LAJMI I FUNDIT:

Michael Owen

66 Artikuj

“Nëse do të mund t’i jepja sytë, do t’i jepja atij” – djali i legjendës së Anglisë është verbuar në moshën 17 vjeçare

“Nëse do të mund t’i jepja sytë, do t’i jepja atij” – djali i legjendës së Anglisë është verbuar në moshën 17 vjeçare

Premier League
Michael Owen tregon se cili lojtar i Arsenalit po vuan nga largimi i Granit Xhakës

Michael Owen tregon se cili lojtar i Arsenalit po vuan nga largimi i Granit Xhakës

Premier League
“Ai është sikur të bënin një nënshkrim të ri”, Owen tregon lojtarin më në formë të Arsenalit

“Ai është sikur të bënin një nënshkrim të ri”, Owen tregon lojtarin më në formë të Arsenalit

Premier League
Michael Owen ka një teori rreth kartonit të verdhë të Bruno Fernandes ndaj Bournemouth

Michael Owen ka një teori rreth kartonit të verdhë të Bruno Fernandes ndaj Bournemouth

Premier League
Penalltia për PSG-në tërboi botën e futbollit, legjendat të indinjuar nga vendimi i gjyqtarit

Penalltia për PSG-në tërboi botën e futbollit, legjendat të indinjuar nga vendimi i gjyqtarit

Liga e Kampionëve
“Unë isha më i miri, ai ishte më i keqi”: Michael Owen rikujton kartonin e kuq të David Beckham ndaj Argjentinës

“Unë isha më i miri, ai ishte më i keqi”: Michael Owen rikujton kartonin e kuq të David Beckham ndaj Argjentinës

Ndërkombëtare
“E dua këtë djalë që në ditën e parë që e pash” – Michael Owen me fjalë të mëdha për yllin e Arsenalit

“E dua këtë djalë që në ditën e parë që e pash” – Michael Owen me fjalë të mëdha për yllin e Arsenalit

Premier League
Sot Paul Pogba, por janë edhe 12 superyje të futbollit që karriera e të cilëve u shkatërrua nga lëndimet

Sot Paul Pogba, por janë edhe 12 superyje të futbollit që karriera e të cilëve u shkatërrua nga lëndimet

Ndërkombëtare
Owen i pamëshirshëm ndaj tre lojtarëve të Liverpoolit për humbjen nga Bournemouthi

Owen i pamëshirshëm ndaj tre lojtarëve të Liverpoolit për humbjen nga Bournemouthi

Premier League
Numrat e mundshëm që Cody Gakpo mund t’i mbajë te Liverpooli, shumë prej tyre ishin mbajtur nga disa legjenda të klubit

Numrat e mundshëm që Cody Gakpo mund t’i mbajë te Liverpooli, shumë prej tyre ishin mbajtur nga disa legjenda të klubit

Premier League
Lojtarët më të rinj që kanë shënuar në Kupat e Botës – Gavi futet në listë, por është larg rekordit

Lojtarët më të rinj që kanë shënuar në Kupat e Botës – Gavi futet në listë, por është larg rekordit

Përfaqësueset
Historia e trishtë e Michael Owen: Për shkak të dy milionë funteve, legjenda u bë figurë e urryer në Liverpool

Historia e trishtë e Michael Owen: Për shkak të dy milionë funteve, legjenda u bë figurë e urryer në Liverpool

Premier League
Lojtarët më të mirë të dal nga akademia e Liverpoolit ndër vite: Nga Fowler te Gerrard, Carragher e Alexander-Arnold

Lojtarët më të mirë të dal nga akademia e Liverpoolit ndër vite: Nga Fowler te Gerrard, Carragher e Alexander-Arnold

Premier League
Një formacion me ish-bashkëlojtarët dhe një tjetër me kundërshtarët më të mirë – Owen zgjodhi dy 11-she të mbushur me yje

Një formacion me ish-bashkëlojtarët dhe një tjetër me kundërshtarët më të mirë – Owen zgjodhi dy 11-she të mbushur me yje

Ndërkombëtare
Owen thotë se Liverpooli është ende ‘skuadra më e mirë’ në Evropë, Ferdinand i përgjigjet në mënyrë epike

Owen thotë se Liverpooli është ende ‘skuadra më e mirë’ në Evropë, Ferdinand i përgjigjet në mënyrë epike

Shkumbin Pireva
Dhjetë lojtarë që kanë veshur fanellat e Liverpooli dhe Real Madridit në karrierën e tyre

Dhjetë lojtarë që kanë veshur fanellat e Liverpooli dhe Real Madridit në karrierën e tyre

Liga e Kampionëve
Owen me deklaratë të guximshme: Van Dijk, mbrojtësi më i mirë në histori

Owen me deklaratë të guximshme: Van Dijk, mbrojtësi më i mirë në histori

Liga e Kampionëve
Owen ia thotë në sy Ferdinandit se Van Dijk është mbrojtësi më i mirë i të gjitha kohërave – por legjenda e United bëri reagim fantastik

Owen ia thotë në sy Ferdinandit se Van Dijk është mbrojtësi më i mirë i të gjitha kohërave – por legjenda e United bëri reagim fantastik

Liga e Kampionëve
Sven-Goran Eriksson tregon se si u befasua kur Mbretëresha Elizabeth II i zbuloi futbollistin e saj të preferuar

Sven-Goran Eriksson tregon se si u befasua kur Mbretëresha Elizabeth II i zbuloi futbollistin e saj të preferuar

Ndërkombëtare
“Do të dështosh nëse largohesh nga Liverpooli”, Salah paralajmërohet nga Owen

“Do të dështosh nëse largohesh nga Liverpooli”, Salah paralajmërohet nga Owen

Premier League
Të ‘mallkuar’ nga Anfield Road – 7 lojtarët që u penduan me largimin prej Liverpoolit

Të ‘mallkuar’ nga Anfield Road – 7 lojtarët që u penduan me largimin prej Liverpoolit

Driton Gajraku
Dhjetë emrat e famshëm të futbollit që mendojnë se Lionel Messi nuk duhet të fitojë ‘Topin e Artë’ në vitin 2021

Dhjetë emrat e famshëm të futbollit që mendojnë se Lionel Messi nuk duhet të fitojë ‘Topin e Artë’ në vitin 2021

Ndërkombëtare
“Lojtar i jashtëzakonshëm” – Michael Owen mendon se “do të ishte një krim” nëse lojtari i preferuari i tij nuk e fiton “Topin e Artë”

“Lojtar i jashtëzakonshëm” – Michael Owen mendon se “do të ishte një krim” nëse lojtari i preferuari i tij nuk e fiton “Topin e Artë”

Bundesliga
Owen: PSG ishin skuadër më e mirë pa Messin, tani janë një ekip më i dobët

Owen: PSG ishin skuadër më e mirë pa Messin, tani janë një ekip më i dobët

Ndërkombëtare