LAJMI I FUNDIT:

Prokuroria Themelore në Pejë

83 Artikuj

Tre të dyshuar janë dërguar në mbajtje pasi u përplasën fizikisht me policinë në Klinë

Tre të dyshuar janë dërguar në mbajtje pasi u përplasën fizikisht me policinë në Klinë

Kronika e Zezë
Ngrihet aktakuzë ndaj 18 personave për korrupsion me subvencionet e Ministrisë së Bujqësisë

Ngrihet aktakuzë ndaj 18 personave për korrupsion me subvencionet e Ministrisë së Bujqësisë

Drejtësi
Aktakuzë ndaj Tush Frokajt për vrasje të Anton Prelajt në Klinë

Aktakuzë ndaj Tush Frokajt për vrasje të Anton Prelajt në Klinë

Drejtësi
RrGK kërkon të zbardhet rasti i 13-vjeçares nga Peja, që dyshohet se u dhunua nga dy persona

RrGK kërkon të zbardhet rasti i 13-vjeçares nga Peja, që dyshohet se u dhunua nga dy persona

Kosovë
Pamje nga vendi ku u gjet personi i pajetë në Pejë, gropa ishte e thellë 2-3 metra

Pamje nga vendi ku u gjet personi i pajetë në Pejë, gropa ishte e thellë 2-3 metra

Kronika e Zezë
Një person gjendet i vdekur në afërsi të parkut “Karagaç” në Pejë

Një person gjendet i vdekur në afërsi të parkut “Karagaç” në Pejë

Kronika e Zezë
Arrestohen shtatë të dyshuar, konfiskohen dokumente të dyshimta dhe hiqen flamujt në komunat ilegale – Prokuroria e Pejës jep detaje

Arrestohen shtatë të dyshuar, konfiskohen dokumente të dyshimta dhe hiqen flamujt në komunat ilegale – Prokuroria e Pejës jep detaje

Kosovë
Aktakuzë ndaj shtatë personave për kultivim të 177 bimëve narkotike dhe shitje të 100 kilogramëve marihuanë

Aktakuzë ndaj shtatë personave për kultivim të 177 bimëve narkotike dhe shitje të 100 kilogramëve marihuanë

Kosovë
Kapet një i dyshuar për prodhim dhe shpërndarje të produkteve të dëmshme mjekësore në Pejë

Kapet një i dyshuar për prodhim dhe shpërndarje të produkteve të dëmshme mjekësore në Pejë

Kronika e Zezë
Prokuroria nis hetimet për lëvizjen anti-islame të themeluar në Deçan

Prokuroria nis hetimet për lëvizjen anti-islame të themeluar në Deçan

Kosovë
Ngritet aktakuzë kundër të dyshuarit për vrasjen e nënës së tij në Pejë

Ngritet aktakuzë kundër të dyshuarit për vrasjen e nënës së tij në Pejë

Kronika e Zezë
Aktakuzë ndaj 10 personave për import dhe eksport të armëve, kultivim të narkotikëve dhe falsifikim dokumenti

Aktakuzë ndaj 10 personave për import dhe eksport të armëve, kultivim të narkotikëve dhe falsifikim dokumenti

Drejtësi
Jep dorëheqje prokurori i Pejës, Taulant Atashi

Jep dorëheqje prokurori i Pejës, Taulant Atashi

Kosovë
Lokalizohet i dyshimti për kanosjen e dy prokuroreve në Pejë, pritet të intervistohet nga Policia

Lokalizohet i dyshimti për kanosjen e dy prokuroreve në Pejë, pritet të intervistohet nga Policia

Kronika e Zezë
Rrahja e fëmijës me sindromën Down, deklarohet Policia dhe Prokuroria e Pejës

Rrahja e fëmijës me sindromën Down, deklarohet Policia dhe Prokuroria e Pejës

Kosovë
Ndërtimet pa leje, Prokuroria e Pejës ngrit aktakuzë ndaj 25 zyrtarëve komunalë

Ndërtimet pa leje, Prokuroria e Pejës ngrit aktakuzë ndaj 25 zyrtarëve komunalë

Kosovë