LAJMI I FUNDIT:

Nju Jork

105 Artikuj

Ju mund të flini brenda një ‘stacioni të të frikshëm të metrosë’ në Nju Jork — kjo nëse mund ta përballoni ‘frikën’

Ju mund të flini brenda një ‘stacioni të të frikshëm të metrosë’ në Nju Jork — kjo nëse mund ta përballoni ‘frikën’

Interesante
Fabrika e prodhimit të taksive ajrore e Joby Aviation do të ndërtohet në Ohio

Fabrika e prodhimit të taksive ajrore e Joby Aviation do të ndërtohet në Ohio

Lajme Teknologji
Policia amerikane përdorë dronë për të rritur sigurinë e pushuesve në plazhe

Policia amerikane përdorë dronë për të rritur sigurinë e pushuesve në plazhe

Lajme Teknologji
Policia në SHBA nis përdorimin e inteligjencës artificiale për identifikimin e kriminelëve

Policia në SHBA nis përdorimin e inteligjencës artificiale për identifikimin e kriminelëve

Auto Lajme
Katër të vdekur dhe dy të lënduar rëndë pas një zjarri në një dyqan të biçikletave elektrike në Nju Jork

Katër të vdekur dhe dy të lënduar rëndë pas një zjarri në një dyqan të biçikletave elektrike në Nju Jork

Amerika
Muzeu i Nju Jorkut është duke ndërtuar aparatin e lojës ‘Donkey Kong’ më të madh në botë

Muzeu i Nju Jorkut është duke ndërtuar aparatin e lojës ‘Donkey Kong’ më të madh në botë

Lojëra
Reka takoi përfaqësuesin e Turqisë në OKB: Rikonfirmohet mbështetja për anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare

Reka takoi përfaqësuesin e Turqisë në OKB: Rikonfirmohet mbështetja për anëtarësimin e Kosovës në organizatat ndërkombëtare

Kosovë
Një burrë grabitet duke shkuar te makina e tij, pak sekonda pasi bleu 300 iPhone në një dyqan Apple në Nju Jork

Një burrë grabitet duke shkuar te makina e tij, pak sekonda pasi bleu 300 iPhone në një dyqan Apple në Nju Jork

Amerika
Punëtorët e Apple Store në Oklahoma votojnë për bashkim në sindikata

Punëtorët e Apple Store në Oklahoma votojnë për bashkim në sindikata

Lajme Teknologji
SHBA shënon sot 21-vjetorin e sulmeve të 11 shtatorit

SHBA shënon sot 21-vjetorin e sulmeve të 11 shtatorit

Amerika
Një rrugë në Nju Jork emërtohet “Fan Noli”

Një rrugë në Nju Jork emërtohet “Fan Noli”

Kosovë
Dy të plagosur nga të shtënat me armë në një shkollë të mesme në Buffalo të Nju Jorkut

Dy të plagosur nga të shtënat me armë në një shkollë të mesme në Buffalo të Nju Jorkut

Amerika
Zjarri në Bronx të New York-ut, ende nuk dihet nëse ka shqiptar në mesin e viktimave

Zjarri në Bronx të New York-ut, ende nuk dihet nëse ka shqiptar në mesin e viktimave

Kosovë
Ku janë bllokimet më të mëdha të trafikut?

Ku janë bllokimet më të mëdha të trafikut?

Auto Lajme
Para konsullatës serbe në New York protestohet kundër krimeve serbe

Para konsullatës serbe në New York protestohet kundër krimeve serbe

Drejtësi
Brenda avionit që lëvizë 2,100 km/orë – që pritet të fluturojë nga Nju Jorku në Londër për më pak se katër orë

Brenda avionit që lëvizë 2,100 km/orë – që pritet të fluturojë nga Nju Jorku në Londër për më pak se katër orë

Kuriozitete
Futet me shpejtësi të madhe në mes dy veturave në një autostradë të New Yorkut, madje as nuk pritet të ndëshkohet

Futet me shpejtësi të madhe në mes dy veturave në një autostradë të New Yorkut, madje as nuk pritet të ndëshkohet

Auto Lajme
Dita Ndërkombëtare e OKB-së

Dita Ndërkombëtare e OKB-së

Kosovë
Konsullata e Kosovës në Nju Jork ka nisur ofrimin e shërbimeve të rregullta

Konsullata e Kosovës në Nju Jork ka nisur ofrimin e shërbimeve të rregullta

Kosovë
Nju Jorku vë karantinë për vizitorët nga 16 shtete amerikane

Nju Jorku vë karantinë për vizitorët nga 16 shtete amerikane

Nga Bota
Automjetet e policisë së Nju Jorkut filmohen duke u futur në turmat e protestuesve

Automjetet e policisë së Nju Jorkut filmohen duke u futur në turmat e protestuesve

Nga Bota
Zemërim dhe mërzi në SHBA – protestuesit kërkojnë drejtësi për vdekjen e Floyd

Zemërim dhe mërzi në SHBA – protestuesit kërkojnë drejtësi për vdekjen e Floyd

Nga Bota
Tre fëmijë në Nju Jork vdesin nga sëmundja e rrallë e lidhur me COVID-19

Tre fëmijë në Nju Jork vdesin nga sëmundja e rrallë e lidhur me COVID-19

Nga Bota
Infermierja në Nju Jork me lot në sy: “Askush nuk interesohet për pakicat”

Infermierja në Nju Jork me lot në sy: “Askush nuk interesohet për pakicat”

Nga Bota