqit

Sociale
Ben Blushi: Kosova mund të ukrainizohet, e shpëton vetëm bashkimi me Shqipërinë

Ben Blushi: Kosova mund të ukrainizohet, e shpëton vetëm bashkimi me Shqipërinë

Kosovë
Luan Jaha tregon se a do të rikthehet ndonjëherë roli i ‘Dajës Skender’ në “Familja Moderne”?

Luan Jaha tregon se a do të rikthehet ndonjëherë roli i ‘Dajës Skender’ në “Familja Moderne”?

TV / Film
Sylë Tahirsylaj: Qytetarët të qëndrojnë në shtëpi, erërat janë të fuqishme

Sylë Tahirsylaj: Qytetarët të qëndrojnë në shtëpi, erërat janë të fuqishme

Kosovë
Historia e pajtimit të gjaqeve në Kosovë- a e keni ditur që idenë e kishte dhënë një grua?

Historia e pajtimit të gjaqeve në Kosovë- a e keni ditur që idenë e kishte dhënë një grua?

Kosovë
Edita Doli me dëgjuesit mbledh 238 mijë euro për tre ditë për rastin e Lumi Bordoniqit

Edita Doli me dëgjuesit mbledh 238 mijë euro për tre ditë për rastin e Lumi Bordoniqit

Sociale
Mblidhen mbi 141 mijë euro për shërimin e Lumi Bordoniqit

Mblidhen mbi 141 mijë euro për shërimin e Lumi Bordoniqit

Shëndetësi
Programi “Radar”, kthehet me programin e rregullt e hënë e premte nga ora 09:00 – 11:00

Programi “Radar”, kthehet me programin e rregullt e hënë e premte nga ora 09:00 – 11:00

Yjet
Iniciativë e jashtëzakonshme nga “Radar”: Për 15 minuta mblodhi 10 mijë euro, disa “Play Station” dhe televizorë për repartin ku trajtohen fëmijët me leukemi në QKUK

Iniciativë e jashtëzakonshme nga “Radar”: Për 15 minuta mblodhi 10 mijë euro, disa “Play Station” dhe televizorë për repartin ku trajtohen fëmijët me leukemi në QKUK

Sociale
Historia e zonjës së hekurt Ferdonije Qerkezi, premtohet riparimi i shtëpisë pasi vërshimet ia dëmtuan  

Historia e zonjës së hekurt Ferdonije Qerkezi, premtohet riparimi i shtëpisë pasi vërshimet ia dëmtuan  

Kosovë
“Radar” dhe “Bashkimi Projekt” në mbështetje të zonjës së hekurt Ferdonije Qerkezi

“Radar” dhe “Bashkimi Projekt” në mbështetje të zonjës së hekurt Ferdonije Qerkezi

Kosovë
Edita Doli: Isha punëtorja më e lumtur kur u pagova 70 euro në muaj

Edita Doli: Isha punëtorja më e lumtur kur u pagova 70 euro në muaj

TV / Film
Zatriqi: Sektori i akomodimeve në hoteleri gjatë këtij viti ka pësuar humbje rreth 18 milionë euro

Zatriqi: Sektori i akomodimeve në hoteleri gjatë këtij viti ka pësuar humbje rreth 18 milionë euro

Të Tjera