LAJMI I FUNDIT:

Pavaresia e Shqiperise

91 Artikuj

Përkujtohet sot 105-vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit

Përkujtohet sot 105-vjetori i vdekjes së Ismail Qemalit

Shqipëri
Biseda e gazetarit francez me Ismail Qemalin, pak javë para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë

Biseda e gazetarit francez me Ismail Qemalin, pak javë para shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë

Fakte
111 vjet nga formimi i Forcave të Armatosura të Shqipërisë

111 vjet nga formimi i Forcave të Armatosura të Shqipërisë

Shqipëri
Patrioti i “harruar” i Shqipnisë së pavarur

Patrioti i “harruar” i Shqipnisë së pavarur

Fakte
Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Begaj: Kemi fatin të kemi dy shtete shqiptare në rajon

Kosovë
Për herë të parë Komuna e Zveçanit me organizime për 28 Nëntor

Për herë të parë Komuna e Zveçanit me organizime për 28 Nëntor

Kosovë
NATO uron Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë: Festojmë me aleatin tonë

NATO uron Shqipërinë për 111-vjetorin e Pavarësisë: Festojmë me aleatin tonë

Shqipëri
Al Trade Center uron për Pavarësinë e Shqipërisë: 28 Nëntori të na gjejë më të bashkuar se kurrë

Al Trade Center uron për Pavarësinë e Shqipërisë: 28 Nëntori të na gjejë më të bashkuar se kurrë

Al Trade Center
Kurti uron shqiptarët për 28 Nëntor: Pavarësia erdhi pas një lufte të gjatë

Kurti uron shqiptarët për 28 Nëntor: Pavarësia erdhi pas një lufte të gjatë

Kosovë
Blinken uron Shqipërinë për festën e Pavarësisë: Krenarë për aleatë si ju

Blinken uron Shqipërinë për festën e Pavarësisë: Krenarë për aleatë si ju

Shqipëri
Vihet gur-themeli, Gjakova do të bëhet me shtatoren e Gjergj Kastriotit

Vihet gur-themeli, Gjakova do të bëhet me shtatoren e Gjergj Kastriotit

Komunat
“Do Zoti që Shqipëria e Kosova bashkohen”, qytetarët në shtëpinë ku u ngrit flamuri

“Do Zoti që Shqipëria e Kosova bashkohen”, qytetarët në shtëpinë ku u ngrit flamuri

Shqipëri
​Parashutistët dhe kalorësit me veshje kombëtare festojnë në Prekaz

​Parashutistët dhe kalorësit me veshje kombëtare festojnë në Prekaz

Kosovë
Me fotografinë e Adem Jasharit në Tiranë, Rama: 68 vite më parë erdhi në këtë botë, mu në ditën e flamurit kombëtar

Me fotografinë e Adem Jasharit në Tiranë, Rama: 68 vite më parë erdhi në këtë botë, mu në ditën e flamurit kombëtar

Shqipëri
Nga Vlora, Begaj uron shqiptarët: Sot jemi shtet i pavarur në saj të mençurisë dhe guximit të patriotëve

Nga Vlora, Begaj uron shqiptarët: Sot jemi shtet i pavarur në saj të mençurisë dhe guximit të patriotëve

Shqipëri
Nga Boletini në Prekaz, Haradinaj me homazhe për nder të 111 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë

Nga Boletini në Prekaz, Haradinaj me homazhe për nder të 111 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë

Kosovë
NATO uron shqiptarët në 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

NATO uron shqiptarët në 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Kosovë
Pas Preshevës, edhe në Komunën e Bujanocit ngritet flamuri kuq e zi

Pas Preshevës, edhe në Komunën e Bujanocit ngritet flamuri kuq e zi

Kosovë
Dosja osmane për jetën e Ismail Qemalit dhe disa reflektime të gazetave osmane ndaj pavarësisë së Shqipërisë

Dosja osmane për jetën e Ismail Qemalit dhe disa reflektime të gazetave osmane ndaj pavarësisë së Shqipërisë

Histori
111-vjetori i Pavarësisë, Policia e Shtetit me video-mesazh urimi për Ditën e Flamurit

111-vjetori i Pavarësisë, Policia e Shtetit me video-mesazh urimi për Ditën e Flamurit

Shqipëri
Jeta dhe vepra e Rexhep Mitrovicës: Duhet t’ia lëshojmë rrugën punës, jo fjalëve të thata

Jeta dhe vepra e Rexhep Mitrovicës: Duhet t’ia lëshojmë rrugën punës, jo fjalëve të thata

Histori
Komploti i Taksimit dhe Kosova si strumbullar i lëvizjes për pavarësi të Shqipërisë

Komploti i Taksimit dhe Kosova si strumbullar i lëvizjes për pavarësi të Shqipërisë

Fakte
VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

VITI 2012: 100-vjetori i pavarësisë së Shqipërisë dhe protestat për reciprocitet me Serbinë

Agron Shala
“Burj Khalifa” kuq e zi në nder të Ditës së Flamurit

“Burj Khalifa” kuq e zi në nder të Ditës së Flamurit

Kosovë