LAJMI I FUNDIT:

Presidenca e Kosovës

336 Artikuj

Kosova nënshkruan marrëveshje me SHBA-të kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

Kosova nënshkruan marrëveshje me SHBA-të kundër manipulimit të informacionit nga shtetet e huaja

Kosovë
Dita kombëtare e të zhdukurve, Osmani: Pas anëtarësimit në KiE, familjarët e të pagjeturve do të mund të padisin Serbinë

Dita kombëtare e të zhdukurve, Osmani: Pas anëtarësimit në KiE, familjarët e të pagjeturve do të mund të padisin Serbinë

Kosovë
Presidenca i reagon ashpër Pacollit pasi e quajti provokim veprimin e Osmanit me të mbijetuarat e luftës gjatë seancës në KS të OKB-së

Presidenca i reagon ashpër Pacollit pasi e quajti provokim veprimin e Osmanit me të mbijetuarat e luftës gjatë seancës në KS të OKB-së

Kosovë
Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë – diskutohet dhuna seksuale gjatë luftës

Forumi për Gratë, Paqen dhe Sigurinë – diskutohet dhuna seksuale gjatë luftës

Kosovë
Osmani dekoron post mortem pjesëtarin e UÇK-së, Francesco Bider, me Urdhrin “Hero i Kosovës”

Osmani dekoron post mortem pjesëtarin e UÇK-së, Francesco Bider, me Urdhrin “Hero i Kosovës”

Kosovë
Publikoi fotografinë e një vajze nga komuniteti rom të ulur në karrigen e presidentes – Matoshi e quan Osmanin raciste, reagon presidenca

Publikoi fotografinë e një vajze nga komuniteti rom të ulur në karrigen e presidentes – Matoshi e quan Osmanin raciste, reagon presidenca

Kosovë
Osmani emëron Learta Hollajn shefe të stafit

Osmani emëron Learta Hollajn shefe të stafit

Kosovë
Haradinaj i kërkon Osmanit diskutim me partitë politike për shpërbërjen e Kuvendit

Haradinaj i kërkon Osmanit diskutim me partitë politike për shpërbërjen e Kuvendit

Kosovë
Osmani viziton kompaninë Numarics: Rikthimi i diasporës dhe investimet në Kosovë shembull për të rinjtë

Osmani viziton kompaninë Numarics: Rikthimi i diasporës dhe investimet në Kosovë shembull për të rinjtë

Elfije Boletini
Presidentja Osmani për kërcënimet e Vuçiqit ndaj Kosovës: Do të dalë sërish i dështuar

Presidentja Osmani për kërcënimet e Vuçiqit ndaj Kosovës: Do të dalë sërish i dështuar

Elfije Boletini
Takimi i kryenegociatorëve për çështjen e dinarit në Bruksel, Osmani: E domosdoshme të arrihet pajtim

Takimi i kryenegociatorëve për çështjen e dinarit në Bruksel, Osmani: E domosdoshme të arrihet pajtim

Kosovë
Zhvillimet aktuale në vend, Osmani takon ambasadorët e QUINT-it

Zhvillimet aktuale në vend, Osmani takon ambasadorët e QUINT-it

Kosovë
Dita Ndërkombëtare e Gruas, me ushtaret e FSK Osmani uron 8 Marsin

Dita Ndërkombëtare e Gruas, me ushtaret e FSK Osmani uron 8 Marsin

Kosovë
Presidenca dhe GIZ Kosova me memorandum bashkëpunimi për forcimin e rolit të shoqërisë civile drejt avancimit të grave

Presidenca dhe GIZ Kosova me memorandum bashkëpunimi për forcimin e rolit të shoqërisë civile drejt avancimit të grave

Kosovë
Osmani: Me Lajçakun biseduam për zhvillimet e fundit dhe për procesin e dialogut

Osmani: Me Lajçakun biseduam për zhvillimet e fundit dhe për procesin e dialogut

Kosovë
Osmani udhëtoi për në Turqi, merr pjesë në Forumin Diplomatik të Antalisë

Osmani udhëtoi për në Turqi, merr pjesë në Forumin Diplomatik të Antalisë

Kosovë
Osmani: Ne qëndrojmë me Ukrainën sepse e dimë se si është të paguash çmimin më të lartë për liri

Osmani: Ne qëndrojmë me Ukrainën sepse e dimë se si është të paguash çmimin më të lartë për liri

Kosovë
Osmani me ambasadorët e QUINT-it diskutojnë për dinarin: Nuk po kërkohet shfuqizimi i Rregullores së BQK-së

Osmani me ambasadorët e QUINT-it diskutojnë për dinarin: Nuk po kërkohet shfuqizimi i Rregullores së BQK-së

Kosovë
Jakup Krasniqi u paraqit si i akuzuar për krime lufte në faqen e presidencës, Osmani flet për rastin

Jakup Krasniqi u paraqit si i akuzuar për krime lufte në faqen e presidencës, Osmani flet për rastin

Kosovë
Ministri gjerman, Pistorius: Duam ta bëjmë të qartë se Kosova ka mbështetje ushtarake

Ministri gjerman, Pistorius: Duam ta bëjmë të qartë se Kosova ka mbështetje ushtarake

Kosovë
Rritja e trupave gjermane në Kosovë, Osmani deklarohet pas takimit me ministrin Pistorius

Rritja e trupave gjermane në Kosovë, Osmani deklarohet pas takimit me ministrin Pistorius

Kosovë
Osmani dhe Nagavci ngushëllojnë familjen e akademik Feriz Krasniqit

Osmani dhe Nagavci ngushëllojnë familjen e akademik Feriz Krasniqit

Kosovë
Osmani në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit: Sot kujtojmë miliona jetë të pafajshme të humbura

Osmani në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit: Sot kujtojmë miliona jetë të pafajshme të humbura

Kosovë
Presidentja Osmani emëron Vehbi Miftarin ambasador në Vatikan

Presidentja Osmani emëron Vehbi Miftarin ambasador në Vatikan

Kosovë