LAJMI I FUNDIT:

Poloni

96 Artikuj

Maqedonci takon homologun polak, i shpreh shqetësimin për vendosjen e 48 bazave ushatarake serbe afër kufirit me Kosovën

Maqedonci takon homologun polak, i shpreh shqetësimin për vendosjen e 48 bazave ushatarake serbe afër kufirit me Kosovën

Kosovë
Siguria në Evropë – Gërvalla së bashku me ministrin e Mbrojtjes dhe drejtorin e AKI-së, pjesë e konferencës “Defence 24 Days”

Siguria në Evropë – Gërvalla së bashku me ministrin e Mbrojtjes dhe drejtorin e AKI-së, pjesë e konferencës “Defence 24 Days”

Kosovë
Nga Tirana në Kiev: Jeta e shqiptares në Ukrainë që menaxhon 15 milionë dollarë

Nga Tirana në Kiev: Jeta e shqiptares në Ukrainë që menaxhon 15 milionë dollarë

Shqipëri
Ata gjetën një kuti të ndryshkur në pyll dhe në të zbuluan diçka të pabesueshme

Ata gjetën një kuti të ndryshkur në pyll dhe në të zbuluan diçka të pabesueshme

Interesante
Sigal Prishtina zhvillon dy përballje në Poloni

Sigal Prishtina zhvillon dy përballje në Poloni

Basketboll
Pas sulmit raketor në Poloni, Osmani: Solidarizohemi me aleatët tanë polakë dhe të NATO-s

Pas sulmit raketor në Poloni, Osmani: Solidarizohemi me aleatët tanë polakë dhe të NATO-s

Kosovë
Zbulohet kë takoi për herë të fundit në Tiranë njeriu më i kërkuar në Poloni

Zbulohet kë takoi për herë të fundit në Tiranë njeriu më i kërkuar në Poloni

Shqipëri
​Gërvalla kërkon ndihmën e Polonisë për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

​Gërvalla kërkon ndihmën e Polonisë për heqjen e vizave për qytetarët e Kosovës

Kosovë
Kosova lidh marrëveshje ushtarake me Turqinë dhe Poloninë

Kosova lidh marrëveshje ushtarake me Turqinë dhe Poloninë

Siguri
Ferrari me shpejtësi prej 231 km/h, arrestohet polaku me patentë false në Fier

Ferrari me shpejtësi prej 231 km/h, arrestohet polaku me patentë false në Fier

Shqipëri
Shqipëria, destinacioni i preferuar i turistëve polakë

Shqipëria, destinacioni i preferuar i turistëve polakë

Shqipëri
Zyrtari polak i sigurisë: Perëndimi duhet t’i përgjigjet me vendosmëri agresionit rus

Zyrtari polak i sigurisë: Perëndimi duhet t’i përgjigjet me vendosmëri agresionit rus

Evropa
Polonia blenë 250 tanke amerikane ‘Abrams’, Blaszczak: Detyra jonë është të parandalojmë një agresion të mundshëm nga Rusia

Polonia blenë 250 tanke amerikane ‘Abrams’, Blaszczak: Detyra jonë është të parandalojmë një agresion të mundshëm nga Rusia

Evropa
Fermeri polak që refuzoi ta shesë tokën e tij, kryen korrjen te fusha e rrethuar nga blloqet e apartamenteve

Fermeri polak që refuzoi ta shesë tokën e tij, kryen korrjen te fusha e rrethuar nga blloqet e apartamenteve

Evropa
Tusk: Po kthehem për t’iu kundërvënë agjendës së Vladimir Putinit në Evropë

Tusk: Po kthehem për t’iu kundërvënë agjendës së Vladimir Putinit në Evropë

Evropa
Polonia arreston një spiun rus

Polonia arreston një spiun rus

Evropa
Një mumje shtatzënë zbulohet nga shkencëtarët polakë

Një mumje shtatzënë zbulohet nga shkencëtarët polakë

Kuriozitete
Shoferi i Mercedes nuk e lejonte traktorin t’a tejkalonte, më pas ai e godet atë duke i shkaktuar mjaft dëme

Shoferi i Mercedes nuk e lejonte traktorin t’a tejkalonte, më pas ai e godet atë duke i shkaktuar mjaft dëme

Auto Fun
Hungaria dhe Polonia bllokojnë miratimin e buxhetit të BE-së

Hungaria dhe Polonia bllokojnë miratimin e buxhetit të BE-së

Botë
Peugeot pëson aksident të tmerrshëm në një autostradë në Poloni

Peugeot pëson aksident të tmerrshëm në një autostradë në Poloni

Dështime
Sinjal paralajmërues nga Brukseli drejt Polonisë

Sinjal paralajmërues nga Brukseli drejt Polonisë

Nga Bota
Google planifikon të investojë rreth 2 miliardë euro në qendrën e të dhënave në Poloni

Google planifikon të investojë rreth 2 miliardë euro në qendrën e të dhënave në Poloni

Lajme Teknologji
Ku të shkoni në Poloni për të bërë fotografi të bukura për Instagram

Ku të shkoni në Poloni për të bërë fotografi të bukura për Instagram

Çfarë të vizitosh
Gjermania, e shqetësuar pas raportimeve për largimin e trupave amerikane

Gjermania, e shqetësuar pas raportimeve për largimin e trupave amerikane

Nga Bota