LAJMI I FUNDIT:

Pirja e ujit

58 Artikuj

A është e vërtetë që pirja e ujit hidraton lëkurën? Çfarë thonë dermatologët

A është e vërtetë që pirja e ujit hidraton lëkurën? Çfarë thonë dermatologët

Këshilla mjekësore
A pini mjaftueshëm ujë

A pini mjaftueshëm ujë

Të tjera
Pini ujë gjatë ushqimit për të parandaluar mbingrënien

Pini ujë gjatë ushqimit për të parandaluar mbingrënien

Nutricion
Sasia e ujit që duhet të pini në ditë

Sasia e ujit që duhet të pini në ditë

Këshilla mjekësore
Nëse fëmija juaj pi shumë ujë dhe shkon shpesh në tualet, vizitoni pediatrin

Nëse fëmija juaj pi shumë ujë dhe shkon shpesh në tualet, vizitoni pediatrin

Këshilla mjekësore
Gurët në veshka prekin 15% të popullatës në Shqipëri, mjeku: Shqiptarët nuk pinë ujë mjaftueshëm

Gurët në veshka prekin 15% të popullatës në Shqipëri, mjeku: Shqiptarët nuk pinë ujë mjaftueshëm

Shqipëri
Cili ujë është më i rrezikshëm për zemrën: Mos e blini kurrë, zbulon ky mbishkrim

Cili ujë është më i rrezikshëm për zemrën: Mos e blini kurrë, zbulon ky mbishkrim

Të njohim produktet
Sa ujë duhet të pijë një fëmijë gjatë ditës? Kushtojini vëmendje këtyre shenjave

Sa ujë duhet të pijë një fëmijë gjatë ditës? Kushtojini vëmendje këtyre shenjave

Fëmija juaj
Ujë gjatë stërvitjes: Sa lëngje duhet të konsumojmë?

Ujë gjatë stërvitjes: Sa lëngje duhet të konsumojmë?

Aktivitete sportive
Mbani një gotë me ujë natën afër krevatit? Ja përse kjo ide është shumë e keqe

Mbani një gotë me ujë natën afër krevatit? Ja përse kjo ide është shumë e keqe

Shëndetësi Lajme
​Nëse vëreni këto simptoma, pini më pak ujë

​Nëse vëreni këto simptoma, pini më pak ujë

Shëndetësi Lajme
Kjo pije e mëngjesit mund të jetë ‘çelësi’ i jetëgjatësisë, thotë një dietologe

Kjo pije e mëngjesit mund të jetë ‘çelësi’ i jetëgjatësisë, thotë një dietologe

Shëndetësi Lajme
Pirja e ujit sjell disa përfitime që ndoshta nuk i keni ditur

Pirja e ujit sjell disa përfitime që ndoshta nuk i keni ditur

Të njohim produktet
Assesi mos pini ujë nga shishja e cila është ngrohur në diell

Assesi mos pini ujë nga shishja e cila është ngrohur në diell

Shëndetësi Lajme
Pse është i mirë uji me nenexhik?

Pse është i mirë uji me nenexhik?

Nutricion
Si të qëndroni të hidratuar në ditët e nxehta

Si të qëndroni të hidratuar në ditët e nxehta

Këshilla Lifestyle
Çfarë duhet të bëjmë që një fëmijë të krijojë shprehi të pijë më shumë ujë?

Çfarë duhet të bëjmë që një fëmijë të krijojë shprehi të pijë më shumë ujë?

Prindër dhe fëmijë
A rrezikohen foshnjat nën gjashtë muaj nga pirja e ujit?

A rrezikohen foshnjat nën gjashtë muaj nga pirja e ujit?

Bebja këtu
Shprehi jo e mirë: Përse nuk duhet të pimë ujë derisa jemi duke ngrënë

Shprehi jo e mirë: Përse nuk duhet të pimë ujë derisa jemi duke ngrënë

Nutricion
Pijet që duhet shmangur para se të shkoni në shtrat

Pijet që duhet shmangur para se të shkoni në shtrat

Nutricion
Pesë gabimet që i bëjmë në muajt e pranverës e që mund të shkaktojnë dëmtimin e lëkurës

Pesë gabimet që i bëjmë në muajt e pranverës e që mund të shkaktojnë dëmtimin e lëkurës

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
Uji Nabeez: Pihet gjatë Ramazanit – ideal për agjërim

Uji Nabeez: Pihet gjatë Ramazanit – ideal për agjërim

Pije dhe Kokteje
Testi me një gotë ujë të thjeshtë zbulon një sëmundje të rëndë!

Testi me një gotë ujë të thjeshtë zbulon një sëmundje të rëndë!

Të tjera
Pirja e mjaftueshme e ujit çdo ditë lidhet me disponim më të mirë, energji dhe lumturi të përgjithshme

Pirja e mjaftueshme e ujit çdo ditë lidhet me disponim më të mirë, energji dhe lumturi të përgjithshme

Si të…