LAJMI I FUNDIT:

Parlamenti Evropian

520 Artikuj

Ishte zë i fuqishëm në Parlamentin Evropian për liberalizimin e vizave, Mandl kërkon mbështetje për rizgjedhjen e tij si deputet

Ishte zë i fuqishëm në Parlamentin Evropian për liberalizimin e vizave, Mandl kërkon mbështetje për rizgjedhjen e tij si deputet

Kosovë
Plani i BE-së për rritje ekonomike, çka i kërkohet Kosovës e çka Serbisë për të përfituar nga fondi

Plani i BE-së për rritje ekonomike, çka i kërkohet Kosovës e çka Serbisë për të përfituar nga fondi

Ekonomi
Parlamenti Evropian miraton rezolutën ku kërkohet hetim për zgjedhjet në Serbi

Parlamenti Evropian miraton rezolutën ku kërkohet hetim për zgjedhjet në Serbi

Serbia
PE-ja kërkon hetime ndërkombëtare për parregullsitë e raportuara për zgjedhjet në Serbi

PE-ja kërkon hetime ndërkombëtare për parregullsitë e raportuara për zgjedhjet në Serbi

Serbia
“Jemi të alarmuar nga raportet për mashtrime” – çfarë thuhet në versionin përfundimtar të rezolutës së PE-së për zgjedhjet në Serbi

“Jemi të alarmuar nga raportet për mashtrime” – çfarë thuhet në versionin përfundimtar të rezolutës së PE-së për zgjedhjet në Serbi

Serbia
Në Parlamentin Evropian do të mbahet akademi përkujtimore për ish-presidentin Rugova

Në Parlamentin Evropian do të mbahet akademi përkujtimore për ish-presidentin Rugova

Kosovë
Vuçiq thotë se nuk i intereson rekomandimi dhe vendimi i Parlamentit Evropian për zgjedhjet në Serbi

Vuçiq thotë se nuk i intereson rekomandimi dhe vendimi i Parlamentit Evropian për zgjedhjet në Serbi

Serbia
Rritja e pritur e së djathtës në Parlamentin Evropian mund të ndikojë në zgjerimin e BE-së

Rritja e pritur e së djathtës në Parlamentin Evropian mund të ndikojë në zgjerimin e BE-së

Kosovë
Për herë të parë, popullistët e krahut të djathtë mund të fitojnë kontrollin e Parlamentit Evropian

Për herë të parë, popullistët e krahut të djathtë mund të fitojnë kontrollin e Parlamentit Evropian

Evropa
Roth publikoi një letër të nënshkruar nga 24 politikanë evropianë dhe ka një mesazh për Vuçiqin: Je totalisht i izoluar

Roth publikoi një letër të nënshkruar nga 24 politikanë evropianë dhe ka një mesazh për Vuçiqin: Je totalisht i izoluar

Serbia
PE-ja miraton rezolutën që kërkon armëpushim të përhershëm në Gaza, por ka dy kushte

PE-ja miraton rezolutën që kërkon armëpushim të përhershëm në Gaza, por ka dy kushte

Azia
Eurodeputetja irlandeze: Biden, pretendoni se jeni irlandez – për shkak të Gazës paraardhësit tuaj ju mohojnë

Eurodeputetja irlandeze: Biden, pretendoni se jeni irlandez – për shkak të Gazës paraardhësit tuaj ju mohojnë

Evropa
Parlamenti Evropian do të diskutojë për zgjedhjet në Serbi

Parlamenti Evropian do të diskutojë për zgjedhjet në Serbi

Serbia
Von Cramon: Dëshiroj të shoh progres në Kosovë para se BE të shkojë në zgjedhje

Von Cramon: Dëshiroj të shoh progres në Kosovë para se BE të shkojë në zgjedhje

Kosovë
Charles Michel mund të largohet para kohe nga pozicioni i tij aktual, kandidon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian – Orban zëvendësuesi i mundshëm

Charles Michel mund të largohet para kohe nga pozicioni i tij aktual, kandidon në zgjedhjet për Parlamentin Evropian – Orban zëvendësuesi i mundshëm

Evropa
Zgjedhjet në ShBA dhe BE sa mund të ndikojnë në dialogun Kosovë-Serbi? – flasin analistët

Zgjedhjet në ShBA dhe BE sa mund të ndikojnë në dialogun Kosovë-Serbi? – flasin analistët

Elfije Boletini
Eurodeputetja irlandeze e quajti Ursula von der Leyen “zonja gjenocide” për shkak të Gazës

Eurodeputetja irlandeze e quajti Ursula von der Leyen “zonja gjenocide” për shkak të Gazës

Azia
Ashtu si Putini, Orbani po mëson se mund të veprojë pa u ndëshkuar

Ashtu si Putini, Orbani po mëson se mund të veprojë pa u ndëshkuar

Katalin Cseh
Disa u shfaqen të sëmurë, dyshime për “shishe të ndotura” – paralajmërim urgjent për anëtarët e Parlamentit Evropian

Disa u shfaqen të sëmurë, dyshime për “shishe të ndotura” – paralajmërim urgjent për anëtarët e Parlamentit Evropian

Evropa
Eurodeputetët të zhgënjyer me qasjen e kryeministrit hungarez ndaj Kosovës dhe Ukrainës

Eurodeputetët të zhgënjyer me qasjen e kryeministrit hungarez ndaj Kosovës dhe Ukrainës

Kosovë
Abdixhiku në Strasburg, takon presidenten e PE-së Roberta Metsola: E ardhmja jonë është Evropa

Abdixhiku në Strasburg, takon presidenten e PE-së Roberta Metsola: E ardhmja jonë është Evropa

Kosovë
Këto janë pesë zgjedhjet që mund ta formësojnë rendin botëror në vitin 2024

Këto janë pesë zgjedhjet që mund ta formësojnë rendin botëror në vitin 2024

Nga Bota
Kuvendi miraton Deklaratën në mbështetje të Rezolutës së PE-së për sulmin në Banjskë

Kuvendi miraton Deklaratën në mbështetje të Rezolutës së PE-së për sulmin në Banjskë

Kosovë
Miratimi i deklaratës për mbështetjen e rezolutës së PE-së për dialogun – shefat e grupeve parlamentare në konsultim

Miratimi i deklaratës për mbështetjen e rezolutës së PE-së për dialogun – shefat e grupeve parlamentare në konsultim

Kosovë