LAJMI I FUNDIT:

Krime

37 Artikuj

Le Monde: Operacioni serb në veri i frymëzuar nga rasti i Krimesë

Le Monde: Operacioni serb në veri i frymëzuar nga rasti i Krimesë

Siguri
Martinaj, Bajrët e zyrtarë të policisë, vrasjet dhe atentatet e zbardhura nga SPAK

Martinaj, Bajrët e zyrtarë të policisë, vrasjet dhe atentatet e zbardhura nga SPAK

Shqipëri
Putin e krahason Krimenë me Kosovën

Putin e krahason Krimenë me Kosovën

Kosovë
Moska ‘nderon’ me çmim njeriun që është vrarë nga vet FSB-ja ruse

Moska ‘nderon’ me çmim njeriun që është vrarë nga vet FSB-ja ruse

Evropa
Prokuroria Speciale shenjëstron dy raste të krimeve të rënda “Nomada” dhe “Crystal Eagle”

Prokuroria Speciale shenjëstron dy raste të krimeve të rënda “Nomada” dhe “Crystal Eagle”

Drejtësi
Arrestohet në Çeki rusi Aleksandar Franchetti, kishte krijuar formacion paramilitar ‘Era e Veriut’ gjatë aneksimit të paligjshëm të Krimesë

Arrestohet në Çeki rusi Aleksandar Franchetti, kishte krijuar formacion paramilitar ‘Era e Veriut’ gjatë aneksimit të paligjshëm të Krimesë

Evropa
Levada Center: Dy në tre rusë thonë se vendi i tyre është i izoluar në skenën botërore

Levada Center: Dy në tre rusë thonë se vendi i tyre është i izoluar në skenën botërore

Evropa
Kroacia i ofron Ukrainës modelin e saj për riintegrimin e zonave të pushtuara nga Rusia

Kroacia i ofron Ukrainës modelin e saj për riintegrimin e zonave të pushtuara nga Rusia

Kroacia
Ka marrë pjesë ne 80 raste të ndryshme në gjykatat e Francës, qeni Lol ndihmon viktimat e krimit

Ka marrë pjesë ne 80 raste të ndryshme në gjykatat e Francës, qeni Lol ndihmon viktimat e krimit

Interesante
Si Rusia përhapi dezinformata lidhur me ‘sulmin’ ndaj anijes britanike në Detin e Zi?

Si Rusia përhapi dezinformata lidhur me ‘sulmin’ ndaj anijes britanike në Detin e Zi?

Evropa
Charles Michel i kërkon Vladimir Putinit të ndalojë ‘sjelljen përçarëse’ ndaj BE-së

Charles Michel i kërkon Vladimir Putinit të ndalojë ‘sjelljen përçarëse’ ndaj BE-së

Evropa
Sekretari Blinken viziton Ukrainën mes tensioneve me Rusinë

Sekretari Blinken viziton Ukrainën mes tensioneve me Rusinë

Evropa
Vdes Sasha Saviq drejtuesi i ‘Ujqërve të natës’, njëri ndër përkrahësit kryesor të Vladimir Putinit në Serbi

Vdes Sasha Saviq drejtuesi i ‘Ujqërve të natës’, njëri ndër përkrahësit kryesor të Vladimir Putinit në Serbi

Serbia
Vetura i kthehet prapa dhe nga dritarja i hyn laura e parkingut, shoferi mund ta pësonte edhe më keq

Vetura i kthehet prapa dhe nga dritarja i hyn laura e parkingut, shoferi mund ta pësonte edhe më keq

Nga Bota
Kapet kreu i një grupi kriminal në Tiranë

Kapet kreu i një grupi kriminal në Tiranë

Shqipëri
Acarohen raportet mes superfuqive, SHBA vendos sistemin antiraketor në Rumani, Rusia instalon raketat me rreze të gjatë në Krime

Acarohen raportet mes superfuqive, SHBA vendos sistemin antiraketor në Rumani, Rusia instalon raketat me rreze të gjatë në Krime

Nga Bota
Anijet përfshihen nga zjarri në ngushticën e Kerçit, humbin jetën 14 persona (Video)

Anijet përfshihen nga zjarri në ngushticën e Kerçit, humbin jetën 14 persona (Video)

Nga Bota
‘Babagjyshërit e ngrirë’ në parakalimin e përvitshëm nëpër Krime (Foto)

‘Babagjyshërit e ngrirë’ në parakalimin e përvitshëm nëpër Krime (Foto)

Fun Lajme
Humb kontrollin mbi timonin, kamioni “fluturon” nga rruga dhe përplaset në tobogan – shoferi arrin të kërcej para përplasjes (Video)

Humb kontrollin mbi timonin, kamioni “fluturon” nga rruga dhe përplaset në tobogan – shoferi arrin të kërcej para përplasjes (Video)

Nga Bota
Incident pranë brigjeve të Krimesë: Rusët qëllojnë anijen ukrainase

Incident pranë brigjeve të Krimesë: Rusët qëllojnë anijen ukrainase

Nga Bota
Autori i masakrës në kolegjin e Krimesë ishte futur me një çantë plotë me armë e municion, publikohet videoja e plotë e sulmit (Video, +16)

Autori i masakrës në kolegjin e Krimesë ishte futur me një çantë plotë me armë e municion, publikohet videoja e plotë e sulmit (Video, +16)

Nga Bota
Sulmi me 17 të vrarë në Krime, pamje që tregojnë vrasësin duke ecur korridoreve të kolegjit me një armë (Foto/Video)

Sulmi me 17 të vrarë në Krime, pamje që tregojnë vrasësin duke ecur korridoreve të kolegjit me një armë (Foto/Video)

Nga Bota
Familja katër anëtarëshe dënohet me vdekje, vranë qiradhënësin dhe familjen e tij

Familja katër anëtarëshe dënohet me vdekje, vranë qiradhënësin dhe familjen e tij

Nga Bota
NATO: Nuk mund të ketë krahasim mes Kosovës dhe Krimesë

NATO: Nuk mund të ketë krahasim mes Kosovës dhe Krimesë

Kosovë