LAJMI I FUNDIT:

LVV

6844 Artikuj

“Dashuri për interes PDK dhe LDK” – aktivistë të LVV-së me aksion simbolik para Komunës së Prishtinës

“Dashuri për interes PDK dhe LDK” – aktivistë të LVV-së me aksion simbolik para Komunës së Prishtinës

Kosovë
Deputetja e AAK-së feston ditëlindjen, Konjufca i bën urimin e veçantë: Ke ditëlindjen me një datë shumë historike dhe romantike

Deputetja e AAK-së feston ditëlindjen, Konjufca i bën urimin e veçantë: Ke ditëlindjen me një datë shumë historike dhe romantike

Kosovë
Kurti: Më 14 shkurt 2021, ndodhi përmbysja më e madhe politike e demokratike në Kosovë

Kurti: Më 14 shkurt 2021, ndodhi përmbysja më e madhe politike e demokratike në Kosovë

Kosovë
Sela: Shqiptarët e Maqedonisë janë bërë kavje eksperimentale nga Kurti e Rama

Sela: Shqiptarët e Maqedonisë janë bërë kavje eksperimentale nga Kurti e Rama

Kosovë
Azemi i LDK-së e quan propagandë brenda zyreve të LVV-së, videon e arritjeve të qeverisë Kurti për këto tri vite

Azemi i LDK-së e quan propagandë brenda zyreve të LVV-së, videon e arritjeve të qeverisë Kurti për këto tri vite

Kosovë
Sondazh: A do të ketë zgjedhje të reja parlamentare në vitin 2024?

Sondazh: A do të ketë zgjedhje të reja parlamentare në vitin 2024?

Kosovë
PDK: BQK e ngriti flamurin e bardhë, u shndërrua në strehë të militantëve të Albin Kurtit

PDK: BQK e ngriti flamurin e bardhë, u shndërrua në strehë të militantëve të Albin Kurtit

Kosovë
Abrashi: Kurti kurrë nuk ka sajuar gjëra, ka pasur kërcënime ndaj tij

Abrashi: Kurti kurrë nuk ka sajuar gjëra, ka pasur kërcënime ndaj tij

Siguri
Përkujtohen ish-aktivistët Mon Balaj e Arben Xheladini, Kurti: As sot, as nesër askush nuk mund të ketë imunitet nga drejtësia

Përkujtohen ish-aktivistët Mon Balaj e Arben Xheladini, Kurti: As sot, as nesër askush nuk mund të ketë imunitet nga drejtësia

Kosovë
Kurti në Shkup, mori pjesë në takim rajonal të partive simotra të Partisë së Socialistëve Evropiane

Kurti në Shkup, mori pjesë në takim rajonal të partive simotra të Partisë së Socialistëve Evropiane

Kosovë
Përplasje në Kuvend – Abelard Tahiri dhe Albulena Haxhiu shkëmbejnë akuza për bashkëpunim me Radoiçiqin

Përplasje në Kuvend – Abelard Tahiri dhe Albulena Haxhiu shkëmbejnë akuza për bashkëpunim me Radoiçiqin

Kosovë
“Kush ka humb si dinari, kush?” –  deputetja e LVV-së shfaqet me veshje interesante në Kuvend

“Kush ka humb si dinari, kush?” –  deputetja e LVV-së shfaqet me veshje interesante në Kuvend

Kosovë
“Qytetarët po sanksionohen jo vetëm nga BE-ja por edhe nga deputetët e Kuvendit” – marrëveshjet ndërkombëtare shkaktojnë debat mes pozitës e opozitës

“Qytetarët po sanksionohen jo vetëm nga BE-ja por edhe nga deputetët e Kuvendit” – marrëveshjet ndërkombëtare shkaktojnë debat mes pozitës e opozitës

Kosovë
Deputetët e LVV-së dhe PDK-së përballen për çështjen e dinarit serb

Deputetët e LVV-së dhe PDK-së përballen për çështjen e dinarit serb

Politikë
Përplasje me ofendime mes deputeteve të PDK-së dhe LVV-së: Ariana Musliu i thotë ‘zip it’ Arjeta Fejzës

Përplasje me ofendime mes deputeteve të PDK-së dhe LVV-së: Ariana Musliu i thotë ‘zip it’ Arjeta Fejzës

Kosovë
Deputeti Muja i reagon BE-së për çështjen e dinarit: Askush nuk po i hedh benzinë zjarrit

Deputeti Muja i reagon BE-së për çështjen e dinarit: Askush nuk po i hedh benzinë zjarrit

Kosovë
“Llugë për qytetarët”, “A i kryjte borxhet kryetar?”, në Prishtinë vendosen mbishkrime kundër Përparim Ramës

“Llugë për qytetarët”, “A i kryjte borxhet kryetar?”, në Prishtinë vendosen mbishkrime kundër Përparim Ramës

Kosovë
Deputeti i LVV-së u përgjigjet SHBA-së e BE-së: Kosova po e merr veten, kjo duhet t’i gëzoj miqtë tanë

Deputeti i LVV-së u përgjigjet SHBA-së e BE-së: Kosova po e merr veten, kjo duhet t’i gëzoj miqtë tanë

Kosovë
LVV thërret seancë të jashtëzakonshme për anulimin e shkëmbimit të pronës publike me atë private në Badoc

LVV thërret seancë të jashtëzakonshme për anulimin e shkëmbimit të pronës publike me atë private në Badoc

Kosovë
Kica-Xhelili: Dejona Mihali e ka pasur të ndaluar të futet në Kosovë para se kjo qeveri të vijë në pushtet

Kica-Xhelili: Dejona Mihali e ka pasur të ndaluar të futet në Kosovë para se kjo qeveri të vijë në pushtet

Politikë
Ahmeti: Në zgjedhjet e fundit kam votuar për Vetëvendosjen

Ahmeti: Në zgjedhjet e fundit kam votuar për Vetëvendosjen

Kosovë
LDK tregon arsyet e mospjesëmarrjes në seancën e Kuvendit të Prishtinës, fajëson LVV-në për këmbimin e pronës komunale

LDK tregon arsyet e mospjesëmarrjes në seancën e Kuvendit të Prishtinës, fajëson LVV-në për këmbimin e pronës komunale

Prishtina
Bexheti: Kurti me veprimin e tij të sotëm, bëri një hap mbrapa me Maqedoninë

Bexheti: Kurti me veprimin e tij të sotëm, bëri një hap mbrapa me Maqedoninë

Kosovë
Ahmeti: Nëse Vetëvendosje përfshihet në zgjedhje le ta thotë hapur – të kamuflohen gjërat nuk është mirë

Ahmeti: Nëse Vetëvendosje përfshihet në zgjedhje le ta thotë hapur – të kamuflohen gjërat nuk është mirë

Politikë