LAJMI I FUNDIT:
Luana Vjollca

Luana Vjollca

758 Artikuj

Info

Luana Vjollca është e lindur më 2 shtator të vitit 1991 në Tiranë. Ajo është prezantuese dhe këngëtare e njohur në tregun shqiptar.

Karriera për bukuroshen Luana Vjollca fillon në vitin 2007, duke u bërë një nga velinat e emisionit nvestigativ “Fiks Fare” në Top Channel.

Më pas është i njëjti televizion, i cili i jep asaj mundësinë që të prezantojë edhe programet tjera të njohur si: “Summer Fest”, “Top Fest”, “E Diell”, “Shiko kush luan”, etj.

Për një kohë të gjatë, Luana ishte edhe drejtuesja e emisionit për parashikimin e motit në TCH.

Karrierën si këngëtare Luana e kishte filluar që në fëmijëri, por më pas e kishte ndërprerë, për ta vazhduar atë më seriozisht në vitin 2013 ku do të paraqitej në festivalin “Top Fest 10” me këngën “Tërbohu”.

Në vitin 2014 ajo publikon baladën “Askush nuk do ta besojë”, e cila shquhet si njëra ndër këngët më të mira të saj.

Disa nga këngët tjera më të njohura të Luanës janë edhe: “Luanët” (bashkëpunim me DJ Blunt dhe Real 1), “Ai”, “Benzina” etj.

Luana Vjollca mahnit me linjat trupore, ndërsa shfaqet provokuese në imazhet e reja

Luana Vjollca mahnit me linjat trupore, ndërsa shfaqet provokuese në imazhet e reja

Yjet
Luana Vjollca feston Ditën e Verës me fotografi sensuale nga pushimet në jug të Shqipërisë

Luana Vjollca feston Ditën e Verës me fotografi sensuale nga pushimet në jug të Shqipërisë

Yjet
Revista gjermane zgjedh në kopertinën e muajit mars artisten shqiptare, Luana Vjollcën

Revista gjermane zgjedh në kopertinën e muajit mars artisten shqiptare, Luana Vjollcën

Yjet
Luana Vjollca u dhuron grave shitëse ambulantë zarfe me kartolina dhe 100 euro për festën e 8 marsit

Luana Vjollca u dhuron grave shitëse ambulantë zarfe me kartolina dhe 100 euro për festën e 8 marsit

Yjet
Gjest i bukur – Luana Vjollca befason disa gra rrugës për Ditën Ndërkombëtare të Gruas

Gjest i bukur – Luana Vjollca befason disa gra rrugës për Ditën Ndërkombëtare të Gruas

Yjet
Nga xhirimet – Luana Vjollca duket atraktive dhe në top formë

Nga xhirimet – Luana Vjollca duket atraktive dhe në top formë

Yjet
Para dhe pas – yjet e famshme që nisën vitin 2024 me ndryshime në dukje

Para dhe pas – yjet e famshme që nisën vitin 2024 me ndryshime në dukje

Yjet
E quajti Kosovën Serbi, Luana Vjollca reagon ashpër ndaj komentuesit provokativ

E quajti Kosovën Serbi, Luana Vjollca reagon ashpër ndaj komentuesit provokativ

Yjet
Luana Vjollca provokon me paraqitjen për Shën Valentin

Luana Vjollca provokon me paraqitjen për Shën Valentin

Yjet
“Fshatarja” – Luana Vjolla shkëlqen me paraqitjen e thjeshtë në pozat e reja

“Fshatarja” – Luana Vjolla shkëlqen me paraqitjen e thjeshtë në pozat e reja

Yjet
Luana Vjollca shkëlqen me dukjen e re si bionde me flokë të shkurtra, ndërsa nuk heziton të ekspozojë gjoksin

Luana Vjollca shkëlqen me dukjen e re si bionde me flokë të shkurtra, ndërsa nuk heziton të ekspozojë gjoksin

Yjet
Luana Vjollca e nis janarin me pushime, shfaq linjat e bujshme trupore nga Deti i Karaibeve

Luana Vjollca e nis janarin me pushime, shfaq linjat e bujshme trupore nga Deti i Karaibeve

Yjet
Luana Vjollca duket provokuese në imazhet e fundit nga prapaskenat e projektit të ri në Prishtinë

Luana Vjollca duket provokuese në imazhet e fundit nga prapaskenat e projektit të ri në Prishtinë

Yjet
Luana Vjollca mahnit me transformimin në dukje

Luana Vjollca mahnit me transformimin në dukje

Yjet
Luana Vjollca shkëlqen me dukjen në finalen e “Love Island Albania”

Luana Vjollca shkëlqen me dukjen në finalen e “Love Island Albania”

Yjet
Luana Vjollca sjell poza atraktive nga Milano

Luana Vjollca sjell poza atraktive nga Milano

Yjet
Luana Vjollca inspirohet nga Beyonce për dukjen e fundit në ‘Love Island Albania’?

Luana Vjollca inspirohet nga Beyonce për dukjen e fundit në ‘Love Island Albania’?

Yjet
Pas rastit të fundit, Luana Vjollca iu bën apel të rinjve: Keni kujdes nga inteligjenca artificiale

Pas rastit të fundit, Luana Vjollca iu bën apel të rinjve: Keni kujdes nga inteligjenca artificiale

Yjet
Spekulimet për video-skandalin, Luana Vjollca reagon sërish në hyrje të emisionit: Sikur të mos kishte shpifje, intriga dhe kaq shumë urrejtje

Spekulimet për video-skandalin, Luana Vjollca reagon sërish në hyrje të emisionit: Sikur të mos kishte shpifje, intriga dhe kaq shumë urrejtje

Yjet
Elegante dhe me stil, Luana Vjollca shkëlqen me dukjen e radhës

Elegante dhe me stil, Luana Vjollca shkëlqen me dukjen e radhës

Yjet
Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Luana Vjollca reagon pas dyshimeve se po i qarkullon një video erotike në internet

Yjet
Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Luana Vjollca mahnit me paraqitjen nga Java e Modës në Milano

Yjet
Luana Vjollca e mbyll emisionin me nderime: Ngushëllime dëshmorit dhe respekte Policisë së Kosovës

Luana Vjollca e mbyll emisionin me nderime: Ngushëllime dëshmorit dhe respekte Policisë së Kosovës

TV / Film
Luana Vjollca duket provokuese në fustanin e zi transparent nga pushimet në Mykonos

Luana Vjollca duket provokuese në fustanin e zi transparent nga pushimet në Mykonos

Yjet