LAJMI I FUNDIT:

Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Tufa e peshkaqenëve rrethojnë krokodilin në ujërat e Australisë, njëri prej tyre e kafshoi në këmbë – reptili i kundërpërgjigjet

Një moment i pazakontë është regjistruar me një kamerë amatore.

Bëhet fjalë për një tufë peshkaqenësh që tentojnë të sulmojnë krokodilin në ujë në veri të Australisë.

Në videon që po qarkullon në rrjetet sociale, shihen disa peshkaqenë duke u sill rreth krokodilit në ishullin Vesel, transmeton Telegrafi.

Krokodili megjithatë nuk ka dashur të ikë pavarësisht faktit që ishin më shumë në numër peshkaqenët.

“Kemi një mik të vogël”, dëgjohet duke thënë një grua në video derisa krokodili po afrohej.

Megjithatë një peshkaqen e kafshon në këmbë krokodilin, duke e nxitur të reagojë menjëherë – duke iu kundërvënë me tërë forcën.

Në fund krokodili ka arritur të vazhdojë “rrugëtimin” e tij, dhe të largohet nga tufa e peshkaqenëve.

Ndryshe, peshkaqenët dhe krokodilët nuk konsiderohen kundërshtarë, konfliktet mes tyre janë të rralla – madje shpesh ndajnë territorin. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Jessie (@jessie_leigha)

Në trend Fun

Më shumë
Çifti anglez gjen një kalim të fshehtë nëntokësor në oborrin e tyre

Çifti anglez gjen një kalim të fshehtë nëntokësor në oborrin e tyre

Interesante
Videoja që po çmend përdoruesit e TikTok: Njerëzit nuk mund të bien dakord nëse kali po ecë përpara apo prapa

Videoja që po çmend përdoruesit e TikTok: Njerëzit nuk mund të bien dakord nëse kali po ecë përpara apo prapa

Fun
Mesazh në shishe: Italiani gjen letrën e hedhur në det të djaloshit spanjoll

Mesazh në shishe: Italiani gjen letrën e hedhur në det të djaloshit spanjoll

Interesante
Gruaja mbeti e befasuar kur nën dyshemenë e shtëpisë së saj gjeti një kapsulë kohore

Gruaja mbeti e befasuar kur nën dyshemenë e shtëpisë së saj gjeti një kapsulë kohore

Interesante
Jam gjallë

Jam gjallë

Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Fermeri britanik që e shndërroi kombajnën në një “vilë luksoze”, nata në të kushton 120 funte

Interesante
Kalo në kategori