LAJMI I FUNDIT:

Lumir Abdixhiku

1108 Artikuj

Abdixhiku kërkon nga institucionet t’i dalin në ndihmë ndërmarrësit Valon Kastratit të cilit iu dogj fabrika milionëshe

Abdixhiku kërkon nga institucionet t’i dalin në ndihmë ndërmarrësit Valon Kastratit të cilit iu dogj fabrika milionëshe

Kosovë
Njeriu i mërgatës, patrioti e guximtari – vlerësohet lartë figura e Agim Ramadanit në 25-vjetorin e rënies

Njeriu i mërgatës, patrioti e guximtari – vlerësohet lartë figura e Agim Ramadanit në 25-vjetorin e rënies

Kosovë
​Liderët opozitarë urojnë festën e Fitër Bajramit, Krasniqi përmend edhe ish liderët e UÇK-së në Hagë

​Liderët opozitarë urojnë festën e Fitër Bajramit, Krasniqi përmend edhe ish liderët e UÇK-së në Hagë

Kosovë
Delegacioni i LDK-së nderon të rënët në Betejën e Koshares, Abdixhiku: Kosharja është detyrim shërbimi ndaj atdheut

Delegacioni i LDK-së nderon të rënët në Betejën e Koshares, Abdixhiku: Kosharja është detyrim shërbimi ndaj atdheut

Kosovë
Abdixhiku pret në takim deputetin shqiptar në parlamentin suedez, Adnan Dibranin

Abdixhiku pret në takim deputetin shqiptar në parlamentin suedez, Adnan Dibranin

Kosovë
Abdixhiku e akuzoi Qeverinë Kurti se bën propagandë, Murati: LDK-ja është vetë definicioni i propagandës

Abdixhiku e akuzoi Qeverinë Kurti se bën propagandë, Murati: LDK-ja është vetë definicioni i propagandës

Politikë
“Faktet para propagandës”, Abdixhiku vazhdon ta sulmojë Qeverinë Kurti

“Faktet para propagandës”, Abdixhiku vazhdon ta sulmojë Qeverinë Kurti

Politikë
Abdixhiku: Për tri vite, investimet e shtetit në ekonomi kanë qenë më të ulëtat në histori

Abdixhiku: Për tri vite, investimet e shtetit në ekonomi kanë qenë më të ulëtat në histori

Ekonomi
Abdixhiku ngushëllon familjen për vdekjen e anëtares së LDK-së, profesoreshës Shqipe Bajçinca-Brestovci

Abdixhiku ngushëllon familjen për vdekjen e anëtares së LDK-së, profesoreshës Shqipe Bajçinca-Brestovci

Kosovë
Abdixhiku: Festa e Pashkëve le të na rigjallërojë vullnetin për t’u bërë më të mirë me njëri-tjetrin

Abdixhiku: Festa e Pashkëve le të na rigjallërojë vullnetin për t’u bërë më të mirë me njëri-tjetrin

Kosovë
Intervistimi i ambasadorit Berishaj, veprat penale për të cilat dyshohet dhe deklarata e avokatit

Intervistimi i ambasadorit Berishaj, veprat penale për të cilat dyshohet dhe deklarata e avokatit

Drejtësi
Abdixhiku për Berishajn: Njeriu që ka mbrojtjen e Qeverisë, po intervistohet në Prokurori Speciale

Abdixhiku për Berishajn: Njeriu që ka mbrojtjen e Qeverisë, po intervistohet në Prokurori Speciale

Kosovë
Hamza: Jam më i mirë se Kurti në qeverisje, kam përvojë më shumë se Abdixhiku – Haradinaj s’do të jetë kryeministër

Hamza: Jam më i mirë se Kurti në qeverisje, kam përvojë më shumë se Abdixhiku – Haradinaj s’do të jetë kryeministër

Kosovë
Abdixhiku: Për 3 vjet, janë dhënë 781 tenderë sekret në vlerë 209 milion euro

Abdixhiku: Për 3 vjet, janë dhënë 781 tenderë sekret në vlerë 209 milion euro

Kosovë
Abdixhiku: Derisa po flasim, dikush në VV është duke nënshkruar një tender sekret

Abdixhiku: Derisa po flasim, dikush në VV është duke nënshkruar një tender sekret

Të Tjera
Bedri Hamza i emëruari i PDK-së për kryeministër – kush mund të jenë kandidatët tjerë të partive politike?

Bedri Hamza i emëruari i PDK-së për kryeministër – kush mund të jenë kandidatët tjerë të partive politike?

Jehona Hulaj
Rukiqi i LDK-së demanton Valon Sylën: Abdixhiku dhe Konjufca nuk janë takuar

Rukiqi i LDK-së demanton Valon Sylën: Abdixhiku dhe Konjufca nuk janë takuar

Politikë
Abdixhiku nga Obiliqi godet Kurtin: Popullistët nuk e besojnë Kosovën, e shohin si të përkohshme

Abdixhiku nga Obiliqi godet Kurtin: Popullistët nuk e besojnë Kosovën, e shohin si të përkohshme

Kosovë
Abdixhiku: Vdekja e Triumf Feratit, dhimbje e madhe e trishtim i thellë

Abdixhiku: Vdekja e Triumf Feratit, dhimbje e madhe e trishtim i thellë

Kosovë
Murati kundështon akuzat e Abdixhikut dhe Hotit për humbje në Trust: Njohuritë e LDK-së, të mjaftueshme vetëm për llogaritje kusuri

Murati kundështon akuzat e Abdixhikut dhe Hotit për humbje në Trust: Njohuritë e LDK-së, të mjaftueshme vetëm për llogaritje kusuri

Të Tjera
Haliti i përgjigjet Abdixhikut: Postin e kryetarit të LDK-së e ka falas

Haliti i përgjigjet Abdixhikut: Postin e kryetarit të LDK-së e ka falas

Politikë
Abdixhiku i përgjigjet Kurtit: LDK nuk bën mocion për shpërbërje të Kuvendit, por është e gatshme për zgjedhje

Abdixhiku i përgjigjet Kurtit: LDK nuk bën mocion për shpërbërje të Kuvendit, por është e gatshme për zgjedhje

Kosovë
Abdixhiku: Kështu si po qeverisë Albin Kurti, na duhen 40 vjet për të arritur Kroacinë

Abdixhiku: Kështu si po qeverisë Albin Kurti, na duhen 40 vjet për të arritur Kroacinë

Kosovë
Kontratat njëburimore në vlerë prej 209 milionë euro, LDK kërkon themelimin e një komisioni hetimor parlamentar

Kontratat njëburimore në vlerë prej 209 milionë euro, LDK kërkon themelimin e një komisioni hetimor parlamentar

Kosovë