LAJMI I FUNDIT:

Hapen vende pune përmes emisionit “Radar”, pagat deri 1,000 euro

Hapen vende pune përmes emisionit “Radar”, pagat deri 1,000 euro

Në emisionin Radar në Radio Dukagjini, dëgjuesit e saj afaristë apo ata që kanë nevojë për punëtorë kanë lajmëruar për vende të lira pune.

Këtë iniciativë e ka marrë moderatorja Edita Doli e cila ka ftuar publikisht bizneset në Kosovë e diasporë që të njoftohen dhe të shpallin vendet e lira të punës.


E bizneset e interesuara menjëherë janë lajmëruar derisa përfaqësuesit e tyre kanë dhënë në emision detajet.

Linja 3A e trafikut në Prishtinë ka nevojë për dy shoferë të kategorisë D.

Përfaqësuesi i linjës ka thënë se orari është i ndryshueshëm por që nuk e kalon tetë-orëshin, derisa paga është sipas marrëveshjes.

Pos Prishtinës, vende të lira ka edhe në Pejë.

Fabrika e brumërave “Has Factory” me seli në Vitomericë të Pejës ka nevojë për dy punëtore.

Përfaqësuesi thotë se të gjitha amviset, nënat apo vajzat e interesuara mund të paraqiten në numrin 049 347 347.

Orari është tetë orë në ditë dhe të gjitha punëtoret janë gra.

Edhe Servis Toverlani me seli rruga për Shkup ka nevojë për tre mekanikë.

Pronari thotë se pagat shkojnë deri në 1,000 euro, varësisht nga aftësitë derisa orari i punës është 8-17.

Të gjithë të interesuarit për këto pozicione pune mund të paraqiten në numrat 049112682.

Kujtojmë që për më shumë vende pune mund ta vizitoni edhe Telegrafi Jobs./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Kryeministri tha se marrëveshja e 2015-ës me Serbinë shkel Kushtetutën, reagon Mustafa: Është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Kryeministri tha se marrëveshja e 2015-ës me Serbinë shkel Kushtetutën, reagon Mustafa: Është sajesë dhe gënjeshtër e Kurtit

Lajme
Çka po synon Serbia me testimin e armëve në kufi me Kosovën, flasin ish-ushtarakët

Çka po synon Serbia me testimin e armëve në kufi me Kosovën, flasin ish-ushtarakët

Siguri
Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Vuçiq e quan “hipokrit” reagimin e ndërkombëtarëve për ndalimin e qytetarëve të Kosovës

Lajme
Policia kërkon ndihmë për identifikim e dy të dyshuarve për

Policia kërkon ndihmë për identifikim e dy të dyshuarve për "shpërdorim të pasurisë së huaj"

Kronika e Zezë
Marrëveshja mes Kosovës e Serbisë, Kurti: Në këtë 11-vjetor shteti serb në Peshter të Sanxhakut do të lansojë ushtrime me dronë luftarakë kamikazë

Marrëveshja mes Kosovës e Serbisë, Kurti: Në këtë 11-vjetor shteti serb në Peshter të Sanxhakut do të lansojë ushtrime me dronë luftarakë kamikazë

Lajme
​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

​Kurti ironizon me ushtrimet e ushtrisë serbe: Paraqesin ndotje të ajrit e tokës

Siguri
Kalo në kategori