LAJMI I FUNDIT:

Kuajt

29 Artikuj

Ikin nga stalla, kuajt e policisë së Ohios bllokojnë njërën prej autostradave në Shtetet e Bashkuara

Ikin nga stalla, kuajt e policisë së Ohios bllokojnë njërën prej autostradave në Shtetet e Bashkuara

Kuriozitete
Sir Alex Ferguson bën një blerje rekord, pavarësisht se pranoi se gruaja e ndjerë Cathy do të ishte ‘çmendur’

Sir Alex Ferguson bën një blerje rekord, pavarësisht se pranoi se gruaja e ndjerë Cathy do të ishte ‘çmendur’

Ndërkombëtare
Sa kuaj-fuqi i ka një kali?

Sa kuaj-fuqi i ka një kali?

Auto Lajme
Kamerat e vendosura në malet e Kanadasë kapën momentin kur një ari ndjek një grup kuajsh të egër

Kamerat e vendosura në malet e Kanadasë kapën momentin kur një ari ndjek një grup kuajsh të egër

Interesante
Kuajt ndalojnë veturat në rrugë që të marrin ledhatime prej shoferëve

Kuajt ndalojnë veturat në rrugë që të marrin ledhatime prej shoferëve

Fun Lajme
Shkencëtarët zbulojnë se kuajt mund të komunikojnë me njerëzit

Shkencëtarët zbulojnë se kuajt mund të komunikojnë me njerëzit

Kujdesi për kafshët
Kuajt më të rrezikshëm në botë: Kushtojini vëmendje, sepse kjo është treshja “vrasëse”

Kuajt më të rrezikshëm në botë: Kushtojini vëmendje, sepse kjo është treshja “vrasëse”

Kërshëri
I zjarrtë dhe kontrovers: Një festival shekullor në të cilën kuajt kalojnë nëpër zjarr

I zjarrtë dhe kontrovers: Një festival shekullor në të cilën kuajt kalojnë nëpër zjarr

Çfarë të vizitosh
I ikin nga ferma, kuajt “pushtojnë” rrugët e qytetit britanik – pamjet bëhen virale

I ikin nga ferma, kuajt “pushtojnë” rrugët e qytetit britanik – pamjet bëhen virale

Interesante
Sa kuaj mund të gjeni në këtë foto? Përgjigjja është një tregues për inteligjencën tuaj

Sa kuaj mund të gjeni në këtë foto? Përgjigjja është një tregues për inteligjencën tuaj

Lifestyle
Kuajt shijojnë borën e freskët në Kanada

Kuajt shijojnë borën e freskët në Kanada

Fun Lajme
Një burrë me varkë shpëtoi disa kuaj në një livadh të përmbytur, e gjithë ngjarja u filmua nga një dron

Një burrë me varkë shpëtoi disa kuaj në një livadh të përmbytur, e gjithë ngjarja u filmua nga një dron

Interesante
Policia e Nju Jorkut përdor kuajt për të ndarë turmën e të rinjve që po rriheshin

Policia e Nju Jorkut përdor kuajt për të ndarë turmën e të rinjve që po rriheshin

Amerika
Një fermer rus reagoi “mençur dhe shpejt” – shpëtoi kuajt nga mbytja e sigurt

Një fermer rus reagoi “mençur dhe shpejt” – shpëtoi kuajt nga mbytja e sigurt

Fun Lajme
Turqia vret kuajt për shkak të sëmundjes

Turqia vret kuajt për shkak të sëmundjes

Nga Bota
Dëshironi fëmijë inteligjent? Kalërimi avancon të mbajturit në mend dhe mësimin

Dëshironi fëmijë inteligjent? Kalërimi avancon të mbajturit në mend dhe mësimin

Fëmija juaj
Atmosfera “ndizet” kur ofertat kalojnë çmimin 1 milion dollarë: Një rrëfim për vendin ku mbretërit dhe milionerët shpenzuan 360 milionë dollarë në kuaj, vetëm në shtator

Atmosfera “ndizet” kur ofertat kalojnë çmimin 1 milion dollarë: Një rrëfim për vendin ku mbretërit dhe milionerët shpenzuan 360 milionë dollarë në kuaj, vetëm në shtator

Nga Bota
Sheiku i Dubait ka ofruar aq shumë para për një kalë, sa që edhe ekspertët e kësaj industrie kanë mbetur të befasuar

Sheiku i Dubait ka ofruar aq shumë para për një kalë, sa që edhe ekspertët e kësaj industrie kanë mbetur të befasuar

Interesante
Aksidenti e la të paaftë për punë, jeton në rimorkion që përdorej për transportin e kuajve të garave (Foto)

Aksidenti e la të paaftë për punë, jeton në rimorkion që përdorej për transportin e kuajve të garave (Foto)

Interesante
Temperaturat në Australi arrijnë mbi 46 gradë celsius, ngordhin 90 kuaj dhe miliona peshq (Foto/Video, +18)

Temperaturat në Australi arrijnë mbi 46 gradë celsius, ngordhin 90 kuaj dhe miliona peshq (Foto/Video, +18)

Nga Bota
Kuajt detyrohen të lëvizin mbi flakë, në ceremoninë e ‘pastrimit’ të festivalit spanjoll (Video)

Kuajt detyrohen të lëvizin mbi flakë, në ceremoninë e ‘pastrimit’ të festivalit spanjoll (Video)

Interesante
Luftë dramatike mes dy kuajve, në fund duket se fitoi njëri (Foto)

Luftë dramatike mes dy kuajve, në fund duket se fitoi njëri (Foto)

Fun Lajme
Imazhet e lashta tregojnë kohën kur shtëpitë transportoheshin prej kuajve (Foto)

Imazhet e lashta tregojnë kohën kur shtëpitë transportoheshin prej kuajve (Foto)

Fun Lajme
Trajneri i kuajve shtiret kinse ka humbur vetëdijen, ata i japin ndihmën e parë (Video)

Trajneri i kuajve shtiret kinse ka humbur vetëdijen, ata i japin ndihmën e parë (Video)

Interesante