LAJMI I FUNDIT:

Kruja

28 Artikuj

Rekord vizitorësh në muzeun e Krujës, 134 për qind më shumë në janar-prill 2024

Rekord vizitorësh në muzeun e Krujës, 134 për qind më shumë në janar-prill 2024

Shqipëri
Korrupsion dhe pastrim parash, SPAK merr të pandehur mjekun me 1 milion euro pasuri

Korrupsion dhe pastrim parash, SPAK merr të pandehur mjekun me 1 milion euro pasuri

Shqipëri
Breshëri kallashnikovi ndaj banesës në Krujë, një viktimë, plagoset një i mitur

Breshëri kallashnikovi ndaj banesës në Krujë, një viktimë, plagoset një i mitur

Shqipëri
Kruja drejt turizmit gjithëvjetor, historia e Skënderbeut, kalaja dhe qyteti po tërheqin vizitorë të shumtë

Kruja drejt turizmit gjithëvjetor, historia e Skënderbeut, kalaja dhe qyteti po tërheqin vizitorë të shumtë

Shqipëri
BE-ja jep 500 mijë euro për restaurimin e Muzeut Etnografik në Krujë

BE-ja jep 500 mijë euro për restaurimin e Muzeut Etnografik në Krujë

Shqipëri
Bukuritë e panjohura në Nikël të Krujës

Bukuritë e panjohura në Nikël të Krujës

Cult+
Jonida Maliqi vjen me shumë stil për 28 nëntor, teksa pozon nga Kalaja e Krujës

Jonida Maliqi vjen me shumë stil për 28 nëntor, teksa pozon nga Kalaja e Krujës

Yjet
Reportazh nga Kruja, “qyteti i bekuar”

Reportazh nga Kruja, “qyteti i bekuar”

Cult+
Muzeu i Krujës destinacioni i rreth 20 mijë vizitorëve nga janari deri sot

Muzeu i Krujës destinacioni i rreth 20 mijë vizitorëve nga janari deri sot

Shqipëri
Rama jep lajmin e mirë, 77 vjeçarja nga Kruja shërohet nga coronavirusi

Rama jep lajmin e mirë, 77 vjeçarja nga Kruja shërohet nga coronavirusi

Shqipëri
Ndihma amerikane për riparimin e dëmeve në monumentet historike

Ndihma amerikane për riparimin e dëmeve në monumentet historike

Cult+
Tabela sinjalizuese në Kalanë e Krujës

Tabela sinjalizuese në Kalanë e Krujës

Cult+
Tërmeti shemb dhe dëmton kalatë në Durrës, Krujë dhe Prezë

Tërmeti shemb dhe dëmton kalatë në Durrës, Krujë dhe Prezë

Cult+
Kujtimet e Bekim Fehmiut, nga vizita e parĕ në Shqipëri

Kujtimet e Bekim Fehmiut, nga vizita e parĕ në Shqipëri

Fakte
Shtatori dhe tetori janë muajt më të mirë për ta vizituar Shqipërinë

Shtatori dhe tetori janë muajt më të mirë për ta vizituar Shqipërinë

Çfarë të vizitosh
Në përgjim për tre muaj, dalin detajet e operacionit në Krujë – si ranë në pranga 11 persona

Në përgjim për tre muaj, dalin detajet e operacionit në Krujë – si ranë në pranga 11 persona

Shqipëri
Kruja dhe tradita e punimit të kostumeve popullore

Kruja dhe tradita e punimit të kostumeve popullore

Cult+
Tradita e punimit të qilimave në tezgjah

Tradita e punimit të qilimave në tezgjah

Cult+
Arbëreshët rikthehen në Krujë, qendrën e tyre shpirtërore

Arbëreshët rikthehen në Krujë, qendrën e tyre shpirtërore

Cult+
Ndalohet komando ekstremist në Krujë, stërviste fëmijët për ISIS

Ndalohet komando ekstremist në Krujë, stërviste fëmijët për ISIS

Shqipëri
Kërkesa e krutanëve për Bashën: Mos i jep më dorën Edi Ramës!

Kërkesa e krutanëve për Bashën: Mos i jep më dorën Edi Ramës!

Shqipëri
Martesë për Guiness në Krujë (Foto)

Martesë për Guiness në Krujë (Foto)

Interesante
Trefishohet numri i vizitorëve në muzeun e Krujës

Trefishohet numri i vizitorëve në muzeun e Krujës

Cult+
Njëmijë vizitorë, për një ditë në Muzeun e Krujës

Njëmijë vizitorë, për një ditë në Muzeun e Krujës

Cult+