LAJMI I FUNDIT:

Ministria e Punëve të Brendshme

403 Artikuj

Pas kërkesës së MPB-së, nis plotësimi dhe ndryshimi i Kodit Penal

Pas kërkesës së MPB-së, nis plotësimi dhe ndryshimi i Kodit Penal

Drejtësi
MPB: Pas reshjeve të shumta që ndodhën mbrëmë, situata është nën kontroll

MPB: Pas reshjeve të shumta që ndodhën mbrëmë, situata është nën kontroll

Kosovë
Sveçla tregon sa patentë shoferë ilegalë u konvertuan RKS në ditën e parë të afatit tremuajsh

Sveçla tregon sa patentë shoferë ilegalë u konvertuan RKS në ditën e parë të afatit tremuajsh

Kosovë
Nga sot fillon konvertimi i patentë-shoferëve ilegalë në RKS

Nga sot fillon konvertimi i patentë-shoferëve ilegalë në RKS

Kosovë
Rënia e kërkesave për aplikim për dokumente, kthehet orari i rregullt i punës

Rënia e kërkesave për aplikim për dokumente, kthehet orari i rregullt i punës

Kosovë
MPB: Nga 9 maji serbët mund t’i ndërrojnë patentë shoferët ilegalë në RKS

MPB: Nga 9 maji serbët mund t’i ndërrojnë patentë shoferët ilegalë në RKS

Kosovë
​Bie nataliteti në Kosovë, qeverisë i kërkohet ta ketë prioritet shtimin e popullsisë

​Bie nataliteti në Kosovë, qeverisë i kërkohet ta ketë prioritet shtimin e popullsisë

Kosovë
Dorëheqjet e policëve, kryesindikalisti Zeqiri: Policët mund të gjejnë punë në profesionin e tyre në Perëndim

Dorëheqjet e policëve, kryesindikalisti Zeqiri: Policët mund të gjejnë punë në profesionin e tyre në Perëndim

Kosovë
Sveçla dhe Balla zotohen se do të bashkëpunojnë për siguri dhe stabilitet në të dyja vendet

Sveçla dhe Balla zotohen se do të bashkëpunojnë për siguri dhe stabilitet në të dyja vendet

Kosovë
Dorëheqjet e policëve për shkak të kushteve të punës, Zeqiri kërkon që sa më shpejt të plotësohen kërkesat e paraqitura

Dorëheqjet e policëve për shkak të kushteve të punës, Zeqiri kërkon që sa më shpejt të plotësohen kërkesat e paraqitura

Mirjeta Hajzeraj
Dëmtimi i antenës që ndërpreu komunikimin e Policisë së Kosovës në veri, hesht Ministria e Punëve të Brendshme

Dëmtimi i antenës që ndërpreu komunikimin e Policisë së Kosovës në veri, hesht Ministria e Punëve të Brendshme

Siguri
Fotografi nga inaugurimi i objektit të ri të Departamentit për Prodhimin e Dokumenteve

Fotografi nga inaugurimi i objektit të ri të Departamentit për Prodhimin e Dokumenteve

Kosovë
Rusia lëshoi urdhërarrest për tre zyrtarë policorë, deklarohet Sveçla

Rusia lëshoi urdhërarrest për tre zyrtarë policorë, deklarohet Sveçla

Kosovë
Policët dhe zjarrfikësit do të kenë deri në 50 për qind zbritje në shërbimet e bizneseve që janë pjesë e AKB-së

Policët dhe zjarrfikësit do të kenë deri në 50 për qind zbritje në shërbimet e bizneseve që janë pjesë e AKB-së

Kosovë
Sjellja para drejtësisë të dyshuarit për krime lufte, Sveçla takohet me Hetemin

Sjellja para drejtësisë të dyshuarit për krime lufte, Sveçla takohet me Hetemin

Kosovë
Takime pa rezultat, Qeveria ende pa përgjigje për 14 kërkesat e policëve

Takime pa rezultat, Qeveria ende pa përgjigje për 14 kërkesat e policëve

Mirjeta Hajzeraj
Lanë Gjermaninë e Finlandën: Dy të rinj rrëfejnë përse u kthyen në Kosovë

Lanë Gjermaninë e Finlandën: Dy të rinj rrëfejnë përse u kthyen në Kosovë

Kosovë
Turqia dhe Bangladeshi i prijnë listës me më së shumti leje pune të lëshuara në Kosovë gjatë vitit 2023

Turqia dhe Bangladeshi i prijnë listës me më së shumti leje pune të lëshuara në Kosovë gjatë vitit 2023

Kosovë
Liberalizimi i vizave, MPB njofton se deri tani nuk ka raste që qytetarët kanë shkelur rregullat

Liberalizimi i vizave, MPB njofton se deri tani nuk ka raste që qytetarët kanë shkelur rregullat

Kosovë
Aksioni kundër strukturave paralele, Sveçla: Janë mbyllur tri komuna ilegale në Pejë, Klinë dhe Istog

Aksioni kundër strukturave paralele, Sveçla: Janë mbyllur tri komuna ilegale në Pejë, Klinë dhe Istog

Kosovë
Shtëpitë e shqiptarëve që po ndërtohen në veri target i vandalizmit

Shtëpitë e shqiptarëve që po ndërtohen në veri target i vandalizmit

Elfije Boletini
Kurti e Sveçla vizitojnë Inspektoratin Policor, kërkojnë trajtim të paanshëm dhe profesional të rasteve të pranuara

Kurti e Sveçla vizitojnë Inspektoratin Policor, kërkojnë trajtim të paanshëm dhe profesional të rasteve të pranuara

Kosovë
Djegia e veturës së Guriq, MPB: Serbia nuk ka ndryshuar qasjen dhe sulmet e saj kriminale ndaj qytetarëve serb

Djegia e veturës së Guriq, MPB: Serbia nuk ka ndryshuar qasjen dhe sulmet e saj kriminale ndaj qytetarëve serb

Kosovë
U raportua se zyrtari i MPB-së u arrestua në Serbi me rreth 18 kg marihuanë, deklarohet Ministria e Punëve të Jashtme

U raportua se zyrtari i MPB-së u arrestua në Serbi me rreth 18 kg marihuanë, deklarohet Ministria e Punëve të Jashtme

Kosovë