LAJMI I FUNDIT:

Pedro Sanchez

65 Artikuj

Bëhet virale video e takimit të Carvajal me Kryeministrin e Spanjës

Bëhet virale video e takimit të Carvajal me Kryeministrin e Spanjës

Përfaqësueset
Kryeministri spanjoll tha se Perëndimi ka standarde të dyfishta për Gazën, reagon ashpër Macron

Kryeministri spanjoll tha se Perëndimi ka standarde të dyfishta për Gazën, reagon ashpër Macron

Azia
Ministri i Jashtëm izraelit vlerëson rezultatet e Spanjës në zgjedhjet e BE-së

Ministri i Jashtëm izraelit vlerëson rezultatet e Spanjës në zgjedhjet e BE-së

Nga Bota
Zelensky i Ukrainës viziton Spanjën në kërkim të më shumë armëve për të luftuar kundër Rusisë

Zelensky i Ukrainës viziton Spanjën në kërkim të më shumë armëve për të luftuar kundër Rusisë

Nga Bota
Katër të vdekur dhe 16 të plagosur pas shembjes së një ndërtese në Majorka të Spanjës

Katër të vdekur dhe 16 të plagosur pas shembjes së një ndërtese në Majorka të Spanjës

Nga Bota
Si e shohin spanjollët njohjen e Palestinës nga shteti i tyre?

Si e shohin spanjollët njohjen e Palestinës nga shteti i tyre?

Nga Bota
Spanja ndalon ankorimin e anijes që thuhet se po transportonte rreth 27 ton eksplozivë drejt Gazës

Spanja ndalon ankorimin e anijes që thuhet se po transportonte rreth 27 ton eksplozivë drejt Gazës

Nga Bota
Pavarësisht parlajmërimeve, kryeministri i Spanjës nuk do të japë dorëheqjen pas akuzave ndaj gruas së tij

Pavarësisht parlajmërimeve, kryeministri i Spanjës nuk do të japë dorëheqjen pas akuzave ndaj gruas së tij

Evropa
Pezulloi detyrat publike për shkak të akuzave ndaj bashkëshortes, Rama i del në krah kryeministrit spanjoll

Pezulloi detyrat publike për shkak të akuzave ndaj bashkëshortes, Rama i del në krah kryeministrit spanjoll

Shqipëri
Kryeministri spanjoll pezullon angazhimet publike pasi një gjykatë nisi hetimet për gruan e tij

Kryeministri spanjoll pezullon angazhimet publike pasi një gjykatë nisi hetimet për gruan e tij

Evropa
Spanja do të njohë shtetin e Palestinës deri në korrik, thotë kryeministri Pedro Sanchez

Spanja do të njohë shtetin e Palestinës deri në korrik, thotë kryeministri Pedro Sanchez

Nga Bota
Kryeministri Sánchez thotë se do të propozojë që parlamenti spanjoll të njohë shtetin palestinez

Kryeministri Sánchez thotë se do të propozojë që parlamenti spanjoll të njohë shtetin palestinez

Nga Bota
Rama arrin në Madrid, Shqipëria pjesëmarrëse në panairin ndërkombëtar të turizmit

Rama arrin në Madrid, Shqipëria pjesëmarrëse në panairin ndërkombëtar të turizmit

Shqipëri
Kryeministri spanjoll dhe lideri separatist i Katalanonisë arrijnë pesë marrëveshje të reja

Kryeministri spanjoll dhe lideri separatist i Katalanonisë arrijnë pesë marrëveshje të reja

Evropa
Kryeministri spanjoll, Sanchez: Izraeli ka pushtuar sistematikisht territorin palestinez

Kryeministri spanjoll, Sanchez: Izraeli ka pushtuar sistematikisht territorin palestinez

Azia
Spanja pritet ta njohë pavarësinë e Palestinës, reagon ashpër Izraeli

Spanja pritet ta njohë pavarësinë e Palestinës, reagon ashpër Izraeli

Azia
Spanja pritet ta njoh pavarësinë e Palestinës pavarësisht ‘kundërshtimit’ të Bashkimit Evropian

Spanja pritet ta njoh pavarësinë e Palestinës pavarësisht ‘kundërshtimit’ të Bashkimit Evropian

Azia
Pedro Sanchez do të jetë kryeministër i Spanjës edhe për katër vite të tjera

Pedro Sanchez do të jetë kryeministër i Spanjës edhe për katër vite të tjera

Evropa
Sanchez zotohet se Spanja do të punojë për të njohur shtetin palestinez

Sanchez zotohet se Spanja do të punojë për të njohur shtetin palestinez

Evropa
Vetëm për të mbetur në krye të qeverisë spanjolle, Sanchez arrin marrëveshje me njeriun që po lufton për pavarësinë e Katalonisë

Vetëm për të mbetur në krye të qeverisë spanjolle, Sanchez arrin marrëveshje me njeriun që po lufton për pavarësinë e Katalonisë

Evropa
Spanja mund t’i amnistojë separatistët katalonas

Spanja mund t’i amnistojë separatistët katalonas

Evropa
Referendum për pavarësi, njëri nga kushtet e katalunasve për ta votuar qeverinë e re spanjolle

Referendum për pavarësi, njëri nga kushtet e katalunasve për ta votuar qeverinë e re spanjolle

Evropa


mob5