LAJMI I FUNDIT:

Podujevë

898 Artikuj

Aksidenti me fatalitet në Podujevë, ngritët aktakuzë ndaj një shoferi

Aksidenti me fatalitet në Podujevë, ngritët aktakuzë ndaj një shoferi

Drejtësi
Policia ndalon një person në Podujevë, hyri ilegalisht nga Serbia

Policia ndalon një person në Podujevë, hyri ilegalisht nga Serbia

Kosovë
Raporton burrin e zhdukur nga fundi i janarit – tri raportime në 24 orët e fundit në Polici për zhdukjen e familjarëve

Raporton burrin e zhdukur nga fundi i janarit – tri raportime në 24 orët e fundit në Polici për zhdukjen e familjarëve

Kronika e Zezë
Shumë armë pa leje në duart e qytetarëve, ekspertët kërkojnë ndryshim të politikave ndëshkimore

Shumë armë pa leje në duart e qytetarëve, ekspertët kërkojnë ndryshim të politikave ndëshkimore

Siguri
I riu u vet-plagos me armë në Podujevë, dërgohet në QKUK

I riu u vet-plagos me armë në Podujevë, dërgohet në QKUK

Kronika e Zezë
Një burrë rrahë gruan e tij në Podujevë, ia theu njërën dorë

Një burrë rrahë gruan e tij në Podujevë, ia theu njërën dorë

Kronika e Zezë
Figura e Albin Kurtit shkrihet në bronz, flet pronari i shtatores

Figura e Albin Kurtit shkrihet në bronz, flet pronari i shtatores

Elfije Boletini
Krasniqi me kritika për qeverisjen trevjeçare të Kurtit, ia përmend edhe shtatoren në Podujevë

Krasniqi me kritika për qeverisjen trevjeçare të Kurtit, ia përmend edhe shtatoren në Podujevë

Politikë
Punëtorja e bankës në Podujevë dorëzon në Polici rreth 15 mijë euro, dyshohet se janë të falsifikuara

Punëtorja e bankës në Podujevë dorëzon në Polici rreth 15 mijë euro, dyshohet se janë të falsifikuara

Kronika e Zezë
Intervistohet njëri nga të dyshuarit për vrasjen e 18 vjeçarit nga Podujeva, avokati Musa thotë se i njëjti është i rënduar emocionalisht

Intervistohet njëri nga të dyshuarit për vrasjen e 18 vjeçarit nga Podujeva, avokati Musa thotë se i njëjti është i rënduar emocionalisht

Jehona Hulaj
Gjendet pa shenja jete një femër në Podujevë, rasti po hetohet

Gjendet pa shenja jete një femër në Podujevë, rasti po hetohet

Kronika e Zezë
Dyshohet se keqtrajtoi tre fëmijët e saj, arrestohet një grua në Podujevë e më pas lirohet në procedurë të rregullt

Dyshohet se keqtrajtoi tre fëmijët e saj, arrestohet një grua në Podujevë e më pas lirohet në procedurë të rregullt

Kronika e Zezë
U ftua nga policia për rastin e 18-vjeçarit, imami nga Podujeva: Nuk jam njeriu i parë që takova palët për të ulur hasmëritë

U ftua nga policia për rastin e 18-vjeçarit, imami nga Podujeva: Nuk jam njeriu i parë që takova palët për të ulur hasmëritë

Drejtësi
Përfundon intervistimi i xhaxhait të Lulzim Fejzullahut: Të gjithë familjarët e dorasve janë të lirë

Përfundon intervistimi i xhaxhait të Lulzim Fejzullahut: Të gjithë familjarët e dorasve janë të lirë

Drejtësi
Intervistohen nga Policia imami dhe axha i 18-vjeçarit nga Podujeva, shkak deklaratat për hakmarrje

Intervistohen nga Policia imami dhe axha i 18-vjeçarit nga Podujeva, shkak deklaratat për hakmarrje

Kosovë
“Gjaku nuk shitet”, “Drejtësi për vëllaun tonë”, në Podujevë mbahet marsh për Lulzim Fejzullahun

“Gjaku nuk shitet”, “Drejtësi për vëllaun tonë”, në Podujevë mbahet marsh për Lulzim Fejzullahun

Kosovë
Sot mbahet marsh për Lulzim Fejzullahun në Podujevë

Sot mbahet marsh për Lulzim Fejzullahun në Podujevë

Kosovë
Ndryshoi raportin lidhur me vrasjen e 18-vjeçarit në Podujevë, iniciohet procedurë disiplinore ndaj zyrtarit përgjegjës

Ndryshoi raportin lidhur me vrasjen e 18-vjeçarit në Podujevë, iniciohet procedurë disiplinore ndaj zyrtarit përgjegjës

Kosovë
Vihet gurthemeli i Qendrës Rezidenciale për të moshuarit në Podujevë, bashkëfinancim i “Jetimave të Ballkanit” dhe Komunës

Vihet gurthemeli i Qendrës Rezidenciale për të moshuarit në Podujevë, bashkëfinancim i “Jetimave të Ballkanit” dhe Komunës

Kosovë
“Sport në Shkolla”, fotografi nga lansimi i programit në Podujevë

“Sport në Shkolla”, fotografi nga lansimi i programit në Podujevë

Arsim
“Bateriat”, apo “filterat”, Kurtit nuk i “dhez” vetura për disa minuta pas vizitës në Podujevë

“Bateriat”, apo “filterat”, Kurtit nuk i “dhez” vetura për disa minuta pas vizitës në Podujevë

Fun
Hapet fond për të ndihmuar vëllain dhe motrën e 18-vjeçarit që u rrah për vdekje në Podujevë

Hapet fond për të ndihmuar vëllain dhe motrën e 18-vjeçarit që u rrah për vdekje në Podujevë

Kosovë
Vrasja e 18-vjeçarit, avokati: Nëse ka pasur fshehje të provave, videoja është bazamenti i rastit

Vrasja e 18-vjeçarit, avokati: Nëse ka pasur fshehje të provave, videoja është bazamenti i rastit

Drejtësi
Tomë Gashi: Duhet të mendojmë vendosjen e dënimit me vdekje në Kosovë, e heqim atë një ditë para anëtarësimit në BE

Tomë Gashi: Duhet të mendojmë vendosjen e dënimit me vdekje në Kosovë, e heqim atë një ditë para anëtarësimit në BE

Drejtësi