LAJMI I FUNDIT:

Mishi

114 Artikuj

Blerja e mishit nuk do të jetë më kurrë e njëjtë në Gjermani

Blerja e mishit nuk do të jetë më kurrë e njëjtë në Gjermani

Botë
A mjafton shpërlarja e mishit me ujë të thjeshtë për ta parandaluar rrezikun e helmimit nga ushqimi

A mjafton shpërlarja e mishit me ujë të thjeshtë për ta parandaluar rrezikun e helmimit nga ushqimi

Këshilla Lifestyle
Rregullat e thjeshta që ndjekin njerëzit më jetëgjatë në botë

Rregullat e thjeshta që ndjekin njerëzit më jetëgjatë në botë

Këshilla Lifestyle
Të përbashkëtat e njerëzve që jetojnë më gjatë

Të përbashkëtat e njerëzve që jetojnë më gjatë

Këshilla Lifestyle
Ngrënia e mishrave të procesuar i rritë rreziqet e kancerit të prostatës

Ngrënia e mishrave të procesuar i rritë rreziqet e kancerit të prostatës

Këshilla mjekësore
Që mishi dhe peshku të mos ju ngjiten në skarë, këtë truk duhet patjetër ta dini

Që mishi dhe peshku të mos ju ngjiten në skarë, këtë truk duhet patjetër ta dini

Nga duart tua
Një prej ushqimeve më të rrezikshme për zemrën

Një prej ushqimeve më të rrezikshme për zemrën

Të njohim produktet
“Një epokë e re”: ‘Mishi i prodhuar në laborator’ merr miratimin për shitje në SHBA

“Një epokë e re”: ‘Mishi i prodhuar në laborator’ merr miratimin për shitje në SHBA

Amerika
Si mund ta dalloni nëse mishi që blini është i freskët

Si mund ta dalloni nëse mishi që blini është i freskët

Lifestyle
“Fryrja” e mishit, pamjet bëhen virale

“Fryrja” e mishit, pamjet bëhen virale

Kuriozitete
Eliminoni gjithë yndyrën nga kuzhina për një minutë: Truk i cili entuziazmon!

Eliminoni gjithë yndyrën nga kuzhina për një minutë: Truk i cili entuziazmon!

Bëje vet
AUV konfiskon rreth 1,700 kilogramë produkte të mishit në Ferizaj

AUV konfiskon rreth 1,700 kilogramë produkte të mishit në Ferizaj

Bujqësi
Vazhdon rritja e çmimeve, përveç vezëve shtrenjtohen mishi dhe qumështi

Vazhdon rritja e çmimeve, përveç vezëve shtrenjtohen mishi dhe qumështi

Biznes
Copa e mishit të freskët të lopës “lëvizë” dhe krijon flluska kur i hidhet kripë – pamjet bëhen virale

Copa e mishit të freskët të lopës “lëvizë” dhe krijon flluska kur i hidhet kripë – pamjet bëhen virale

Interesante
Si të hani në mënyrën e duhur mishin e pjekur dhe a ndihmon soda e bukës dhe pijet e gazuara?

Si të hani në mënyrën e duhur mishin e pjekur dhe a ndihmon soda e bukës dhe pijet e gazuara?

Nutricion
Koha e qëndrimit të mishit të grirë në frigorifer

Koha e qëndrimit të mishit të grirë në frigorifer

Lifestyle
Gratë që nuk hanë mish, kanë shanse më të mëdha për të thyer ijët, sipas studimit

Gratë që nuk hanë mish, kanë shanse më të mëdha për të thyer ijët, sipas studimit

Shëndetësi Lajme
Salcë universale për të gjitha llojet e mishit: Receta më e mirë të cilën mund do ta keni!

Salcë universale për të gjitha llojet e mishit: Receta më e mirë të cilën mund do ta keni!

Salca
Si shkrihet mishi? Nëse nxitoni, do t’i shkatërroni fibrat muskulore!

Si shkrihet mishi? Nëse nxitoni, do t’i shkatërroni fibrat muskulore!

Në çdo kohë
Shumica nuk e dinë këtë truk që do ta bëjë mishin të butë

Shumica nuk e dinë këtë truk që do ta bëjë mishin të butë

Nga duart tua
Ushqimet që ndihmojnë në shtimin e energjisë

Ushqimet që ndihmojnë në shtimin e energjisë

Si të…
Kjo perime ka më shumë proteina se mishi

Kjo perime ka më shumë proteina se mishi

Ushqim i shëndetshëm
Një dietë e mbushur me këto ushqime mund të përmirësojë shëndetin dhe disponimin e përgjithshëm, zbulon studimi

Një dietë e mbushur me këto ushqime mund të përmirësojë shëndetin dhe disponimin e përgjithshëm, zbulon studimi

Shëndetësi Lajme
Lakra pa mish: Drekë e shkëlqyeshme plot vitamina!

Lakra pa mish: Drekë e shkëlqyeshme plot vitamina!

Pjata kryesore