LAJMI I FUNDIT:

Marine Le Pen

56 Artikuj

Rritja e pritur e së djathtës në Parlamentin Evropian mund të ndikojë në zgjerimin e BE-së

Rritja e pritur e së djathtës në Parlamentin Evropian mund të ndikojë në zgjerimin e BE-së

Kosovë
Politikania franceze Marine Le Pen sulmon Benzemën: Ai mbështet islamizmin më radikal

Politikania franceze Marine Le Pen sulmon Benzemën: Ai mbështet islamizmin më radikal

Përfaqësueset
Ja si u zbuluan mbështetësit e Vladimir Putinit brenda Parlamentit Evropian

Ja si u zbuluan mbështetësit e Vladimir Putinit brenda Parlamentit Evropian

Evropa
Marine Le Pen goditet me vezë në kokë – janë dëgjuar edhe sharje

Marine Le Pen goditet me vezë në kokë – janë dëgjuar edhe sharje

Evropa
Vjen reagimi i Marine Le Pen, pas fitores së Macron në Francë

Vjen reagimi i Marine Le Pen, pas fitores së Macron në Francë

Evropa
Macron fiton edhe një mandat të dytë presidencial pesë-vjeçar në Francë

Macron fiton edhe një mandat të dytë presidencial pesë-vjeçar në Francë

Evropa
Zgjedhjet në Francë, sondazhet parashikojnë fitoren e Macron

Zgjedhjet në Francë, sondazhet parashikojnë fitoren e Macron

Evropa
Zgjedhjet në Francë: Pse presidenti francez është më i fuqishmi në Evropë

Zgjedhjet në Francë: Pse presidenti francez është më i fuqishmi në Evropë

Evropa
Balotazhi i së dielës, ja pse këto zgjedhje janë kritike për Francën dhe Bashkimin Evropian

Balotazhi i së dielës, ja pse këto zgjedhje janë kritike për Francën dhe Bashkimin Evropian

Evropa
Çfarë thonë sondazhet e fundit para zgjedhjeve të së dielës në Francë?

Çfarë thonë sondazhet e fundit para zgjedhjeve të së dielës në Francë?

Evropa
Zgjedhjet në Francë, përcaktuese për politikën e BE-së ndaj Ballkanit

Zgjedhjet në Francë, përcaktuese për politikën e BE-së ndaj Ballkanit

Kosovë
Një incident në konferencën e Le Penit – sigurimi tërhoqi zvarrë gruan që protestonte kundër pro-ruses

Një incident në konferencën e Le Penit – sigurimi tërhoqi zvarrë gruan që protestonte kundër pro-ruses

Evropa
Prorusja Le Pen: Nëse bëhem presidente, Franca do të largohet nga komanda e integruar e NATO-s

Prorusja Le Pen: Nëse bëhem presidente, Franca do të largohet nga komanda e integruar e NATO-s

Evropa
Gjashtë përfundime nga raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale të Francës

Gjashtë përfundime nga raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale të Francës

Evropa
Shumica e kandidatëve për postin e presidentit të Francës, mbështesin në raundin e dytë Macronin

Shumica e kandidatëve për postin e presidentit të Francës, mbështesin në raundin e dytë Macronin

Evropa
Macron u kërkon votuesve të bllokojnë të djathtën ekstreme që përfaqëson Le Pen

Macron u kërkon votuesve të bllokojnë të djathtën ekstreme që përfaqëson Le Pen

Evropa
Le Pen: Unë do ta vendos në binarë Francën

Le Pen: Unë do ta vendos në binarë Francën

Evropa
Mbyllen qendrat e votimit në Francë: Macron dhe Le Pen në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

Mbyllen qendrat e votimit në Francë: Macron dhe Le Pen në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale

Evropa
Eurodeputetët francez pro-rus ‘mysafir’ të Milorad Dodikut në ceremonisë anti-kushtetuese në Republika Srpska

Eurodeputetët francez pro-rus ‘mysafir’ të Milorad Dodikut në ceremonisë anti-kushtetuese në Republika Srpska

Bosnja
Politico: Orban, Le Pen dhe Salvini – forca e përbashkët e ekstremit të djathtë që po rrënojnë integrimin evropian

Politico: Orban, Le Pen dhe Salvini – forca e përbashkët e ekstremit të djathtë që po rrënojnë integrimin evropian

Evropa
Marine Le Pen rizgjidhet për të udhëhequr partinë e së djathtës ekstreme të Francës

Marine Le Pen rizgjidhet për të udhëhequr partinë e së djathtës ekstreme të Francës

Evropa
Besnikëri ndaj Macronit apo koha e ndryshimeve rrënjësore në Francë

Besnikëri ndaj Macronit apo koha e ndryshimeve rrënjësore në Francë

Evropa
Marine Le Pen: BE ka shumë për të humbur nga Brexit, por unë nuk dua Frexit

Marine Le Pen: BE ka shumë për të humbur nga Brexit, por unë nuk dua Frexit

Nga Bota
Bashkimi Evropian dhe euro-skeptikët – a do të ndryshojnë politikat për të keq brenda 2019-ës

Bashkimi Evropian dhe euro-skeptikët – a do të ndryshojnë politikat për të keq brenda 2019-ës

Nga Bota