LAJMI I FUNDIT:

Kryeministri i Spanjës mbërrin në Ukrainë për bisedime me Zelenskyn

Kryeministri i Spanjës mbërrin në Ukrainë për bisedime me Zelenskyn

Kryeministri i Spanjës ka mbërritur në Ukrainë për bisedime me Volodymyr Zelensky.

Pedro Sanchez ndau një video të tij duke mbërritur në Kiev.

“Kthehem në Kiev një vit pas fillimit të luftës. Ne do të qëndrojmë pranë Ukrainës dhe popullit të saj derisa paqja të kthehet në Evropë”, ka shkruar ai, përcjell Telegrafi.

Vizita e Sanchez vjen pasi presidenti amerikan Joe Biden premtoi 500 milionë dollarë ndihmë të re ushtarake për Ukrainën gjatë një vizite të papritur në kryeqytetin e këtij vendi të hënën.

Të martën, kryeministrja italiane Giorgia Meloni i bëri gjithashtu një vizitë Zelenskyt, ku u zotua të vazhdojë t’i ofrojë atij mbështetje. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Dronët detarë ukrainas pajisjen me sistemin e avancuar raketor, rusët hezitojnë t’i nxjerrin në det luftanijet dhe të ngritin në ajër aeroplanët

Dronët detarë ukrainas pajisjen me sistemin e avancuar raketor, rusët hezitojnë t’i nxjerrin në det luftanijet dhe të ngritin në ajër aeroplanët

Evropa
Në Rusi raportohen 139 raste me simptoma të botulizmit, shumë prej tyre janë në gjendje të rëndë

Në Rusi raportohen 139 raste me simptoma të botulizmit, shumë prej tyre janë në gjendje të rëndë

Evropa
Rusia ka zhvendosur pothuajse të gjitha trupat nga kufiri finlandez në Ukrainë

Rusia ka zhvendosur pothuajse të gjitha trupat nga kufiri finlandez në Ukrainë

Evropa
Rusët ia prejnë kokën një ushtari ukrainas në rajonin e Donetskut

Rusët ia prejnë kokën një ushtari ukrainas në rajonin e Donetskut

Evropa
Monoliti misterioz shfaqet në shkretëtirën e Nevadës

Monoliti misterioz shfaqet në shkretëtirën e Nevadës

Botë
Sa vlen

Sa vlen "perandoria e biznesit" - e sanksionuar nga SHBA - e Dodikut?

Bosnja
Kalo në kategori