LAJMI I FUNDIT:

Olaf Scholz

468 Artikuj

Kancelari gjerman hap një llogari në TikTok: Premtoj që nuk do të  vallëzojë

Kancelari gjerman hap një llogari në TikTok: Premtoj që nuk do të  vallëzojë

Lajme Teknologji
Zelensky është lideri më popullor i Evropës, rezultate interesante për Macron e Scholz – bien në sy disa vlerësime rreth Orban e Putin

Zelensky është lideri më popullor i Evropës, rezultate interesante për Macron e Scholz – bien në sy disa vlerësime rreth Orban e Putin

Nga Bota
Scholz: Putin ka shkelur parimin e paqes, kufijtë nuk ndryshohen me dhunë

Scholz: Putin ka shkelur parimin e paqes, kufijtë nuk ndryshohen me dhunë

Evropa
Scholz: Paqja në Ukrainë është e mundur në çdo moment, vetëm Putin le t’i tërheq trupat

Scholz: Paqja në Ukrainë është e mundur në çdo moment, vetëm Putin le t’i tërheq trupat

Evropa
Scholz: Asetet e ngrira ruse të përdoren për financimin ushtarak të Ukrainës

Scholz: Asetet e ngrira ruse të përdoren për financimin ushtarak të Ukrainës

Evropa
A mund të jetë pikë kthese për Ukrainën, promovimi i Polonisë si lidere në Evropë?

A mund të jetë pikë kthese për Ukrainën, promovimi i Polonisë si lidere në Evropë?

Paul Taylor
Scholz për herë të dytë në Izrael që nga fillimi i luftës, do të takohet me Netanyahun

Scholz për herë të dytë në Izrael që nga fillimi i luftës, do të takohet me Netanyahun

Azia
Treshja e liderëve evropianë tregojnë hapat e ardhshëm që do të ndërmarrin për ta ndihmuar Ukrainën

Treshja e liderëve evropianë tregojnë hapat e ardhshëm që do të ndërmarrin për ta ndihmuar Ukrainën

Evropa
Udhëheqësit e Gjermanisë, Francës dhe Polonisë takohen në Berlin për të diskutuar rreth mbështetjes për Ukrainën

Udhëheqësit e Gjermanisë, Francës dhe Polonisë takohen në Berlin për të diskutuar rreth mbështetjes për Ukrainën

Evropa
Kryeministri i Polonisë do të takohet me Macron dhe Scholz për të diskutuar ndihmën për Ukrainën

Kryeministri i Polonisë do të takohet me Macron dhe Scholz për të diskutuar ndihmën për Ukrainën

Evropa
Pavarësisht vetos së Scholzit – Pistorius i bën gati për shfrytëzim raketat e fuqishme Taurus

Pavarësisht vetos së Scholzit – Pistorius i bën gati për shfrytëzim raketat e fuqishme Taurus

Evropa
Scholz i Gjermanisë deklarohet rreth ‘rrjedhjes shumë serioze’ të bisedimeve të ushtrisë së tij për luftën në Ukrainë

Scholz i Gjermanisë deklarohet rreth ‘rrjedhjes shumë serioze’ të bisedimeve të ushtrisë së tij për luftën në Ukrainë

Nga Bota
Reagimet e NATO-s, Gjermanisë, Britanisë,… – pas deklaratës së Macron për “mundësinë e vendosjes së trupave në Ukrainë”

Reagimet e NATO-s, Gjermanisë, Britanisë,… – pas deklaratës së Macron për “mundësinë e vendosjes së trupave në Ukrainë”

Nga Bota
Scholz shpjegon ngurrimin e tij për të dërguar raketat me rreze të gjatë veprimi Taurus në Ukrainë

Scholz shpjegon ngurrimin e tij për të dërguar raketat me rreze të gjatë veprimi Taurus në Ukrainë

Evropa
Klitschko ka një kërkesë të veçantë për Gjermaninë dhe kancelarin e këtij vendi, dërgimin e raketave precize Taurus

Klitschko ka një kërkesë të veçantë për Gjermaninë dhe kancelarin e këtij vendi, dërgimin e raketave precize Taurus

Evropa
Scholz kritikon komentet ‘e rrezikshme’ të Trumpit për NATO-n

Scholz kritikon komentet ‘e rrezikshme’ të Trumpit për NATO-n

Evropa
Scholz për ndërtimin e një fabrike të re municioni: Veçanërisht e rëndësishme në pikun e nevojave të Ukrainës

Scholz për ndërtimin e një fabrike të re municioni: Veçanërisht e rëndësishme në pikun e nevojave të Ukrainës

Evropa
Njëri është kancelar, tjetri senator – cili është gjermani dhe cili amerikani

Njëri është kancelar, tjetri senator – cili është gjermani dhe cili amerikani

Amerika
Biden kritikoi ashpër Kongresin gjatë takimit me Scholzin: Është një neglizhencë kriminale ndaj Ukrainës

Biden kritikoi ashpër Kongresin gjatë takimit me Scholzin: Është një neglizhencë kriminale ndaj Ukrainës

Amerika
Scholz: Ukraina mund të përballet me mungesë serioze të armëve dhe municioneve

Scholz: Ukraina mund të përballet me mungesë serioze të armëve dhe municioneve

Evropa
Scholz i thotë Netanyahut se formula e dy shteteve është e vetmja zgjidhje e përhershme

Scholz i thotë Netanyahut se formula e dy shteteve është e vetmja zgjidhje e përhershme

Azia
Scholz: Thirrje për luftë kundër antisemitizmit e urrejtjes

Scholz: Thirrje për luftë kundër antisemitizmit e urrejtjes

Evropa
Gjermanët protestojnë kundër planit për dëbimin e të huajve

Gjermanët protestojnë kundër planit për dëbimin e të huajve

Evropa
Kancelari gjerman Olaf Scholz i bashkohet tubimit kundër të djathtës ekstreme

Kancelari gjerman Olaf Scholz i bashkohet tubimit kundër të djathtës ekstreme

Evropa