LAJMI I FUNDIT:

Abdixhiku pret në darkë pune deputetin e Bundestagut: Folëm për rigjetjen e rrugës integruese të Kosovës

Abdixhiku pret në darkë pune deputetin e Bundestagut: Folëm për rigjetjen e rrugës integruese të Kosovës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka pritur në darkë pune deputetin gjerman të Bundestagut, Peter Beyer.

Abdixhiku ka thënë se deputeti Beyer është një nga kontribuesit më të mëdhenj në Ballkanin Perëndimor.

“Si një nga njohësit dhe kontribuesit më të mëdhenj në Ballkanin Perëndimor, Peter ka qenë zë i pandalshëm avokues i Republikës së Kosovës dhe popullit tonë në katër mandatet paraprake në Bundestag dhe të gjitha funksionet brenda CDU-së”.

​Maqedonci: Bashkëpunimi me Gjermaninë ka rëndësi për zhvillimin e ushtrisë së Kosovës
Lexo po ashtu ​Maqedonci: Bashkëpunimi me Gjermaninë ka rëndësi për zhvillimin e ushtrisë së Kosovës

Kreu i LDK-së ka bërë të ditur se në këtë takim është diskutuar “programin politik euroatlantik, për domosdoshmërinë e rigjetjes së rrugës integruese të Kosovës, e për bashkëpunimin ndërpartiak”.

“Do të shihemi së shpejti në Berlin”, ka përfunduar kryetari i LDK-së.

LDK dhe CDU janë parti simotra në grupin e Partive Popullore Evropiane (EPP)./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh - 'Kanë udhëtuar shpesh në Serbi'

Dosja ndaj të dyshuarëve për spiunazh - 'Kanë udhëtuar shpesh në Serbi'

Drejtësi
Nis takimi Bislimi – Lajçak në Qeveri

Nis takimi Bislimi – Lajçak në Qeveri

Lajme
I akuzuari Muhamet Alidemaj thotë se kur ndodhi masakra e Izbicës, kishte qenë tek axha duke e festuar Bajramin

I akuzuari Muhamet Alidemaj thotë se kur ndodhi masakra e Izbicës, kishte qenë tek axha duke e festuar Bajramin

Drejtësi
Kurti tha se partitë opozitare nuk mund t'i shtyjnë zgjedhjet pafundësisht, flasin nga LDK-ja dhe AAK-ja

Kurti tha se partitë opozitare nuk mund t'i shtyjnë zgjedhjet pafundësisht, flasin nga LDK-ja dhe AAK-ja

Mirjeta Hajzeraj
Nënshkruhet marrëveshja, Izraeli heq zyrtarisht vizat për Kosovën

Nënshkruhet marrëveshja, Izraeli heq zyrtarisht vizat për Kosovën

Lajme
Temperaturat e larta, doktoresha Pranvera Krasniqi, jep disa këshilla për të moshuarit dhe fëmijët

Temperaturat e larta, doktoresha Pranvera Krasniqi, jep disa këshilla për të moshuarit dhe fëmijët

Lajme
Kalo në kategori