LAJMI I FUNDIT:

Partia Socialiste

104 Artikuj

Përfundon numërimi i votave për Këshillin Bashkiak në Himarë, kryeson PS

Përfundon numërimi i votave për Këshillin Bashkiak në Himarë, kryeson PS

Shqipëri
Rezultati i zgjedhjeve vendore: PS merr 53 bashki, koalicioni “Bashkë Fitojmë” 7 bashki

Rezultati i zgjedhjeve vendore: PS merr 53 bashki, koalicioni “Bashkë Fitojmë” 7 bashki

Shqipëri
A po thyhet pas 30 vitesh bastioni i PD-së në Shkodër? Prin me vota kandidati i PS

A po thyhet pas 30 vitesh bastioni i PD-së në Shkodër? Prin me vota kandidati i PS

Shqipëri
Nis zyrtarisht fushata zgjedhore në Shqipëri, votohet për 61 bashki, përballjet kryesore midis PS-së dhe koalicionit Meta-Berisha

Nis zyrtarisht fushata zgjedhore në Shqipëri, votohet për 61 bashki, përballjet kryesore midis PS-së dhe koalicionit Meta-Berisha

Shqipëri
Arrestimi i lehonës në Shkodër bashkon gratë deputete të PS-së dhe PD-së në Kuvend, kërkojnë lirimin

Arrestimi i lehonës në Shkodër bashkon gratë deputete të PS-së dhe PD-së në Kuvend, kërkojnë lirimin

Shqipëri
Zgjedhjet vendore në Shqipëri, Rama: Jo e vështirë të fitosh me kundërshtar të padenjë

Zgjedhjet vendore në Shqipëri, Rama: Jo e vështirë të fitosh me kundërshtar të padenjë

Shqipëri
Kërkohet përjashtimi me 10 ditë nga Kuvendi i Berishës dhe tre deputetëve të PD-së

Kërkohet përjashtimi me 10 ditë nga Kuvendi i Berishës dhe tre deputetëve të PD-së

Shqipëri
Mocioni me debat për çështjen McGonigal me Ramën, Balla: Do vendosim shumë shpejt datën

Mocioni me debat për çështjen McGonigal me Ramën, Balla: Do vendosim shumë shpejt datën

Shqipëri
E pazakontë në Kuvendin e Shqipërisë, deputeti i PS-së voton edhe për kolegun

E pazakontë në Kuvendin e Shqipërisë, deputeti i PS-së voton edhe për kolegun

Shqipëri
Arrestimi i zyrtarit të FBI-së dhe takimet me Ramën, Gjiknuri: Opozita kërkon të tërheqë vëmendjen nga provat për 21 janarin

Arrestimi i zyrtarit të FBI-së dhe takimet me Ramën, Gjiknuri: Opozita kërkon të tërheqë vëmendjen nga provat për 21 janarin

Shqipëri
Sulmet në veri të Kosovës, Balla: Tirana zyrtare i bashkohet thirrjes së SHBA-ve dhe BE-së

Sulmet në veri të Kosovës, Balla: Tirana zyrtare i bashkohet thirrjes së SHBA-ve dhe BE-së

Shqipëri
Vendoset masa e dytë “arrest me burg” për Alqi Bllakon

Vendoset masa e dytë “arrest me burg” për Alqi Bllakon

Shqipëri
Plagosja e kryetarit të Bashkisë së Divjakës, Balla: Një i çmendur mori thikën dhe e goditi

Plagosja e kryetarit të Bashkisë së Divjakës, Balla: Një i çmendur mori thikën dhe e goditi

Shqipëri
Rama: Koha do ta tregojë, lidhja e opozitës me paratë ruse nuk është ndërprerë

Rama: Koha do ta tregojë, lidhja e opozitës me paratë ruse nuk është ndërprerë

Shqipëri
Rama përplaset me Alibeajn: Bën sikur je në krye të PD-së

Rama përplaset me Alibeajn: Bën sikur je në krye të PD-së

Shqipëri
Miratohet mes debateve projektligji për Portin e Durrësit, opozita kundërshton dhe kërkon transparencë

Miratohet mes debateve projektligji për Portin e Durrësit, opozita kundërshton dhe kërkon transparencë

Shqipëri
FMN kundër amnistisë fiskale në Shqipëri, por qeveria e vendosur të miratojë projektligjin

FMN kundër amnistisë fiskale në Shqipëri, por qeveria e vendosur të miratojë projektligjin

Shqipëri
Ish-deputeti i PS-së Alqi Bllako lirohet nga qelia, Prokuroria: Do ankimojmë vendimin

Ish-deputeti i PS-së Alqi Bllako lirohet nga qelia, Prokuroria: Do ankimojmë vendimin

Shqipëri
Balla pas takimit me presidentin Begaj: Gati të shkojmë në zgjedhje në çdo datë që do dekretohet

Balla pas takimit me presidentin Begaj: Gati të shkojmë në zgjedhje në çdo datë që do dekretohet

Shqipëri
Shqetësimi për financimet ruse, zbardhet takimi i ambasadores amerikane me Ballën dhe Alibeajn

Shqetësimi për financimet ruse, zbardhet takimi i ambasadores amerikane me Ballën dhe Alibeajn

Shqipëri
Shqipëria përgatit projektrezolutë kundër raportit të Dick Marty-t

Shqipëria përgatit projektrezolutë kundër raportit të Dick Marty-t

Kosovë
Balla së bashku me Kurtin në Athinë: Mos-liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është një turp për BE-në

Balla së bashku me Kurtin në Athinë: Mos-liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës është një turp për BE-në

Shqipëri
Rezoluta për gjenocidin serb në Srebenicë, Balla: Kambanë alarmi ndaj rreziqeve të forcave ekstreme nacionaliste

Rezoluta për gjenocidin serb në Srebenicë, Balla: Kambanë alarmi ndaj rreziqeve të forcave ekstreme nacionaliste

Shqipëri
Zbardhet rezoluta për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë, Balla: Së shpejti nxjerrim një dokument për luftën në Kosovë

Zbardhet rezoluta për dënimin e gjenocidit serb në Srebrenicë, Balla: Së shpejti nxjerrim një dokument për luftën në Kosovë

Shqipëri