LAJMI I FUNDIT:

Shembet mbikalimi i metrosë në Mexico City, 15 të vdekur dhe disa të lënduar – pamje nga vendi i ngjarjes

Shembet mbikalimi i metrosë në Mexico City, 15 të vdekur dhe disa të lënduar – pamje nga vendi i ngjarjes

Të paktën 15 njerëz janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë lënduar pasi një mbikalim i metrosë u shemb në Mexico City ndërsa një tren po udhëtonte në të, thonë zyrtarët.

Reklama

Përveç kësaj, sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, disa vagonë trenash u “zhytën” në tokë, duke shtypur të paktën një veturë, e cila ishte në një rrugë poshtë mbikalimit.

Punëtorët e shpëtimit dhe zjarrfikësit po vazhdojnë kërkimin e tyre për të mbijetuarit pas aksidentit të hënën vonë.

Veturat po lëviznin poshtë tij, momenti i shembjes së mbikalimit të metrosë në Mexico City
Lexo po ashtu Veturat po lëviznin poshtë tij, momenti i shembjes së mbikalimit të metrosë në Mexico City

Ndërkohë janë shfaqur edhe pamjet dramatike që tregojnë mbikalimin duke u shembur në stacionin Olivos në 12 Line të metrosë.

Ekzistojnë frika se numri i të vdekurve mund të rritet edhe më shumë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Një 'adhurues' i Putinit, makinave të shpejta dhe ‘bodybuilding-ut’ – kush është Robert Fico, njeriu që pritet të kthehet në pushtet në Sllovaki?

Evropa
Inicialet

Inicialet "SRB" vendosen në ambasadën e Kosovës në Kroaci, reagon deputetja shqiptare Lekaj-Përlaskaj

Kroacia
Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Dy mesazhe të fuqishme nga SHBA dhe BE për Ukrainën

Botë
Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Një snajper ukrainas i quajtur “Fantazma e Bakhmutit” thotë se ka vrarë personalisht 113 rusë – tregon arritjet e tij dhe të njësisë së tij

Botë
Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Rusët vizatojnë bombardues në pistë, duke menduar se do të mashtrojnë ukrainasit – harrojnë t’i përfundojnë “punimet” deri në fund

Evropa
Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Luftëtarët e Wagner mendojnë njeriu që emëroi Putini si ‘shefin e tyre’ është ‘një tradhtar’

Botë
Kalo në kategori