LAJMI I FUNDIT:

Peshkaqen

190 Artikuj

Peshkaqeni tenton ta kafshojë breshkën, e shpëton “mburoja” – pamjet me dron momentin e sulmit

Peshkaqeni tenton ta kafshojë breshkën, e shpëton “mburoja” – pamjet me dron momentin e sulmit

Interesante
Peshkaqeni i afrohet dhe ia ngulë dhëmbët në shpinë, ajo doli nga uji dhe pastroi plagën –  u rikthye në ujë për të notuar me ta

Peshkaqeni i afrohet dhe ia ngulë dhëmbët në shpinë, ajo doli nga uji dhe pastroi plagën –  u rikthye në ujë për të notuar me ta

Interesante
Peshkaqeni kafshon turisten në Maldive

Peshkaqeni kafshon turisten në Maldive

Azia
Zhytësit as që ishin në dijeni që pas u ishte vënë një peshkaqen, roja i plazhit në Australi i alarmon – i shpëtojnë më të keqes

Zhytësit as që ishin në dijeni që pas u ishte vënë një peshkaqen, roja i plazhit në Australi i alarmon – i shpëtojnë më të keqes

Australia
Më shumë se 50 peshkaqenë rrethuan varkën e çiftit amerikan, deti “ziente” teksa ata ushqeheshin

Më shumë se 50 peshkaqenë rrethuan varkën e çiftit amerikan, deti “ziente” teksa ata ushqeheshin

Interesante
Pamjet me dron tregojnë peshkaqenin shumë afër ‘sërfistëve’ në Florida

Pamjet me dron tregojnë peshkaqenin shumë afër ‘sërfistëve’ në Florida

Interesante
Rast tragjik në Australi, vajza 16-vjeçare vdiq pasi u sulmua nga një peshkaqen në lumë – një sulm i tillë fatal nuk kishte ndodhur që nga viti 1923

Rast tragjik në Australi, vajza 16-vjeçare vdiq pasi u sulmua nga një peshkaqen në lumë – një sulm i tillë fatal nuk kishte ndodhur që nga viti 1923

Australia
Nëntëvjeçarja gjen dhëmb peshkaqeni megalodon në plazhin e Maryland

Nëntëvjeçarja gjen dhëmb peshkaqeni megalodon në plazhin e Maryland

Interesante
Një familje australiane mbeti e tmerruar pasi dalloi detajin rrëqethës në sfondin e fotos së tyre të plazhit

Një familje australiane mbeti e tmerruar pasi dalloi detajin rrëqethës në sfondin e fotos së tyre të plazhit

Interesante
Peshkaqeni femër në akuariumin e Çikagos lindi të vegjlit pa baba

Peshkaqeni femër në akuariumin e Çikagos lindi të vegjlit pa baba

Interesante
E kishte nxjerrë uji në rërë, burri nga Australia ia shpëton jetën peshkaqenit – e kthen në det

E kishte nxjerrë uji në rërë, burri nga Australia ia shpëton jetën peshkaqenit – e kthen në det

Interesante
Droni kap momentin kur peshkaqeni prej tri metrave, noton pranë pushuesve në një plazh në Australi

Droni kap momentin kur peshkaqeni prej tri metrave, noton pranë pushuesve në një plazh në Australi

Interesante
Zhytësi profesionist zbulon krijesën e oqeanit që njerëzit duhet të kenë frikë më shumë – dhe nuk janë peshkaqenët

Zhytësi profesionist zbulon krijesën e oqeanit që njerëzit duhet të kenë frikë më shumë – dhe nuk janë peshkaqenët

Kuriozitete
Zhytësja gati përfundon në gojën e peshkaqenit

Zhytësja gati përfundon në gojën e peshkaqenit

Interesante
Imazhe që tregojnë një peshkaqen duke kërcyer nga uji pas sërfistit, në një plazh të Kalifornisë

Imazhe që tregojnë një peshkaqen duke kërcyer nga uji pas sërfistit, në një plazh të Kalifornisë

Interesante
Kishin përfunduar duke luftuar me peshkaqenët, Roja Bregdetare shpëton mrekullisht tre peshkatarë në bregun e Luizianës

Kishin përfunduar duke luftuar me peshkaqenët, Roja Bregdetare shpëton mrekullisht tre peshkatarë në bregun e Luizianës

Amerika
Peshkaqeni dhuron spektakël pran bregdetit të Alabamas

Peshkaqeni dhuron spektakël pran bregdetit të Alabamas

Interesante
Një burrë e kap me duar peshkaqenin dhe e nxjerrë në bregun e plazhit të New Yorkut

Një burrë e kap me duar peshkaqenin dhe e nxjerrë në bregun e plazhit të New Yorkut

Interesante
Nuk e dinin se vetëm tre metra larg tyre “sorollatej” peshkaqeni, notuesit në Florida i shpëtojnë më të keqes – pamjet nga droni shfaqin momentin

Nuk e dinin se vetëm tre metra larg tyre “sorollatej” peshkaqeni, notuesit në Florida i shpëtojnë më të keqes – pamjet nga droni shfaqin momentin

Interesante
‘Dil nga uji!’: Notarët largohen me shpejtësi nga deti i Floridës pasi dallojnë dy peshkaqenë që ishin shumë afër tyre

‘Dil nga uji!’: Notarët largohen me shpejtësi nga deti i Floridës pasi dallojnë dy peshkaqenë që ishin shumë afër tyre

Amerika
Pamjet mahnitëse të balenave dhe të një peshkaqeni të bardhë

Pamjet mahnitëse të balenave dhe të një peshkaqeni të bardhë

Interesante
“Ka 32 vjet që nuk kam parë diçka të tillë!”: Momenti kur zhytësi ‘nxirret nga kutia mbrojtëse’ pasi ajo goditet nga një peshkaqen gjigant

“Ka 32 vjet që nuk kam parë diçka të tillë!”: Momenti kur zhytësi ‘nxirret nga kutia mbrojtëse’ pasi ajo goditet nga një peshkaqen gjigant

Nga Bota
Notarët urdhërohen të dalin nga uji pasi peshkaqeni kafshoi sërfistin në plazhin e Long Island të Nju Jorkut

Notarët urdhërohen të dalin nga uji pasi peshkaqeni kafshoi sërfistin në plazhin e Long Island të Nju Jorkut

Amerika
Peshkaqeni ka mbytur edhe një grua tjetër në një pikë turistike në Hurghada të Egjiptit

Peshkaqeni ka mbytur edhe një grua tjetër në një pikë turistike në Hurghada të Egjiptit

Afrika