LAJMI I FUNDIT:

Qipro

96 Artikuj

Eksperti nga Brukseli: Tani është momenti që Spanja dhe katër shtete tjera ta njohin Kosovën

Eksperti nga Brukseli: Tani është momenti që Spanja dhe katër shtete tjera ta njohin Kosovën

Kosovë
Blerja e helikopterëve rusë nga ushtria serbe, SHBA: Askush nuk duhet të bëjë biznes me sektorin rus të mbrojtjes

Blerja e helikopterëve rusë nga ushtria serbe, SHBA: Askush nuk duhet të bëjë biznes me sektorin rus të mbrojtjes

Siguri
Serbia blen 11 helikopterë rusë

Serbia blen 11 helikopterë rusë

Serbia
Burri nga Qipro thyen rekordin Guinness pasi balancoi 319 gota vere në kokë

Burri nga Qipro thyen rekordin Guinness pasi balancoi 319 gota vere në kokë

Interesante
Shpërthim afër Ambasadës izraelite në Qipro, katër të arrestuar

Shpërthim afër Ambasadës izraelite në Qipro, katër të arrestuar

Evropa
Ish-ambasadori Delawie iu bën thirrje pesë vendeve të BE-së që ta njohin Kosovën

Ish-ambasadori Delawie iu bën thirrje pesë vendeve të BE-së që ta njohin Kosovën

Kosovë
Tentuan ilegalisht të ndërtojnë një rrugë në zonën që kontrollohet nga trupat paqeruajtëse, shpërthen përleshja mes turqve qipriotë dhe ushtarëve britanikë

Tentuan ilegalisht të ndërtojnë një rrugë në zonën që kontrollohet nga trupat paqeruajtëse, shpërthen përleshja mes turqve qipriotë dhe ushtarëve britanikë

Evropa
Çfarë po ndodh në Qipro: Turqit qipriotë në konflikt me britanikët, reagon edhe Erdogan

Çfarë po ndodh në Qipro: Turqit qipriotë në konflikt me britanikët, reagon edhe Erdogan

Turqia
Votuan pro edhe Spanja, Greqia dhe Qipro – Sindikata e Policisë së Kosovës pranohet në Këshillin Evropian të Sindikatave

Votuan pro edhe Spanja, Greqia dhe Qipro – Sindikata e Policisë së Kosovës pranohet në Këshillin Evropian të Sindikatave

Kosovë
A do të ringjallet ideja e ribashkimit të Qipros pas zgjedhjeve në Turqi?

A do të ringjallet ideja e ribashkimit të Qipros pas zgjedhjeve në Turqi?

Turqia
Lajçak nis ‘lobimin’ në shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

Lajçak nis ‘lobimin’ në shtetet e BE-së që nuk e kanë njohur Kosovën

Kosovë
Ofrojnë subvencione për vetura elektrike, askush nuk i shfrytëzon në Qipro

Ofrojnë subvencione për vetura elektrike, askush nuk i shfrytëzon në Qipro

Auto Lajme
A po rritet vërtetë korrupsioni në Evropë apo të gjitha janë perceptime të gabuara?

A po rritet vërtetë korrupsioni në Evropë apo të gjitha janë perceptime të gabuara?

Evropa
Zbulohet burimi gjigant i gazit në Mesdhe, pse mund të përfitojë edhe Shqipëria

Zbulohet burimi gjigant i gazit në Mesdhe, pse mund të përfitojë edhe Shqipëria

Shqipëri
Dramë në qiell, pasagjeri tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit – rrëfen ngjarjen britanikja që ishte për pushime në Qipro

Dramë në qiell, pasagjeri tentoi të hap derën e aeroplanit gjatë fluturimit – rrëfen ngjarjen britanikja që ishte për pushime në Qipro

Evropa
Mosnjohja nga pesë vendet e BE-së, qeveria kritikohet për pasivitet

Mosnjohja nga pesë vendet e BE-së, qeveria kritikohet për pasivitet

Kosovë
Qipro mbështet liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Qipro mbështet liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës

Kosovë
Aulona Muhadri: Në Qipro udhëtojmë me synime të qarta

Aulona Muhadri: Në Qipro udhëtojmë me synime të qarta

Basketboll
Për të katërtën finale radhazi, Qipro i jep Greqisë pikët maksimale në Eurovision dhe anasjelltas

Për të katërtën finale radhazi, Qipro i jep Greqisë pikët maksimale në Eurovision dhe anasjelltas

Muzikë
Këto janë zyrtarisht plazhet më të bukura në botë, sipas TripAdvisor

Këto janë zyrtarisht plazhet më të bukura në botë, sipas TripAdvisor

Çfarë të vizitosh
Krijoi këngën e Qipros në Eurovision 2022, flet producenti Fatjon Miftari: Një hap i madh për karrierën, shpresoj që në të ardhmen e afërt ta përfaqësoj Kosovën

Krijoi këngën e Qipros në Eurovision 2022, flet producenti Fatjon Miftari: Një hap i madh për karrierën, shpresoj që në të ardhmen e afërt ta përfaqësoj Kosovën

Egzona Shigjeqi
Fifi, Yll Limani dhe Fatjon Miftari realizojnë këngën e Qipros në Eurovision 2022

Fifi, Yll Limani dhe Fatjon Miftari realizojnë këngën e Qipros në Eurovision 2022

Muzikë
Nga Hungaria deri te Maqedonia e Veriut – këto janë vendet evropiane që e përdorin gazin rus

Nga Hungaria deri te Maqedonia e Veriut – këto janë vendet evropiane që e përdorin gazin rus

Botë
Qipro nuk lejon ankorimin e katër anijeve luftarake ruse në portet e ishullit

Qipro nuk lejon ankorimin e katër anijeve luftarake ruse në portet e ishullit

Evropa