LAJMI I FUNDIT:

Lindje

54 Artikuj

Një nënë nga Podujeva lind katërnjakë – tre djem dhe një vajzë

Një nënë nga Podujeva lind katërnjakë – tre djem dhe një vajzë

Kosovë
Komunat që regjistruan më së shumti lindje dhe vdekje në Maqedoninë e Veriut

Komunat që regjistruan më së shumti lindje dhe vdekje në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut
Një grua bëhet virale pasi lindi foshnjën e saj në plazh pa ndihmë mjekësore

Një grua bëhet virale pasi lindi foshnjën e saj në plazh pa ndihmë mjekësore

Interesante
Në QKUK, 73 lindje u kryen brenda katër ditëve

Në QKUK, 73 lindje u kryen brenda katër ditëve

Kosovë
E mitura nga Ferizaj shkon për të lindur, policia interviston një person

E mitura nga Ferizaj shkon për të lindur, policia interviston një person

Kronika e Zezë
Mbi 36 mijë fëmijë të lindur në këtë vit në Shqipëri

Mbi 36 mijë fëmijë të lindur në këtë vit në Shqipëri

Shqipëri
Duke përdorur kukulla, mjekët treguan se si duket në të vërtetë lindja, regjistrimet u bënë hit

Duke përdorur kukulla, mjekët treguan se si duket në të vërtetë lindja, regjistrimet u bënë hit

Fun Lajme
Më shumë vdekje se lindje, Shqipëria po zvogëlohet dhe po plaket – “duhet ndërhyrja urgjente”

Më shumë vdekje se lindje, Shqipëria po zvogëlohet dhe po plaket – “duhet ndërhyrja urgjente”

Shqipëri
Nuk e dinte se ishte shtatzënë, gruaja nga Utah lind beben e saj derisa aeroplani ishte ‘në mes të oqeanit’

Nuk e dinte se ishte shtatzënë, gruaja nga Utah lind beben e saj derisa aeroplani ishte ‘në mes të oqeanit’

Interesante
Në muajin shkurt rritet numri i foshnjave të lindura në Kosovë

Në muajin shkurt rritet numri i foshnjave të lindura në Kosovë

Kosovë
Një fotografi e një foshnjeje të ‘zemëruar’ bëhet hit në rrjetet sociale

Një fotografi e një foshnjeje të ‘zemëruar’ bëhet hit në rrjetet sociale

Interesante
Në Spitalin e Pejës për 24 orë u trajtuan 238 pacientë

Në Spitalin e Pejës për 24 orë u trajtuan 238 pacientë

Shëndetësi
Policët ndihmojnë nënën për të lindur beben, derisa gjendej në një autobus në lëvizje në Argjentinë

Policët ndihmojnë nënën për të lindur beben, derisa gjendej në një autobus në lëvizje në Argjentinë

Fun Lajme
E pazakontë: Lind binjakë në moshën 74-vjeçare

E pazakontë: Lind binjakë në moshën 74-vjeçare

Nga Bota
Reagimet e ndryshme të adoleshentes, derisa e shikonte motrën që sillte në jetë një fëmijë (Video)

Reagimet e ndryshme të adoleshentes, derisa e shikonte motrën që sillte në jetë një fëmijë (Video)

Fun Lajme
Një grua në Kamenicë lind fëmijën në mesin e tregut të qytetit

Një grua në Kamenicë lind fëmijën në mesin e tregut të qytetit

Lajme
Një grua e Teksasit ka lindur gjashtë fëmijë, në vetëm nëntë minuta (Foto)

Një grua e Teksasit ka lindur gjashtë fëmijë, në vetëm nëntë minuta (Foto)

Interesante
Moti “ndan me thikë” Evropën: Lindje e acartë, Perëndim i thatë e me diell (Video)

Moti “ndan me thikë” Evropën: Lindje e acartë, Perëndim i thatë e me diell (Video)

Nga Bota
Prokuroria do të hetojë rastin e 13-vjeçares që u bë nënë

Prokuroria do të hetojë rastin e 13-vjeçares që u bë nënë

Kosovë
Vdes pasi lind fëmijën

Vdes pasi lind fëmijën

Kronika e Zezë
13 vjeçarja sjell në jetë fëmijën e saj të parë në QKUK

13 vjeçarja sjell në jetë fëmijën e saj të parë në QKUK

Kosovë
Katër herë katërnjakë, shtatë herë trinjakë dhe 16 herë binjakë: Historia interesante për gruan që supozohet se mban rekordin e fëmijëve të lindur!

Katër herë katërnjakë, shtatë herë trinjakë dhe 16 herë binjakë: Historia interesante për gruan që supozohet se mban rekordin e fëmijëve të lindur!

Interesante
Lindjen e kreu në koma, vetëdija i erdhi pas 23 ditësh kur në krah ia vunë fëmijën e porsalindur (Foto)

Lindjen e kreu në koma, vetëdija i erdhi pas 23 ditësh kur në krah ia vunë fëmijën e porsalindur (Foto)

Interesante
Është vetëm 31 vjeçe dhe ka lindur fëmijën e tetë, shqiptarja thotë se dëshirojnë të bëjnë 10 fëmijë (Video)

Është vetëm 31 vjeçe dhe ka lindur fëmijën e tetë, shqiptarja thotë se dëshirojnë të bëjnë 10 fëmijë (Video)

Shqipëri