LAJMI I FUNDIT:

Paraburgim

541 Artikuj

Tentim-vrasja në Rahovec, gjykata ua cakton paraburgimin katër të pandehurve

Tentim-vrasja në Rahovec, gjykata ua cakton paraburgimin katër të pandehurve

Kosovë
Aksidenti me fatalitet në Prishtinë – kërkohet paraburgim për shoferen

Aksidenti me fatalitet në Prishtinë – kërkohet paraburgim për shoferen

Kosovë
Edhe dy muaj paraburgim për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt

Edhe dy muaj paraburgim për Naim Murselin dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt

Drejtësi
Gjykata merr vendim ndaj shtatë të dyshuarve për hyrje në sistemet kompjuterike e shpëlarje parash

Gjykata merr vendim ndaj shtatë të dyshuarve për hyrje në sistemet kompjuterike e shpëlarje parash

Kosovë
Edhe dy muaj paraburgim ndaj dy të miturve që dyshohen për vrasjen e 18-vjeçarit në Podujevë

Edhe dy muaj paraburgim ndaj dy të miturve që dyshohen për vrasjen e 18-vjeçarit në Podujevë

Drejtësi
Prishtinë, një muaj paraburgim të arrestuarit për shitje të drogës

Prishtinë, një muaj paraburgim të arrestuarit për shitje të drogës

Drejtësi
U ekstradua nga SHBA në Kosovë për vrasje, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

U ekstradua nga SHBA në Kosovë për vrasje, kërkohet paraburgim për të dyshuarin

Drejtësi
Shqipëri, shqetësues niveli i lartë i personave në paraburgim, 30 për qind mbi mesataren evropiane

Shqipëri, shqetësues niveli i lartë i personave në paraburgim, 30 për qind mbi mesataren evropiane

Shqipëri
Paraburgim ndaj dy zyrtarëve të Gjykatës Themelore në Prishtinë, dyshohen për keqpërdorim të pozitës

Paraburgim ndaj dy zyrtarëve të Gjykatës Themelore në Prishtinë, dyshohen për keqpërdorim të pozitës

Kosovë
Kërkohet paraburgim për dy zyrtarët e Gjykatës Themelore në Prishtinë, që u arrestuan ditë më parë

Kërkohet paraburgim për dy zyrtarët e Gjykatës Themelore në Prishtinë, që u arrestuan ditë më parë

Drejtësi
I vazhdohet edhe për dy muaj paraburgimi Dragisha Milenkoviqit, ish-gardiani serb i akuzuar për krime lufte

I vazhdohet edhe për dy muaj paraburgimi Dragisha Milenkoviqit, ish-gardiani serb i akuzuar për krime lufte

Kosovë
Pasi kreu paraburgimin në Hajvali, gruaja e raporton burrin si të zhdukur

Pasi kreu paraburgimin në Hajvali, gruaja e raporton burrin si të zhdukur

Kronika e Zezë
Kërkohet paraburgim ndaj 12 zyrtarëve të ATK-së dhe biznesmenit të dyshuar për mashtrim me fatura fiktive

Kërkohet paraburgim ndaj 12 zyrtarëve të ATK-së dhe biznesmenit të dyshuar për mashtrim me fatura fiktive

Kosovë
Edhe nga dy muaj paraburgim për të arrestuarit për grabitjen në Suharekë

Edhe nga dy muaj paraburgim për të arrestuarit për grabitjen në Suharekë

Drejtësi
Dogji bredhin e Vitit të Ri në oborrin e komunës së Hanit të Elezit, paraburgim ndaj të dyshuarit

Dogji bredhin e Vitit të Ri në oborrin e komunës së Hanit të Elezit, paraburgim ndaj të dyshuarit

Kosovë
Sulmi terrorist në Banjskë, edhe dy muaj paraburgim për tre të dyshuarit

Sulmi terrorist në Banjskë, edhe dy muaj paraburgim për tre të dyshuarit

Drejtësi
Paraburgim për personin që dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit me të cilën u vra Liridona

Paraburgim për personin që dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit me të cilën u vra Liridona

Kosovë
Paraburgim prej një muaji ndaj dy të pandehurve për ngacmim seksual në Podujevë

Paraburgim prej një muaji ndaj dy të pandehurve për ngacmim seksual në Podujevë

Drejtësi
Vodhën mbi 30 mijë euro në një market në Viti – u caktohet masa e paraburgimit pesë të pandehurve

Vodhën mbi 30 mijë euro në një market në Viti – u caktohet masa e paraburgimit pesë të pandehurve

Drejtësi
Një muaj paraburgim të dyshuarit për rastin e shpërthimit në tregun e kafshëve në Prizren

Një muaj paraburgim të dyshuarit për rastin e shpërthimit në tregun e kafshëve në Prizren

Drejtësi
Sulmohet një gardian nga një i burgosur në Prizren

Sulmohet një gardian nga një i burgosur në Prizren

Kronika e Zezë
Nën kërcënimin e thikës e detyroi të kryejë akt seksual pa pëlqimin e saj  – një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit nga Gjakova

Nën kërcënimin e thikës e detyroi të kryejë akt seksual pa pëlqimin e saj – një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit nga Gjakova

Drejtësi
Gjykata merr vendim ndaj katër të dyshuarve për fajde

Gjykata merr vendim ndaj katër të dyshuarve për fajde

Kronika e Zezë
Gjykatat në Kosovë të vendosin paraburgimin vetëm si mjet të fundit, rekomandon raporti i misionit të OSBE-së

Gjykatat në Kosovë të vendosin paraburgimin vetëm si mjet të fundit, rekomandon raporti i misionit të OSBE-së

Kosovë