LAJMI I FUNDIT:

Përfaqësuesja e Rusisë

169 Artikuj

UEFA vazhdon me qëndrim të njëjtë ndaj Rusisë

UEFA vazhdon me qëndrim të njëjtë ndaj Rusisë

Ndërkombëtare
Rusia zyrtarisht e përjashtuar edhe nga “Euro 2024”

Rusia zyrtarisht e përjashtuar edhe nga “Euro 2024”

Përfaqësueset
Miratohet procedura e shortit të kualifikimeve për ‘Euro 2024’, pezullohet Rusia

Miratohet procedura e shortit të kualifikimeve për ‘Euro 2024’, pezullohet Rusia

Përfaqësueset
Aranzhuan miqësore me Rusinë, Dzeko dhe Pjanic dalin kundër federatës dhe i bëjnë të qartë se nuk do të luajnë

Aranzhuan miqësore me Rusinë, Dzeko dhe Pjanic dalin kundër federatës dhe i bëjnë të qartë se nuk do të luajnë

Ndërkombëtare
Zyrtare: UEFA përjashton përfundimisht Rusinë nga garat, e pësojnë edhe klubet e këtij shteti

Zyrtare: UEFA përjashton përfundimisht Rusinë nga garat, e pësojnë edhe klubet e këtij shteti

Ndërkombëtare
E përjashtuar nga Kupa e Botës 2022, Rusia ka tërhequr zyrtarisht ankesën e saj kundër FIFA-s

E përjashtuar nga Kupa e Botës 2022, Rusia ka tërhequr zyrtarisht ankesën e saj kundër FIFA-s

Ndërkombëtare
FIFA konfirmon se Rusia është përjashtuar nga Kupa e Botës

FIFA konfirmon se Rusia është përjashtuar nga Kupa e Botës

Ndërkombëtare
Bota e sportit e ka shmangur Putinin

Bota e sportit e ka shmangur Putinin

Sport
Kapiteni i Rusisë, Dzyuba iu reagon lojtarëve ukrainas: Lufta është e frikshme, por nuk ofendohem nga ata që më sulmojnë nga vilat e tyre

Kapiteni i Rusisë, Dzyuba iu reagon lojtarëve ukrainas: Lufta është e frikshme, por nuk ofendohem nga ata që më sulmojnë nga vilat e tyre

Premier League
Vitaliy Mykolenko i Evertonit fillon një sulm të ashpër ndaj kapitenit të Rusisë, Artem Dzyuba: Do të mbylleni në birucë

Vitaliy Mykolenko i Evertonit fillon një sulm të ashpër ndaj kapitenit të Rusisë, Artem Dzyuba: Do të mbylleni në birucë

Premier League
Adidas shkëput kontratën me Rusinë, nuk do ta vesh më ekipin e futbollit të këtij vendi

Adidas shkëput kontratën me Rusinë, nuk do ta vesh më ekipin e futbollit të këtij vendi

Përfaqësueset
“Kishim një ëndërr, tani e humbëm”, trajneri i Rusisë mesazh FIFA-s dhe UEFA-s

“Kishim një ëndërr, tani e humbëm”, trajneri i Rusisë mesazh FIFA-s dhe UEFA-s

Përfaqësueset
Federata ruse kundërshton vendimet e FIFA-s dhe UEFA-s

Federata ruse kundërshton vendimet e FIFA-s dhe UEFA-s

Përfaqësueset
Situata e Polonisë në rrugëtimin për Botëror pas pezullimit të Rusisë nga aktivitetet futbollistike

Situata e Polonisë në rrugëtimin për Botëror pas pezullimit të Rusisë nga aktivitetet futbollistike

Përfaqësueset
Zyrtare: FIFA dhe UEFA suspendojnë Rusinë në të gjitha kompeticionet

Zyrtare: FIFA dhe UEFA suspendojnë Rusinë në të gjitha kompeticionet

Sport
FIFA ‘në bisedime të avancuara’ për pezullimin e Rusisë?

FIFA ‘në bisedime të avancuara’ për pezullimin e Rusisë?

Ndërkombëtare
Qeveria britanike sfidon FIFA-n për Rusinë

Qeveria britanike sfidon FIFA-n për Rusinë

Përfaqësueset
Franca thotë se Rusia duhet të përjashtohet nga Kupa e Botës

Franca thotë se Rusia duhet të përjashtohet nga Kupa e Botës

Përfaqësueset
FIFA po refuzon ta përjashtojë Rusinë

FIFA po refuzon ta përjashtojë Rusinë

Përfaqësueset
Nga presioni i lartë – FIFA e mendon përjashtimin e Rusisë nga të gjitha garat

Nga presioni i lartë – FIFA e mendon përjashtimin e Rusisë nga të gjitha garat

Përfaqësueset
Anglia cakton sanksione të rënda ndaj Rusisë

Anglia cakton sanksione të rënda ndaj Rusisë

Përfaqësueset
Polonia i quan të papranueshme sanksionet e FIFA-s ndaj Rusisë

Polonia i quan të papranueshme sanksionet e FIFA-s ndaj Rusisë

Përfaqësueset
FIFA me sanksione të rënda për Rusinë: Pa himn, pa flamur, pa tifozë, ndeshjet në terren neutral

FIFA me sanksione të rënda për Rusinë: Pa himn, pa flamur, pa tifozë, ndeshjet në terren neutral

Premier League
Askush nuk pranon të luaj ndaj Rusisë, tani kundër del edhe Republika Çeke: Të gjithë kemi rënë dakord që mos të luajmë ndaj tyre, as në terren neutral

Askush nuk pranon të luaj ndaj Rusisë, tani kundër del edhe Republika Çeke: Të gjithë kemi rënë dakord që mos të luajmë ndaj tyre, as në terren neutral

Ndërkombëtare