LAJMI I FUNDIT:

Krokodil

65 Artikuj

Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Interesante
Peshkatari australian qëndron plotësisht i qetë pranë krokodilit gjigant, madje ia kthen shpinën dhe nuk i bën fare përshtypje reptili

Peshkatari australian qëndron plotësisht i qetë pranë krokodilit gjigant, madje ia kthen shpinën dhe nuk i bën fare përshtypje reptili

Interesante
I dehur i afrohet krokodilit dhe filloi ta gjuaj me gurë, meksikani për pak sa nuk e pëson me jetë

I dehur i afrohet krokodilit dhe filloi ta gjuaj me gurë, meksikani për pak sa nuk e pëson me jetë

Dështime
Beteja e ashpër mes jaguarit dhe krokodilit, “macja e madhe” nuk i jep mundësi të mbrohet reptilit

Beteja e ashpër mes jaguarit dhe krokodilit, “macja e madhe” nuk i jep mundësi të mbrohet reptilit

Interesante
Ia ndoqi nga pas të voglin, elefanti shtyp për vdekje krokodilin

Ia ndoqi nga pas të voglin, elefanti shtyp për vdekje krokodilin

Interesante
Beteja e rrallë mes krokodilit dhe anakondës përfundoi pa fitues

Beteja e rrallë mes krokodilit dhe anakondës përfundoi pa fitues

Interesante
Rrëfimi i motrave binjake që u sulmuan nga krokodili, reptili e tërhoqi njërën në ujë – tjetra bëri të pamundurën për ta përzënë

Rrëfimi i motrave binjake që u sulmuan nga krokodili, reptili e tërhoqi njërën në ujë – tjetra bëri të pamundurën për ta përzënë

Amerika Latine
Krokodili 3 metra ndërpreu trafikun në Florida

Krokodili 3 metra ndërpreu trafikun në Florida

Fun Lajme
E gëlltiti të tërin në një lumë në Indonezi, kapin krokodilin shtatë metra – ia hapin barkun për ta nxjerrë trupin e pajetë të 8-vjeçarit

E gëlltiti të tërin në një lumë në Indonezi, kapin krokodilin shtatë metra – ia hapin barkun për ta nxjerrë trupin e pajetë të 8-vjeçarit

Azia
Impala ikën nga kthetrat e krokodilit pas disa minutave përpjekje, por vetëm disa sekonda më vonë kapet nga një leopard

Impala ikën nga kthetrat e krokodilit pas disa minutave përpjekje, por vetëm disa sekonda më vonë kapet nga një leopard

Fun Lajme
Zgjohen në mëngjes duke mos u besuar syve çfarë po shohin, krokodili gjigant në pishinën e tyre – çifti nga Afrika e Jugut i telefonojnë ekspertëve për ta larguar

Zgjohen në mëngjes duke mos u besuar syve çfarë po shohin, krokodili gjigant në pishinën e tyre – çifti nga Afrika e Jugut i telefonojnë ekspertëve për ta larguar

Interesante
Takimi i “pazakontë” mes krokodilit pesë metra dhe peshkaqenit – pamjet e filmuar nga droni në Australi

Takimi i “pazakontë” mes krokodilit pesë metra dhe peshkaqenit – pamjet e filmuar nga droni në Australi

Dështime
Moti i ligë kaplon Meksikën, rrugët mbushen me ujë – krokodilët “shëtisin” nëpër lagjet e banuara

Moti i ligë kaplon Meksikën, rrugët mbushen me ujë – krokodilët “shëtisin” nëpër lagjet e banuara

Interesante
Krokodili i rrallë indian mban 100 bebe në kurriz pas çiftimit me 7-8 femra

Krokodili i rrallë indian mban 100 bebe në kurriz pas çiftimit me 7-8 femra

Interesante
Djalin e gjuetarit të njohur të krokodilëve, e kafshon gjarpri në fytyrë

Djalin e gjuetarit të njohur të krokodilëve, e kafshon gjarpri në fytyrë

Interesante
Sheh krokodilin katër metërsh duke tërhequr lopën në ujë, peshkatari amerikan mbetet i habitur

Sheh krokodilin katër metërsh duke tërhequr lopën në ujë, peshkatari amerikan mbetet i habitur

Interesante
Burri nga Filipinet që u bë miliarder me “perandorinë” e krokodilëve

Burri nga Filipinet që u bë miliarder me “perandorinë” e krokodilëve

Biznes
Filmoi nga ajri me dron, pretendon se ka regjistruar një krokodil shtatë metra në ujërat e njelmëta

Filmoi nga ajri me dron, pretendon se ka regjistruar një krokodil shtatë metra në ujërat e njelmëta

Interesante
Krokodili humb betejën nga anakonda tetë metra e gjatë

Krokodili humb betejën nga anakonda tetë metra e gjatë

Interesante
Europol: Në aksionin ndërkombëtar shpëtohen 4,400 zvarranikë

Europol: Në aksionin ndërkombëtar shpëtohen 4,400 zvarranikë

Nga Bota
Ngecën në bregdetin e mbushur me krokodilë, shpëtuan pasi shkruan “ndihmë” në baltë (Foto)

Ngecën në bregdetin e mbushur me krokodilë, shpëtuan pasi shkruan “ndihmë” në baltë (Foto)

Interesante
Krokodilin gjigant që ra në pishinë, e largoi një profesionist që merret me reptilë (Video)

Krokodilin gjigant që ra në pishinë, e largoi një profesionist që merret me reptilë (Video)

Fun Lajme
Tufa e luanëve i vërsulen buallit, detyrohet të futet në ujë për t’i shpëtuar më të keqes – aty e sulmon krokodili (Video)

Tufa e luanëve i vërsulen buallit, detyrohet të futet në ujë për t’i shpëtuar më të keqes – aty e sulmon krokodili (Video)

Interesante
Vogëlushja filmohet duke ia pastruar dhëmbët krokodilit, pamjet bëjnë xhiron e botës (Video)

Vogëlushja filmohet duke ia pastruar dhëmbët krokodilit, pamjet bëjnë xhiron e botës (Video)

Interesante