LAJMI I FUNDIT:
Metallica

Metallica

16 Artikuj

Brenda 44 ditësh në vitin 1991 u lansuan pesë ndër albumet më të mira të zhanreve rok dhe metal

Brenda 44 ditësh në vitin 1991 u lansuan pesë ndër albumet më të mira të zhanreve rok dhe metal

Muzikë
Publikohet lista e 25 muzikantëve më të paguar të vitit – Kanye West, Elton John dhe Ariana Grande në krye të saj

Publikohet lista e 25 muzikantëve më të paguar të vitit – Kanye West, Elton John dhe Ariana Grande në krye të saj

Muzikë
Metallica shfaqin koncertet e tyre falas në Facebook dhe YouTube për t’i argëtuar publikun në vetë-izolim

Metallica shfaqin koncertet e tyre falas në Facebook dhe YouTube për t’i argëtuar publikun në vetë-izolim

Muzikë
Metallica dhuron 750 mijë dollarë për të ndihmuar Australinë pas dëmeve të shkaktuara nga zjarri

Metallica dhuron 750 mijë dollarë për të ndihmuar Australinë pas dëmeve të shkaktuara nga zjarri

Yjet
“Metallica” anulon turneun pasi James Hetfield ka sërish probleme me vartësinë nga alkooli

“Metallica” anulon turneun pasi James Hetfield ka sërish probleme me vartësinë nga alkooli

Po Flitet
Metalica dhuron 250 mijë euro për një qendër spitalore në Rumani

Metalica dhuron 250 mijë euro për një qendër spitalore në Rumani

Yjet
Metallica shkruan libër për fëmijë

Metallica shkruan libër për fëmijë

Cult+
Dave Mustaine diagnostikohet me kancer në fyt

Dave Mustaine diagnostikohet me kancer në fyt

Yjet
Metallica dhuron 100 mijë euro për t’i ndihmuar kalifornianët pas dëmeve të shkaktuara nga zjarri

Metallica dhuron 100 mijë euro për t’i ndihmuar kalifornianët pas dëmeve të shkaktuara nga zjarri

Yjet
Forbes publikon listën e 10 këngëtarëve më të paguar në botë

Forbes publikon listën e 10 këngëtarëve më të paguar në botë

Yjet
Momenti kur frontmeni i rock bendit legjendar “Metallica”, përshëndet shqiptarët në koncertin në Londër (Video)

Momenti kur frontmeni i rock bendit legjendar “Metallica”, përshëndet shqiptarët në koncertin në Londër (Video)

Yjet
Fansi i Metallicas publikon imazh të bendit legjendar me flamurin kuq e zi (Foto)

Fansi i Metallicas publikon imazh të bendit legjendar me flamurin kuq e zi (Foto)

Yjet
Yjet tanë të preferuar të Rockut nga vitet ’90 – Si dukeshin ata dikur dhe sa kanë ndryshuar tani (Foto)

Yjet tanë të preferuar të Rockut nga vitet ’90 – Si dukeshin ata dikur dhe sa kanë ndryshuar tani (Foto)

Yjet
Një kombinim fantastik, Metallica dhe Lady Gaga perfomojnë bashkë në ‘Grammy’

Një kombinim fantastik, Metallica dhe Lady Gaga perfomojnë bashkë në ‘Grammy’

Muzikë
Metallica rikthehen në nëntor me albumin e ri

Metallica rikthehen në nëntor me albumin e ri

Po Flitet
Anëtarët e grupit Metallica “janë” neandertalë! (Foto)

Anëtarët e grupit Metallica “janë” neandertalë! (Foto)

Fun Lajme