LAJMI I FUNDIT:

PTK

98 Artikuj

Gjykimi ndaj Agron Mustafës pritet të fillojë në janar, akuzohet se Telekomit i shkaktoi dëm rreth 7 milionë euro

Gjykimi ndaj Agron Mustafës pritet të fillojë në janar, akuzohet se Telekomit i shkaktoi dëm rreth 7 milionë euro

Financa
Gjykata Komerciale detyron Telekomin e Kosovës t’ia paguajë “Dardafonit” 5.7 milionë euro në procedurën përmbarimore

Gjykata Komerciale detyron Telekomin e Kosovës t’ia paguajë “Dardafonit” 5.7 milionë euro në procedurën përmbarimore

Financa
Vjen reagimi i Telekomit pasi Haxha lirohet nga akuza për lidhje të kontratës sa ishte kryeshef i kësaj ndërmarrje

Vjen reagimi i Telekomit pasi Haxha lirohet nga akuza për lidhje të kontratës sa ishte kryeshef i kësaj ndërmarrje

Të Tjera
Shyqyri Haxha lirohet nga akuza për lidhje të kontratës sa ishte kryeshef i PTK-së

Shyqyri Haxha lirohet nga akuza për lidhje të kontratës sa ishte kryeshef i PTK-së

Drejtësi
Muja: Policia e Kosovës në veri kishte përdorur telefonat e Telekom Serbia

Muja: Policia e Kosovës në veri kishte përdorur telefonat e Telekom Serbia

Siguri
Ish-kryeshefi i PTK-së, Shyqri Haxha sërish mohon akuzat se kompanisë i shkaktoi dëm mbi 9 milionë euro

Ish-kryeshefi i PTK-së, Shyqri Haxha sërish mohon akuzat se kompanisë i shkaktoi dëm mbi 9 milionë euro

Drejtësi
Mungesë e kartelave telefonike në burgjet e Kosovës, të burgosurit pa komunikim me familjarët

Mungesë e kartelave telefonike në burgjet e Kosovës, të burgosurit pa komunikim me familjarët

Donjeta Zeqiraj
Dështimi i themelimit të Komisionit Hetimor për krizën energjetike dhe nisja e hetimeve rreth dyshimeve për kurdisje të çmimit të naftës – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Dështimi i themelimit të Komisionit Hetimor për krizën energjetike dhe nisja e hetimeve rreth dyshimeve për kurdisje të çmimit të naftës – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Albert Spahiu
Kurti: Telekomin do ta kthejmë në binar të zhvillimit dhe do të bëhet lider në vend

Kurti: Telekomin do ta kthejmë në binar të zhvillimit dhe do të bëhet lider në vend

Financa
Tjetër grabitje në Prishtinë, dy persona nën kërcënimin e armës kryejnë grabitje në objektin e PTK-së

Tjetër grabitje në Prishtinë, dy persona nën kërcënimin e armës kryejnë grabitje në objektin e PTK-së

Kronika e Zezë
Tre ish-drejtuesit e Telekomit sërish para gjykatës, ngarkohen për afro 30 milionë euro

Tre ish-drejtuesit e Telekomit sërish para gjykatës, ngarkohen për afro 30 milionë euro

Të Tjera
Tre ish-drejtuesit e Telekomit dalin sot para gjykatës për t’u përballur me akuzat për korrupsion

Tre ish-drejtuesit e Telekomit dalin sot para gjykatës për t’u përballur me akuzat për korrupsion

Të Tjera
MEA i bën thirrje Bordit të Postës të anulojë ndryshimin e koeficienteve të pagave

MEA i bën thirrje Bordit të Postës të anulojë ndryshimin e koeficienteve të pagave

Ekonomi
Balaj: Një profil i rrejshëm në Facebook po shantazhon në emrin tim

Balaj: Një profil i rrejshëm në Facebook po shantazhon në emrin tim

Kosovë
​Punëtorët e Telekomit të hënën në protestë

​Punëtorët e Telekomit të hënën në protestë

Të Tjera
Punëtorët e PTK-së paralajmërojnë greva dhe protesta nëse nuk hapen xhirollogaritë

Punëtorët e PTK-së paralajmërojnë greva dhe protesta nëse nuk hapen xhirollogaritë

Ekonomi
Ngritet aktakuzë kundër ish-kryeshefit të PTK-së, Shyqyri Haxha për lidhje të kontratës së dëmshme

Ngritet aktakuzë kundër ish-kryeshefit të PTK-së, Shyqyri Haxha për lidhje të kontratës së dëmshme

Të Tjera
Sindikata e PTK-së kërkon nga Qeveria të zgjidhë problemin me llogaritë e bllokuara në Telekom

Sindikata e PTK-së kërkon nga Qeveria të zgjidhë problemin me llogaritë e bllokuara në Telekom

Ekonomi
Tre ish-drejtuesit e Telekomit të Kosovës lirohen nga akuzat lidhur me kontratën me Z-Mobile

Tre ish-drejtuesit e Telekomit të Kosovës lirohen nga akuzat lidhur me kontratën me Z-Mobile

Të Tjera
Prokurori kërkon dënimin e ish-drejtuesve të Telekomit, thotë se u dëmtuan xhepat e qytetarëve

Prokurori kërkon dënimin e ish-drejtuesve të Telekomit, thotë se u dëmtuan xhepat e qytetarëve

Kosovë
Posta e Kosovës zgjedh kryeshefin e ri ekzekutiv

Posta e Kosovës zgjedh kryeshefin e ri ekzekutiv

Të Tjera
ARKEP: Jemi duke e trajtuar me prioritet procesin e përmbylljes së raportit komercial ndërmjet Telekomit dhe Z-Mobile

ARKEP: Jemi duke e trajtuar me prioritet procesin e përmbylljes së raportit komercial ndërmjet Telekomit dhe Z-Mobile

Të Tjera
Miratohet me vërejtje raporti hetimor për Telekomin, i dërgohet Prokurorisë

Miratohet me vërejtje raporti hetimor për Telekomin, i dërgohet Prokurorisë

Të Tjera
Mblidhet Komisioni për Telekomin, pritet miratimi i draft raportit të punës

Mblidhet Komisioni për Telekomin, pritet miratimi i draft raportit të punës

Të Tjera