LAJMI I FUNDIT:

LVV

6780 Artikuj

“Llugë për qytetarët”, “A i kryjte borxhet kryetar?”, në Prishtinë vendosen mbishkrime kundër Përparim Ramës

“Llugë për qytetarët”, “A i kryjte borxhet kryetar?”, në Prishtinë vendosen mbishkrime kundër Përparim Ramës

Kosovë
Deputeti i LVV-së u përgjigjet SHBA-së e BE-së: Kosova po e merr veten, kjo duhet t’i gëzoj miqtë tanë

Deputeti i LVV-së u përgjigjet SHBA-së e BE-së: Kosova po e merr veten, kjo duhet t’i gëzoj miqtë tanë

Kosovë
LVV thërret seancë të jashtëzakonshme për anulimin e shkëmbimit të pronës publike me atë private në Badoc

LVV thërret seancë të jashtëzakonshme për anulimin e shkëmbimit të pronës publike me atë private në Badoc

Kosovë
Kica-Xhelili: Dejona Mihali e ka pasur të ndaluar të futet në Kosovë para se kjo qeveri të vijë në pushtet

Kica-Xhelili: Dejona Mihali e ka pasur të ndaluar të futet në Kosovë para se kjo qeveri të vijë në pushtet

Politikë
Ahmeti: Në zgjedhjet e fundit kam votuar për Vetëvendosjen

Ahmeti: Në zgjedhjet e fundit kam votuar për Vetëvendosjen

Kosovë
LDK tregon arsyet e mospjesëmarrjes në seancën e Kuvendit të Prishtinës, fajëson LVV-në për këmbimin e pronës komunale

LDK tregon arsyet e mospjesëmarrjes në seancën e Kuvendit të Prishtinës, fajëson LVV-në për këmbimin e pronës komunale

Prishtina
Bexheti: Kurti me veprimin e tij të sotëm, bëri një hap mbrapa me Maqedoninë

Bexheti: Kurti me veprimin e tij të sotëm, bëri një hap mbrapa me Maqedoninë

Kosovë
Ahmeti: Nëse Vetëvendosje përfshihet në zgjedhje le ta thotë hapur – të kamuflohen gjërat nuk është mirë

Ahmeti: Nëse Vetëvendosje përfshihet në zgjedhje le ta thotë hapur – të kamuflohen gjërat nuk është mirë

Politikë
Mexhiti: Kurti mbështet opozitën shqiptare në Maqedoni, LVV do të jetë pjesë e zgjedhjeve

Mexhiti: Kurti mbështet opozitën shqiptare në Maqedoni, LVV do të jetë pjesë e zgjedhjeve

Kosovë
Presioni i ndërkombëtarëve, pozita dhe opozita kundër që çështja e dinarit serb të diskutohet në kuadër të dialogut

Presioni i ndërkombëtarëve, pozita dhe opozita kundër që çështja e dinarit serb të diskutohet në kuadër të dialogut

Mirjeta Hajzeraj
Selmanaj i reagon Bislimit: Për një grusht vota bëni politikë me të pagjeturit

Selmanaj i reagon Bislimit: Për një grusht vota bëni politikë me të pagjeturit

Kosovë
Konfirmon tensionet brenda LVV-së, Humolli: Ka qenë reale largimi i 10 deputetëve nga Lëvizja Vetëvendosje

Konfirmon tensionet brenda LVV-së, Humolli: Ka qenë reale largimi i 10 deputetëve nga Lëvizja Vetëvendosje

Politikë
Dështon seanca ndaj aktivistëve të LVV-së për protestën e 2015-ës, për Ylli Hoxhën do të lëshohet urdhëresë për sjellje me detyrim

Dështon seanca ndaj aktivistëve të LVV-së për protestën e 2015-ës, për Ylli Hoxhën do të lëshohet urdhëresë për sjellje me detyrim

Drejtësi
Hoti për Kurtin: Ka mentalitet komunist, nuk do që të ketë opozitë fare

Hoti për Kurtin: Ka mentalitet komunist, nuk do që të ketë opozitë fare

Politikë
A ka Vetëvendosja ambicie pan-shqiptare?

A ka Vetëvendosja ambicie pan-shqiptare?

Kosovë
Premtuan hapjen e Autostradës së Gjilanit në vitin 2023, Rukiqi ironizon me VV-në: Krejt dhe drejt në baltë

Premtuan hapjen e Autostradës së Gjilanit në vitin 2023, Rukiqi ironizon me VV-në: Krejt dhe drejt në baltë

Të Tjera
​LVV e bindur se në zgjedhjet e ardhshme do të fitojnë më shumë se 50 për qind

​LVV e bindur se në zgjedhjet e ardhshme do të fitojnë më shumë se 50 për qind

Kosovë
Këmbimi i pronës komunale me private, reagon Përparim Rama dhe LVV

Këmbimi i pronës komunale me private, reagon Përparim Rama dhe LVV

Kosovë
Fitim Uka s’do të kandidojë më për deputet, do të largohet nga LVV-ja

Fitim Uka s’do të kandidojë më për deputet, do të largohet nga LVV-ja

Kosovë
Rukiqi i reagon Kurtit: Kemi 101 milionë euro më pak eksporte në vitin 2023, kjo lidhet edhe me sanksionet

Rukiqi i reagon Kurtit: Kemi 101 milionë euro më pak eksporte në vitin 2023, kjo lidhet edhe me sanksionet

Prodhime Vendore
“Asfalt apo çlirimi i veriut e armatimi”, Basha i LVV-së kritikon opozitën e lavdëron Kurtin

“Asfalt apo çlirimi i veriut e armatimi”, Basha i LVV-së kritikon opozitën e lavdëron Kurtin

Siguri
Tahiri i PDK-së: Qeverinë e ardhshme s’do ta krijojë Vetëvendosje, por opozita

Tahiri i PDK-së: Qeverinë e ardhshme s’do ta krijojë Vetëvendosje, por opozita

Kosovë
Abrashi: Numri i raketave të cilat i ka porositur Kosova përkon me numrin zyrtar të tankeve që i ka Serbia

Abrashi: Numri i raketave të cilat i ka porositur Kosova përkon me numrin zyrtar të tankeve që i ka Serbia

Kosovë
KQZ rrit shumën e përkrahjes për partitë parlamentare, 15 subjekte përfitojnë rreth 5 milionë euro

KQZ rrit shumën e përkrahjes për partitë parlamentare, 15 subjekte përfitojnë rreth 5 milionë euro

Kosovë