LAJMI I FUNDIT:

Mexico City

23 Artikuj

Qytetet më miqësore në botë për vitin 2023

Qytetet më miqësore në botë për vitin 2023

Udhëtime
Bllokohet trafiku hekurudhor në Mexico City, pula “shëtit” në shina – autoritetet detyrohen të ndërpresin energjinë elektrike për ta larguar

Bllokohet trafiku hekurudhor në Mexico City, pula “shëtit” në shina – autoritetet detyrohen të ndërpresin energjinë elektrike për ta larguar

Fun Lajme
Panik në Mexico City, alarmi për tërmet u ndez gabimisht – banorët vrapuan në rrugë

Panik në Mexico City, alarmi për tërmet u ndez gabimisht – banorët vrapuan në rrugë

Dështime
Sulmoi stafin, hodhi gjësende – ky ishte reagimi i një gruaje që u bë viral pasi humbi fluturimin e saj në aeroportin e Mexico City

Sulmoi stafin, hodhi gjësende – ky ishte reagimi i një gruaje që u bë viral pasi humbi fluturimin e saj në aeroportin e Mexico City

Virale
Ky është qyteti që shënon rekord për pikat publike të qasjes në WiFi

Ky është qyteti që shënon rekord për pikat publike të qasjes në WiFi

Lajme Teknologji
Mexico City po fundoset me një shpejtësi alarmante, dhe kjo është e pandalshme

Mexico City po fundoset me një shpejtësi alarmante, dhe kjo është e pandalshme

Amerika Latine
Veturat po lëviznin poshtë tij, momenti i shembjes së mbikalimit të metrosë në Mexico City

Veturat po lëviznin poshtë tij, momenti i shembjes së mbikalimit të metrosë në Mexico City

Amerika
Shembet mbikalimi i metrosë në Mexico City, 15 të vdekur dhe disa të lënduar – pamje nga vendi i ngjarjes

Shembet mbikalimi i metrosë në Mexico City, 15 të vdekur dhe disa të lënduar – pamje nga vendi i ngjarjes

Amerika
Meksika raporton rastin e parë me variantin e ri të COVID-19 që u zbulua në Mbretërinë e Bashkuar

Meksika raporton rastin e parë me variantin e ri të COVID-19 që u zbulua në Mbretërinë e Bashkuar

Amerika Latine
Policia meksikane ndalon dy 15-vjeçarë që bartnin një valixhe, kur ajo u hap – u zbulua trupi i pajetë i një foshnje

Policia meksikane ndalon dy 15-vjeçarë që bartnin një valixhe, kur ajo u hap – u zbulua trupi i pajetë i një foshnje

Amerika
E fshehu pistoletën brenda një sanduiçi – arrestohet meksikani në një stacion të autobusëve

E fshehu pistoletën brenda një sanduiçi – arrestohet meksikani në një stacion të autobusëve

Nga Bota
Mjekët në Meksikë dyshohet se lëshuan certifikata të rreme, për njerëzit që mund të kenë vdekur nga coronavirusi

Mjekët në Meksikë dyshohet se lëshuan certifikata të rreme, për njerëzit që mund të kenë vdekur nga coronavirusi

Nga Bota
Një grua zë në befasi mysafirët në një dasmë në Mexico City, godet nusen dhe i thotë dhëndrit ‘Të dua’

Një grua zë në befasi mysafirët në një dasmë në Mexico City, godet nusen dhe i thotë dhëndrit ‘Të dua’

Fun
Kishte thënë “kur ata duan t’ju vrasin, do t’ju vrasin” – qëllohet për vdekje kryetari i një bashkie të Mexico Cityt

Kishte thënë “kur ata duan t’ju vrasin, do t’ju vrasin” – qëllohet për vdekje kryetari i një bashkie të Mexico Cityt

Nga Bota
Dhjetë qytetet më të mira të botës

Dhjetë qytetet më të mira të botës

Çfarë të vizitosh
E kishin rrëmbyer, pengu duarlidhur arrin të arratiset – kërcen nga vetura në qendër të qytetit meksikan (Video)

E kishin rrëmbyer, pengu duarlidhur arrin të arratiset – kërcen nga vetura në qendër të qytetit meksikan (Video)

Nga Bota
Momenti kur vrasësit me pagesë hapin zjarr mbi veturën e policisë meksikane, raportohet për 4 zyrtarë policorë të vrarë (Video)

Momenti kur vrasësit me pagesë hapin zjarr mbi veturën e policisë meksikane, raportohet për 4 zyrtarë policorë të vrarë (Video)

Nga Bota
Kreu ekzorcizëm në praninë e udhëtarëve të trenit, rrihet me çadër nga gruaja që bërtiste ‘djalli’ (Video)

Kreu ekzorcizëm në praninë e udhëtarëve të trenit, rrihet me çadër nga gruaja që bërtiste ‘djalli’ (Video)

Dështime
Të paktën 24 persona kanë vdekur pas një shpërthimi në Meksikë

Të paktën 24 persona kanë vdekur pas një shpërthimi në Meksikë

Nga Bota
Meksika goditet nga tërmeti me magnitudë 5.9 ballësh

Meksika goditet nga tërmeti me magnitudë 5.9 ballësh

Nga Bota
Mjekët vazhdojnë operimin në zemër edhe pasi tronditen nga tërmeti (Video)

Mjekët vazhdojnë operimin në zemër edhe pasi tronditen nga tërmeti (Video)

Interesante
Demi i tërbuar godet matadorin në gjoks me brinjët 25 centimetra të gjatë (Foto/Video, +18)

Demi i tërbuar godet matadorin në gjoks me brinjët 25 centimetra të gjatë (Foto/Video, +18)

Nga Bota
“Zombit gjakpirës” organizohen për bamirësi (Foto)

“Zombit gjakpirës” organizohen për bamirësi (Foto)

Fun Lajme