LAJMI I FUNDIT:

Qeveria

167 Artikuj

Ndryshime në Qeverinë Kurti, Avni Zogiani dhe Resul Makreshi me pozita të reja në ekzekutiv

Ndryshime në Qeverinë Kurti, Avni Zogiani dhe Resul Makreshi me pozita të reja në ekzekutiv

Politikë
Osmani: Nëse opozita i mbështet ndryshimet kushtetuese, le ta vendosin vetë datën e zgjedhjeve

Osmani: Nëse opozita i mbështet ndryshimet kushtetuese, le ta vendosin vetë datën e zgjedhjeve

Politikë
OBRM-PDUKM: Kartelet qeveritare përfitojnë në kurrizin e popullit

OBRM-PDUKM: Kartelet qeveritare përfitojnë në kurrizin e popullit

Maqedonia e Veriut
Mantelbardhët ultimatum Qeverisë së RMV-së

Mantelbardhët ultimatum Qeverisë së RMV-së

Maqedonia e Veriut
“Sa më nacionaliste qeveritë, aq më të korruptuara janë”, Shala komenton hulumtimin e “The Economist”

“Sa më nacionaliste qeveritë, aq më të korruptuara janë”, Shala komenton hulumtimin e “The Economist”

Kosovë
Kasami: Qeveria nuk ia doli ta fsheh frikën nga humbja në zgjedhjet e ardhëshme

Kasami: Qeveria nuk ia doli ta fsheh frikën nga humbja në zgjedhjet e ardhëshme

Maqedonia e Veriut
Opozita kërkon të ndërpritet seanca, fajëson pushtetin për dhunën në Kuvend

Opozita kërkon të ndërpritet seanca, fajëson pushtetin për dhunën në Kuvend

Kosovë
Masat e Qeverisë nuk “shkrijnë” çmimet e larta të ushqimeve në Maqedoni

Masat e Qeverisë nuk “shkrijnë” çmimet e larta të ushqimeve në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Dimitrievski: Kjo Qeveri duhet të shkojë sa më shpejtë, BDI dhe LSDM po keqmenaxhon vendin

Dimitrievski: Kjo Qeveri duhet të shkojë sa më shpejtë, BDI dhe LSDM po keqmenaxhon vendin

Maqedonia e Veriut
Paralajmërimet për shtrenjtim të energjisë elektrike, Lekaj: AAK është kundër, do të ketë edhe protesta

Paralajmërimet për shtrenjtim të energjisë elektrike, Lekaj: AAK është kundër, do të ketë edhe protesta

Energjetika
OBRM-PDUKM: Qeveria e blen bukën me çmime nga 30 deri në 100% më të larta se çmimet që parashikon

OBRM-PDUKM: Qeveria e blen bukën me çmime nga 30 deri në 100% më të larta se çmimet që parashikon

Maqedonia e Veriut
Alternativa sot vendos nëse do qëndrojë në Qeveri apo do largohet

Alternativa sot vendos nëse do qëndrojë në Qeveri apo do largohet

Maqedonia e Veriut
RMV: Seanca për votimin e Qeverisë së re caktohet për ditën e hënë

RMV: Seanca për votimin e Qeverisë së re caktohet për ditën e hënë

Maqedonia e Veriut
Kuvendi ka pranuar propozimin për rikonstruimin e Qeverisë së RMV-së, duhet të caktojë seancë

Kuvendi ka pranuar propozimin për rikonstruimin e Qeverisë së RMV-së, duhet të caktojë seancë

Maqedonia e Veriut
Kovaçevski dorëzon në kuvend propozimin për rekonstruim të Qeverisë

Kovaçevski dorëzon në kuvend propozimin për rekonstruim të Qeverisë

Maqedonia e Veriut
LSDM: Tani për tani nuk ka bisedime me ASh-në për përfshirjen e sajë në Qeveri

LSDM: Tani për tani nuk ka bisedime me ASh-në për përfshirjen e sajë në Qeveri

Maqedonia e Veriut
Milloshoski nga OBRM-PDUKM paralajmëron interpelancë për Qeverinë

Milloshoski nga OBRM-PDUKM paralajmëron interpelancë për Qeverinë

Maqedonia e Veriut
OBRM-PDUKM: Qeveria refuzoi ndihmën për blerjen e gazit prej 850 euro

OBRM-PDUKM: Qeveria refuzoi ndihmën për blerjen e gazit prej 850 euro

Maqedonia e Veriut
Shoferët e autobusave nesër protestojnë para Qeverisë së RMV-së

Shoferët e autobusave nesër protestojnë para Qeverisë së RMV-së

Maqedonia e Veriut
Nuk do të anulohet konkursi për kontrollorë në kompaninë e Navinagionit të Maqedonisë

Nuk do të anulohet konkursi për kontrollorë në kompaninë e Navinagionit të Maqedonisë

Maqedonia e Veriut
Kovaçevski flet për skandalin në M-NAV

Kovaçevski flet për skandalin në M-NAV

Maqedonia e Veriut
Studentët ushqehen me 2400 denarë në muaj në Maqedoni

Studentët ushqehen me 2400 denarë në muaj në Maqedoni

Maqedonia e Veriut
Gashi prezanton propozimin e Alternativës: Amandament kushtetues për luftimin e korrupsionit

Gashi prezanton propozimin e Alternativës: Amandament kushtetues për luftimin e korrupsionit

Maqedonia e Veriut
A do të ndodh kthimi i akrepave të orës këtë dimër, pritet së shpejti vendimi nga Qeveria e RMV-së

A do të ndodh kthimi i akrepave të orës këtë dimër, pritet së shpejti vendimi nga Qeveria e RMV-së

Maqedonia e Veriut