LAJMI I FUNDIT:
Mimoza Kusari-Lila

Mimoza Kusari-Lila

830 Artikuj

Kusari-Lila: S’ka zgjedhje të parakohshme pa dakordim me opozitën

Kusari-Lila: S’ka zgjedhje të parakohshme pa dakordim me opozitën

Politikë
A pritet të shpërndahet Kuvendi, flet shefja e Grupit parlamentar të LVV-së

A pritet të shpërndahet Kuvendi, flet shefja e Grupit parlamentar të LVV-së

Kosovë
Mos-përfshirja në agjendën e Komitetit të Ministrave, Kusari-Lila: Kosova ka përjetuar padrejtësi të natyrave të ndryshme nga BE

Mos-përfshirja në agjendën e Komitetit të Ministrave, Kusari-Lila: Kosova ka përjetuar padrejtësi të natyrave të ndryshme nga BE

Kosovë
Kusari-Lila: Nuk kemi kërkesë zyrtare për shpërbërjen e Kuvendit

Kusari-Lila: Nuk kemi kërkesë zyrtare për shpërbërjen e Kuvendit

Kosovë
Zgjedhjet çështje muajsh – Kurti darkë pune me Gërvallën, Pecin e Kusarin, flasin për procesin zgjedhor dhe agjendën legjislative të Kuvendit

Zgjedhjet çështje muajsh – Kurti darkë pune me Gërvallën, Pecin e Kusarin, flasin për procesin zgjedhor dhe agjendën legjislative të Kuvendit

Kosovë
Dënohet me 400 euro gjobë personi që kanosi deputeten Kusari-Lila

Dënohet me 400 euro gjobë personi që kanosi deputeten Kusari-Lila

Drejtësi
Kusari-Lila demanton Vlora Çitakun: Me PDK-në s’kemi biseduar për zgjedhjet

Kusari-Lila demanton Vlora Çitakun: Me PDK-në s’kemi biseduar për zgjedhjet

Kosovë
Kusari-Lila e shqetësuar pasi i akuzuari që e kanosi arrin marrëveshje me prokurorinë për pranim të fajësisë

Kusari-Lila e shqetësuar pasi i akuzuari që e kanosi arrin marrëveshje me prokurorinë për pranim të fajësisë

Kosovë
Tension në Kuvend mes PDK-së e LVV-së, Shala ia ndalon fjalën Kusari-Lilës – nënkryetarja thërret sigurimin

Tension në Kuvend mes PDK-së e LVV-së, Shala ia ndalon fjalën Kusari-Lilës – nënkryetarja thërret sigurimin

Kosovë
Kusari-Lila: Raporti amerikan ka lëshime dhe pasaktësi

Kusari-Lila: Raporti amerikan ka lëshime dhe pasaktësi

Kosovë
Çështja e shpërndarjes së Kuvendit, Kusari-Lila mohon se ka pasur diskutime mes PDK-së e LVV-së

Çështja e shpërndarjes së Kuvendit, Kusari-Lila mohon se ka pasur diskutime mes PDK-së e LVV-së

Jehona Hulaj
Propozimi i PDK-së për debat parlamentar për raportin e DASH-it nuk kalon në Kuvend, LVV kërkon seancë të veçantë

Propozimi i PDK-së për debat parlamentar për raportin e DASH-it nuk kalon në Kuvend, LVV kërkon seancë të veçantë

Kosovë
Pozitë e opozitë pajtohen se Serbia po përfshihet gjithnjë e më shumë në çështjet e brendshme të Kosovës

Pozitë e opozitë pajtohen se Serbia po përfshihet gjithnjë e më shumë në çështjet e brendshme të Kosovës

Kosovë
Pasuria e shefave të grupeve parlamentare – Abelard Tahiri milioner

Pasuria e shefave të grupeve parlamentare – Abelard Tahiri milioner

Politikë
Kontratat njëburimore, Tahiri përplaset me Kusari-Lilën: Dëgjoni, mos u bëni të pasjellshëm

Kontratat njëburimore, Tahiri përplaset me Kusari-Lilën: Dëgjoni, mos u bëni të pasjellshëm

Të Tjera
Kusari-Lila: Opozita nuk ka konsensus të brendshëm për të shkarkuar Kurtin – është joserioze të kërkojnë mbështetje nga ne

Kusari-Lila: Opozita nuk ka konsensus të brendshëm për të shkarkuar Kurtin – është joserioze të kërkojnë mbështetje nga ne

Kosovë
Kusari-Lila: Opozita të reflektojë për rezultatin e vet zgjedhor para se të kërkojë zgjedhje

Kusari-Lila: Opozita të reflektojë për rezultatin e vet zgjedhor para se të kërkojë zgjedhje

Kosovë
Grupi parlamentar i LVV-së lavdëron punën e Kuvendit, thonë se gjatë qeverisjes së tyre janë miratuar mbi 200 ligje

Grupi parlamentar i LVV-së lavdëron punën e Kuvendit, thonë se gjatë qeverisjes së tyre janë miratuar mbi 200 ligje

Kosovë
​Pas deklaratës së Escobarit, frikë për kushte të reja në procesin e anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës

​Pas deklaratës së Escobarit, frikë për kushte të reja në procesin e anëtarësimit të Kosovës në Këshill të Evropës

Kosovë
“A jeni në vete, po rren Mimoza”, përplasje mes Gashit dhe Kusari-Lilës

“A jeni në vete, po rren Mimoza”, përplasje mes Gashit dhe Kusari-Lilës

Të Tjera
Deputetët të enjten debatojnë për kontratat njëburimore – opozita i quan burim korrupsioni dhe kërkon hetim

Deputetët të enjten debatojnë për kontratat njëburimore – opozita i quan burim korrupsioni dhe kërkon hetim

Të Tjera
​Kusari-Lila tregon arsyen pse draft-statuti i Asociacionit nuk është dërguar në Kushtetuese

​Kusari-Lila tregon arsyen pse draft-statuti i Asociacionit nuk është dërguar në Kushtetuese

Kosovë
“Do të mbrohemi deri në vdekje”, publikohet video-incizimi i diskutimit të Vuçiqit dhe Radoçiqit e vitit 2021, së cilës i referohet Kusari-Lila

“Do të mbrohemi deri në vdekje”, publikohet video-incizimi i diskutimit të Vuçiqit dhe Radoçiqit e vitit 2021, së cilës i referohet Kusari-Lila

Siguri
“Do të shkojmë në fund”, Kusari-Lila: Ekziston përgjimi i bisedës mes Radoiçiqit dhe Vuçiqit, me plan për sulm në Kosovë

“Do të shkojmë në fund”, Kusari-Lila: Ekziston përgjimi i bisedës mes Radoiçiqit dhe Vuçiqit, me plan për sulm në Kosovë

Siguri