LAJMI I FUNDIT:

Madeleine Albright

118 Artikuj

Kurti përkujton Albright: Kosova gjithmonë mirënjohëse

Kurti përkujton Albright: Kosova gjithmonë mirënjohëse

Kosovë
Liria nuk kishte kampione më të madhe se Madeleine Albright, Osmani e ambasadori amerikan përkujtojnë ish-sekretaren amerikane

Liria nuk kishte kampione më të madhe se Madeleine Albright, Osmani e ambasadori amerikan përkujtojnë ish-sekretaren amerikane

Kosovë
Demokracia nuk mund të ndërtohet me hakmarrje

Demokracia nuk mund të ndërtohet me hakmarrje

Fakte
Hovenier, Osmani e Kurti përkujtojnë Madeleine Albright: Ishte një mike e vërtetë e Kosovës, shpëtoi shumë jetë

Hovenier, Osmani e Kurti përkujtojnë Madeleine Albright: Ishte një mike e vërtetë e Kosovës, shpëtoi shumë jetë

Kosovë
Alice Albright, vajza e ish sekretares amerikane Medeleine Albright nderohet me “Çelësin e Qytetit” në Viti

Alice Albright, vajza e ish sekretares amerikane Medeleine Albright nderohet me “Çelësin e Qytetit” në Viti

Kosovë
Lufta e Kosovës: Luftë parimesh dhe personalitetesh

Lufta e Kosovës: Luftë parimesh dhe personalitetesh

Histori
Ambasadori Hovenier: I nderuar me prezencën e Osmanit dhe Kurtit në ceremoninë lamtumirëse të ish-sekretares Albright

Ambasadori Hovenier: I nderuar me prezencën e Osmanit dhe Kurtit në ceremoninë lamtumirëse të ish-sekretares Albright

Kosovë
Ceremonia lamtumirëse e ish-sekretares amerikane, Kurti:  Albright ka lënë trashëgimi tejet të pasur për politikën, diplomacinë dhe historianët

Ceremonia lamtumirëse e ish-sekretares amerikane, Kurti: Albright ka lënë trashëgimi tejet të pasur për politikën, diplomacinë dhe historianët

Kosovë
Osmani: Përgjithmonë falënderues për kontributin e jashtëzakonshëm të sekretares Albright

Osmani: Përgjithmonë falënderues për kontributin e jashtëzakonshëm të sekretares Albright

Kosovë
Bill Clinton kujton vizitën me Albright në Kosovë, në 20-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s: Kaluam një ditë të lumtur së bashku

Bill Clinton kujton vizitën me Albright në Kosovë, në 20-vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s: Kaluam një ditë të lumtur së bashku

Kosovë
Bota nderon Madeleine Albright: Ajo ndërhyri në parandalimin e gjenocidit serb në Kosovë

Bota nderon Madeleine Albright: Ajo ndërhyri në parandalimin e gjenocidit serb në Kosovë

Amerika
​Osmani e Kurti takojnë Blinken në funeralin e Albright në SHBA

​Osmani e Kurti takojnë Blinken në funeralin e Albright në SHBA

Kosovë
Kurti do të udhëtojë në SHBA, për të marrë pjesë në varrimin e Albright

Kurti do të udhëtojë në SHBA, për të marrë pjesë në varrimin e Albright

Lajme
Osmani javën e ardhshme në SHBA, merr pjesë në varrimin e Madeleine Albright

Osmani javën e ardhshme në SHBA, merr pjesë në varrimin e Madeleine Albright

Kosovë
Blinken kujton se si falë angazhimit të madh të Albright, SHBA mbrojti shqiptarët në Kosovë nga agresioni serb

Blinken kujton se si falë angazhimit të madh të Albright, SHBA mbrojti shqiptarët në Kosovë nga agresioni serb

Kosovë
​Ndizen qirinj në nderim të jetës dhe veprës së Albright, Kosova një nga trashëgimitë e saj

​Ndizen qirinj në nderim të jetës dhe veprës së Albright, Kosova një nga trashëgimitë e saj

Kosovë
Ambasadori amerikan: Të nderuar që Kosova shpalli ditë zie për nder të Madeleine Albright

Ambasadori amerikan: Të nderuar që Kosova shpalli ditë zie për nder të Madeleine Albright

Kosovë
Shoqata e Gastronomëve iu bën thirrje lokaleve që ta respektojnë ditën e zisë për Madeleine Albright

Shoqata e Gastronomëve iu bën thirrje lokaleve që ta respektojnë ditën e zisë për Madeleine Albright

Kosovë
Sot ditë zie në Kosovë, në nderim të ish sekretares amerikane Madeleine Albright 

Sot ditë zie në Kosovë, në nderim të ish sekretares amerikane Madeleine Albright 

Kosovë
Prapaskenat e ndeshjes Kosovë – Burkina Faso: Mesazhi domethënës i Dardanëve, zhbllokimi i Rashicës, futbollistët që debutuan si dhe gjuajtja me shishe e futbollistit mysafir në drejtim të gjyqtarit

Prapaskenat e ndeshjes Kosovë – Burkina Faso: Mesazhi domethënës i Dardanëve, zhbllokimi i Rashicës, futbollistët që debutuan si dhe gjuajtja me shishe e futbollistit mysafir në drejtim të gjyqtarit

Romak Zeqiri
Të premten ditë zie në Kosovë, në nderim të ish sekretares Madeleine Albright  

Të premten ditë zie në Kosovë, në nderim të ish sekretares Madeleine Albright  

Kosovë
Deputetët mbajnë një minutë heshtje në nderim të Madeleine Albright

Deputetët mbajnë një minutë heshtje në nderim të Madeleine Albright

Kosovë
Meta kujton Albrightin: 23 vite më parë SHBA dhe NATO vendosën të ndërhyjnë për t’i dhënë fund gjenocidit në Kosovë

Meta kujton Albrightin: 23 vite më parë SHBA dhe NATO vendosën të ndërhyjnë për t’i dhënë fund gjenocidit në Kosovë

Shqipëri
Faleminderit Madeleine Albright

Faleminderit Madeleine Albright

Amerika