LAJMI I FUNDIT:

Pesha e tepërt

36 Artikuj

Tetë ushqime që tregtohen si ‘të mira’, ju bëjnë të shtoni peshë?

Tetë ushqime që tregtohen si ‘të mira’, ju bëjnë të shtoni peshë?

Të njohim produktet
Inati po ju shëndosh? Ç’thotë shkenca për zemërimin!

Inati po ju shëndosh? Ç’thotë shkenca për zemërimin!

Psikologji
Gjinekologia Sara Gottfried pohon: “Këto katër hormone janë fajtore për faktin që nuk mund të humbni peshë”

Gjinekologia Sara Gottfried pohon: “Këto katër hormone janë fajtore për faktin që nuk mund të humbni peshë”

Këshilla mjekësore
Tiroidja, shkak i shëndoshjes dhe lodhjes

Tiroidja, shkak i shëndoshjes dhe lodhjes

Shëndetësi Lajme
Ekzistojnë privilegje nëse jeni të dobëta, mirëpo a jeni ju të kënaqura me kilogramët tuaj?

Ekzistojnë privilegje nëse jeni të dobëta, mirëpo a jeni ju të kënaqura me kilogramët tuaj?

Psikoprofil
Ajo që ndodh në organizëm nga moskonsumimi i frutave dhe perimeve

Ajo që ndodh në organizëm nga moskonsumimi i frutave dhe perimeve

Shëndetësi Lajme
Një trajnere fitnesi tregon pse gratë e kanë të vështirë ta heqin barkun pas lindjes së fëmijës

Një trajnere fitnesi tregon pse gratë e kanë të vështirë ta heqin barkun pas lindjes së fëmijës

Për nënat
Arsyet pse disa njerëz nuk mbajnë unazë martese

Arsyet pse disa njerëz nuk mbajnë unazë martese

Lifestyle
Barnat që mund të ndikojnë në peshën e trupit

Barnat që mund të ndikojnë në peshën e trupit

Këshilla mjekësore
Më ndihmoni, po shtoj peshë për shkak të barnave!

Më ndihmoni, po shtoj peshë për shkak të barnave!

Këshilla mjekësore
“Nuk më intereson pesha ime” – Selena Gomez i kundërpërgjigjet personave që komentojnë përmasat e saj

“Nuk më intereson pesha ime” – Selena Gomez i kundërpërgjigjet personave që komentojnë përmasat e saj

Këshilla dhe arsye
Ngrënia e këtij ushqimi çdo ditë, mund të largojë shtimin e peshës që lidhet me moshën

Ngrënia e këtij ushqimi çdo ditë, mund të largojë shtimin e peshës që lidhet me moshën

Shëndetësi Lajme
Recetë japoneze: Humbni peshë shpejt dhe lehtë me këtë dietë me banane

Recetë japoneze: Humbni peshë shpejt dhe lehtë me këtë dietë me banane

Dietë
Frutat verore që ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve, largojnë stresin, përmirësojnë gjumin dhe më shumë

Frutat verore që ndihmojnë në lehtësimin e dhimbjeve, largojnë stresin, përmirësojnë gjumin dhe më shumë

Të njohim produktet
Keni shtuar peshë brenda një apo dy ditëve? Këto janë pesë arsyet e mundshme

Keni shtuar peshë brenda një apo dy ditëve? Këto janë pesë arsyet e mundshme

Të tjera
Kilet e shumta që shtoni vetëm nga stresi; Studimi i fundit tregon sa peshë ju jep çdo problem që kaloni

Kilet e shumta që shtoni vetëm nga stresi; Studimi i fundit tregon sa peshë ju jep çdo problem që kaloni

Shëndetësi Lajme
Me këto ushtrime do të shpenzoni gjithsej tetë minuta në ditë: Për një muaj do të vëreni dallimin drastik!

Me këto ushtrime do të shpenzoni gjithsej tetë minuta në ditë: Për një muaj do të vëreni dallimin drastik!

Ndërtim i muskujve
Pesha dhe kokëdhimbja

Pesha dhe kokëdhimbja

Shëndetësi Lajme
Lëng me tre përbërës për të humbur peshën e tepërt

Lëng me tre përbërës për të humbur peshën e tepërt

Dietë
Shtoni peshë nga ushtrimet fizike: Këto janë simptomat të cilat tregojnë që po ushtroni shumë

Shtoni peshë nga ushtrimet fizike: Këto janë simptomat të cilat tregojnë që po ushtroni shumë

Aktivitete sportive
Nëse nuk i doni kardio-ushtrimet, këto gjashtë këshilla do t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Nëse nuk i doni kardio-ushtrimet, këto gjashtë këshilla do t’ju ndihmojnë të humbni peshë

Këshilla Lifestyle
A e dini pse nuk po humbni kilogramë

A e dini pse nuk po humbni kilogramë

Këshilla mjekësore
Aloe vera do t’ju lirojë nga helmet dhe pesha e tepërt trupore

Aloe vera do t’ju lirojë nga helmet dhe pesha e tepërt trupore

Nutricion
60% e njerëzve fitojnë peshë nga kjo arsye e vetme

60% e njerëzve fitojnë peshë nga kjo arsye e vetme

Shëndetësi Lajme