LAJMI I FUNDIT:

Pika kufitare në Vermicë

41 Artikuj

Ia dha 10 euro policit kufitar të Kosovës në Vermicë, i ngritet aktakuzë shtetasit të Shqipërisë

Ia dha 10 euro policit kufitar të Kosovës në Vermicë, i ngritet aktakuzë shtetasit të Shqipërisë

Kronika e Zezë
I jep 10 euro ryshfet një zyrtari policor në këmbim për të kaluar kufirin në Vërmicë, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

I jep 10 euro ryshfet një zyrtari policor në këmbim për të kaluar kufirin në Vërmicë, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

Kronika e Zezë
Kontrabandë në Vërmicë, Dogana konfiskon 145 kilogram duhan që po vinte nga Shqipëria

Kontrabandë në Vërmicë, Dogana konfiskon 145 kilogram duhan që po vinte nga Shqipëria

Kosovë
Arrestohet një pasagjer autobusi, transportoi marihuanë në pikë kalimin kufitar në Vërmicë

Arrestohet një pasagjer autobusi, transportoi marihuanë në pikë kalimin kufitar në Vërmicë

Kronika e Zezë
Policia gjen kokainë në një veturë me targa të huaja – i dyshuari e kishte blerë në Shqipëri

Policia gjen kokainë në një veturë me targa të huaja – i dyshuari e kishte blerë në Shqipëri

Kronika e Zezë
Pritjet kufitare, Sveçla dhe Balla vizitojnë pikën Vërmicë-Morinë

Pritjet kufitare, Sveçla dhe Balla vizitojnë pikën Vërmicë-Morinë

Kosovë
Kontrabandim me migrantë si dhe posedim të narkotikëve, arrestohet një i dyshuar në Vërmicë

Kontrabandim me migrantë si dhe posedim të narkotikëve, arrestohet një i dyshuar në Vërmicë

Kronika e Zezë
Dogana e Kosovës parandalon futjen e mbi 18 mijë euro të padeklaruara në pikën kufitare të Vërmicës

Dogana e Kosovës parandalon futjen e mbi 18 mijë euro të padeklaruara në pikën kufitare të Vërmicës

Financa
Dogana e Kosovës kap mbi 1 mijë fishekë të gjuetisë në Vermicë

Dogana e Kosovës kap mbi 1 mijë fishekë të gjuetisë në Vermicë

Kronika e Zezë
Keqpërdori detyrën, Dogana e Kosovës largon nga puna një zyrtar

Keqpërdori detyrën, Dogana e Kosovës largon nga puna një zyrtar

Të Tjera
Në Vërmicë ndalohet një veturë, ishte vjedhur në vitin 2019

Në Vërmicë ndalohet një veturë, ishte vjedhur në vitin 2019

Kosovë
Shoferi i kamionit dyshohet se sulmoi me thikë doganierët në Vërmicë, arrestohet nga policia

Shoferi i kamionit dyshohet se sulmoi me thikë doganierët në Vërmicë, arrestohet nga policia

Kosovë
Tentoi ta korruptonte me 5 euro policin, arrestohet shtetasi i Serbisë në Vërmicë

Tentoi ta korruptonte me 5 euro policin, arrestohet shtetasi i Serbisë në Vërmicë

Kronika e Zezë
Konfiskohen 11 qese marihuanë në Vërmicë

Konfiskohen 11 qese marihuanë në Vërmicë

Kronika e Zezë
Tentoi ta korruptojë zyrtarin policor në kufi, arrestohet një shtetas i Shqipërisë

Tentoi ta korruptojë zyrtarin policor në kufi, arrestohet një shtetas i Shqipërisë

Kronika e Zezë
Kontrabanda me barna, konfiskohen rreth 100 paketime në pikë-kalimin kufitar në Vërmicë

Kontrabanda me barna, konfiskohen rreth 100 paketime në pikë-kalimin kufitar në Vërmicë

Kosovë
Masat e reja kufizuese, vijojnë pritjet dhe ankesat e qytetarëve në kufirin Kosovë- Shqipëri

Masat e reja kufizuese, vijojnë pritjet dhe ankesat e qytetarëve në kufirin Kosovë- Shqipëri

Kosovë
Vazhdojnë pritjet e gjata për të hyrë në Kosovë nga Shqipëria

Vazhdojnë pritjet e gjata për të hyrë në Kosovë nga Shqipëria

Kosovë
Vaksinë ose test për të hyrë në Kosovë, radhë të gjata në kufi me Shqipërinë

Vaksinë ose test për të hyrë në Kosovë, radhë të gjata në kufi me Shqipërinë

Kosovë
Arrestohen tre të dyshuar për përfshirje në kontrabandë me emigrantë

Arrestohen tre të dyshuar për përfshirje në kontrabandë me emigrantë

Kronika e Zezë
Arrestohet një person në pikëkalimin kufitar në Vërmicë, provoi t’i jap ryshfet 10 euro zyrtarit policor

Arrestohet një person në pikëkalimin kufitar në Vërmicë, provoi t’i jap ryshfet 10 euro zyrtarit policor

Kosovë
Kontrabandoi tre sirian nga Shqipëria në Kosovë, arrestohet i dyshuari

Kontrabandoi tre sirian nga Shqipëria në Kosovë, arrestohet i dyshuari

Kronika e Zezë
Kolona në Vërmicë, kosovarët nisen drejt Shqipërisë

Kolona në Vërmicë, kosovarët nisen drejt Shqipërisë

Kosovë
Fluks turistësh drejt Shqipërisë, mbi 16 mijë persona kaluan sot pikën kufitare në Morinë

Fluks turistësh drejt Shqipërisë, mbi 16 mijë persona kaluan sot pikën kufitare në Morinë

Shqipëri