LAJMI I FUNDIT:

Meksiko

42 Artikuj

“Një përrua me baltë rrëmbeu fshatarët” – disa të vdekur pas shirave të dendur që shkaktuan përmbytje në Meksikë

“Një përrua me baltë rrëmbeu fshatarët” – disa të vdekur pas shirave të dendur që shkaktuan përmbytje në Meksikë

Amerika
Meksika ka të ngjarë të ketë presidentin e parë grua në vitin 2024

Meksika ka të ngjarë të ketë presidentin e parë grua në vitin 2024

Amerika
Stuhia “Hilary” godet bregdetin e Meksikës, priten përmbytje edhe në SHBA

Stuhia “Hilary” godet bregdetin e Meksikës, priten përmbytje edhe në SHBA

Amerika
Momenti kur një 6-vjeçar bie nga rreth 10 metra lartësi – pas problemeve teknike të një Zip Line në Meksikë

Momenti kur një 6-vjeçar bie nga rreth 10 metra lartësi – pas problemeve teknike të një Zip Line në Meksikë

Nga Bota
Autoritetet gjetën 129 emigrantë “të paketuar” në një kamion mallrash në Meksikë

Autoritetet gjetën 129 emigrantë “të paketuar” në një kamion mallrash në Meksikë

Nga Bota
Të paktën 26 të vdekur pas përplasjes së një kamioni dhe një furgoni të pasagjerëve në Meksikë

Të paktën 26 të vdekur pas përplasjes së një kamioni dhe një furgoni të pasagjerëve në Meksikë

Nga Bota
Administrata Biden kërkon 1,500 trupa për kufirin SHBA-Meksikë

Administrata Biden kërkon 1,500 trupa për kufirin SHBA-Meksikë

Amerika
Horror në një resort në Meksikë, burra të armatosur vranë shtatë persona, përfshirë një fëmijë

Horror në një resort në Meksikë, burra të armatosur vranë shtatë persona, përfshirë një fëmijë

Amerika
Një tërmet me magnitudë 6.0 godet Meksikën jugore, banorët e tmerruar dalin në rrugë

Një tërmet me magnitudë 6.0 godet Meksikën jugore, banorët e tmerruar dalin në rrugë

Amerika
Publikohen pamjet e rrëzimit të një helikopteri në Meksikë nga ku mbetën të vdekur një ministër dhe katër të tjerë

Publikohen pamjet e rrëzimit të një helikopteri në Meksikë nga ku mbetën të vdekur një ministër dhe katër të tjerë

Nga Bota
Dymbëdhjetë të vdekur pasi persona të armatosur hapën zjarr në një lokal të qytetit Irapuato të Meksikës

Dymbëdhjetë të vdekur pasi persona të armatosur hapën zjarr në një lokal të qytetit Irapuato të Meksikës

Amerika
Dëshira e një gjysheje meksikane ishte një penis gjigant mbi varrin e saj – dhe ajo iu plotësua!

Dëshira e një gjysheje meksikane ishte një penis gjigant mbi varrin e saj – dhe ajo iu plotësua!

Interesante
Turistët “fluturojnë në ajër” pasi varka e tyre goditet nga një balenë në brigjet e Meksikës

Turistët “fluturojnë në ajër” pasi varka e tyre goditet nga një balenë në brigjet e Meksikës

Dështime
Qindra zogj “të zinj dhe kokëverdhë” bien të ngordhur në mënyrë misterioze në Meksikë

Qindra zogj “të zinj dhe kokëverdhë” bien të ngordhur në mënyrë misterioze në Meksikë

Nga Bota
Tmerrohen familjarët, një burrë në Meksikë u shfaq në derën e shtëpisë, pasi një funeral u organizua për të

Tmerrohen familjarët, një burrë në Meksikë u shfaq në derën e shtëpisë, pasi një funeral u organizua për të

Dështime
Shpërthim i madh gazi në Meksikë – një i vdekur, 15 të lënduar dhe 30 ndërtesa të shkatërruara

Shpërthim i madh gazi në Meksikë – një i vdekur, 15 të lënduar dhe 30 ndërtesa të shkatërruara

Amerika
Shembet mbikalimi i metrosë në Mexico City, 15 të vdekur dhe disa të lënduar – pamje nga vendi i ngjarjes

Shembet mbikalimi i metrosë në Mexico City, 15 të vdekur dhe disa të lënduar – pamje nga vendi i ngjarjes

Amerika
Pfizer identifikon vaksinën e falsifikuar kundër COVID-19 në Meksikë dhe Poloni – paralajmëron rritje të mashtrimeve të tilla

Pfizer identifikon vaksinën e falsifikuar kundër COVID-19 në Meksikë dhe Poloni – paralajmëron rritje të mashtrimeve të tilla

Nga Bota
Rrufeja godet brenda një mali në New Mexico – shpartallon pemën duke e ndarë ‘në një milion copë’

Rrufeja godet brenda një mali në New Mexico – shpartallon pemën duke e ndarë ‘në një milion copë’

Interesante
Po zhvillohej një ceremoni mortore, nëntë të vrarë në një sulm të armatosur në Meksikë – pamjet nga vendi ku ndodhi masakra

Po zhvillohej një ceremoni mortore, nëntë të vrarë në një sulm të armatosur në Meksikë – pamjet nga vendi ku ndodhi masakra

Amerika
Familja sulmon stafin mjekësor në një spital në Meksikë, sepse nuk ua lejuan të shohin pacientin e vdekur nga coronavirusi

Familja sulmon stafin mjekësor në një spital në Meksikë, sepse nuk ua lejuan të shohin pacientin e vdekur nga coronavirusi

Nga Bota
Guvernatori meksikan befason me deklaratën e tij: Të varfrit kanë imunitet, nuk preken nga coronavirusi

Guvernatori meksikan befason me deklaratën e tij: Të varfrit kanë imunitet, nuk preken nga coronavirusi

Nga Bota
Dhjetëra të lënduar në festivalin vjetor “të shpërthimit të çekiçit” në Meksikë

Dhjetëra të lënduar në festivalin vjetor “të shpërthimit të çekiçit” në Meksikë

Nga Bota
Shpërthen vullkani Popocatépetl në Meksikë – publikohen pamjet e momentit spektakolar

Shpërthen vullkani Popocatépetl në Meksikë – publikohen pamjet e momentit spektakolar

Nga Bota