LAJMI I FUNDIT:

Kosta Rika

33 Artikuj

E dhimbshme: Një nënë dhe fëmija e saj duke qarë ndërsa kalojnë nën tela me gjemba – duke tentuar të kalojnë kufirin ndërmjet Meksikës dhe SHBA-së

E dhimbshme: Një nënë dhe fëmija e saj duke qarë ndërsa kalojnë nën tela me gjemba – duke tentuar të kalojnë kufirin ndërmjet Meksikës dhe SHBA-së

Nga Bota
Të përbashkëtat e njerëzve që jetojnë më gjatë

Të përbashkëtat e njerëzve që jetojnë më gjatë

Këshilla Lifestyle
‘Ar i bardhë’ i shekullit XXI – çmimi i të cilit ka shpërthyer në tregun botëror, e keni në shtëpi por ndoshta nuk e dini

‘Ar i bardhë’ i shekullit XXI – çmimi i të cilit ka shpërthyer në tregun botëror, e keni në shtëpi por ndoshta nuk e dini

Botë
Osmani: Ndjehem e nderuar që isha përfaqësuesja e parë e Kosovës që viziton Kosta Rikën

Osmani: Ndjehem e nderuar që isha përfaqësuesja e parë e Kosovës që viziton Kosta Rikën

Kosovë
Osmani takon nënsekretaren amerikane të Shtetit: Kosova qëndron në të njëjtën vijë me aleatët në mbrojtjen e vlerave demokratike

Osmani takon nënsekretaren amerikane të Shtetit: Kosova qëndron në të njëjtën vijë me aleatët në mbrojtjen e vlerave demokratike

Kosovë
Presidentja Osmani udhëton për në Kosta Rikë  

Presidentja Osmani udhëton për në Kosta Rikë  

Kosovë
Analistët komentojnë vizitën e presidentes Osmani në Panama dhe Kosta Rika

Analistët komentojnë vizitën e presidentes Osmani në Panama dhe Kosta Rika

Donjeta Zeqiraj
Osmani udhëton për vizitë zyrtare në Republikën e Panamasë dhe në Republikën e Kosta Rikës

Osmani udhëton për vizitë zyrtare në Republikën e Panamasë dhe në Republikën e Kosta Rikës

Kosovë
Aeroplani “këputet në gjysmë” pasi rrëshqiti nga pista gjatë uljes – pamje të incidentit në aeroportin ndërkombëtar të San Jose në Kosta Rika

Aeroplani “këputet në gjysmë” pasi rrëshqiti nga pista gjatë uljes – pamje të incidentit në aeroportin ndërkombëtar të San Jose në Kosta Rika

Nga Bota
Dramë në qiell, akulli thyen xhamin e kabinës së aeroplanit në 11 mijë metra lartësi

Dramë në qiell, akulli thyen xhamin e kabinës së aeroplanit në 11 mijë metra lartësi

Interesante
Gjendet i vdekur miliarderi i Bitcoinit, tregu i kriptomonedhave rrezikon të zhduket

Gjendet i vdekur miliarderi i Bitcoinit, tregu i kriptomonedhave rrezikon të zhduket

Amerika Latine
Meksika, Kili dhe Kosta Rika fillojnë vaksinimet kundër coronavirusit

Meksika, Kili dhe Kosta Rika fillojnë vaksinimet kundër coronavirusit

Amerika Latine
Policia e Kosta Rikës konfiskon sasinë më të madhe të kokainës, bëhet fjalë për 5 mijë kilogramë

Policia e Kosta Rikës konfiskon sasinë më të madhe të kokainës, bëhet fjalë për 5 mijë kilogramë

Nga Bota
I pëlcasin gomat, piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente – fluturakja “rrëshqet dhe sillet” në pistë

I pëlcasin gomat, piloti detyrohet të bëjë ulje emergjente – fluturakja “rrëshqet dhe sillet” në pistë

Interesante
Top 10-shet për vitin 2020: Qytetet dhe shtetet më të mira – dhe vendet më me vlera

Top 10-shet për vitin 2020: Qytetet dhe shtetet më të mira – dhe vendet më me vlera

Çfarë të vizitosh
Thaçi takohet me presidentin e Kosta Rikës

Thaçi takohet me presidentin e Kosta Rikës

Kosovë
Ministri i Jashtëm i Kosta Rikës tregon se gjyshja e tij është shqiptare me origjinë nga Prishtina

Ministri i Jashtëm i Kosta Rikës tregon se gjyshja e tij është shqiptare me origjinë nga Prishtina

Kosovë
Shtetet që nuk kanë ushtri

Shtetet që nuk kanë ushtri

Interesante
Kosta Rika, shteti pa ushtri dhe një nga vendet më të lumtura në botë – investojnë në mbrojtjen e mjedisit

Kosta Rika, shteti pa ushtri dhe një nga vendet më të lumtura në botë – investojnë në mbrojtjen e mjedisit

Nga Bota
Zbulohet mënyra se si hardhucat marrin frymë nën ujë, nëpërmjet një flluske sikurse zhytësit me bombola ajri (Video)

Zbulohet mënyra se si hardhucat marrin frymë nën ujë, nëpërmjet një flluske sikurse zhytësit me bombola ajri (Video)

Interesante
Balena që kërceu papritmas, lagu vizitorët që ndodheshin në barkë (Video)

Balena që kërceu papritmas, lagu vizitorët që ndodheshin në barkë (Video)

Interesante
Dita Ndërkombëtare e Lumturisë: Pesë shtetet më të lumtura në botë

Dita Ndërkombëtare e Lumturisë: Pesë shtetet më të lumtura në botë

Çfarë të vizitosh
Era e fuqishme hedh bilbordin sipër katër kalimtarëve (Video)

Era e fuqishme hedh bilbordin sipër katër kalimtarëve (Video)

Nga Bota
Tragjedi ajrore në Kosta Rika, asnjë i mbijetuar (Foto)

Tragjedi ajrore në Kosta Rika, asnjë i mbijetuar (Foto)

Nga Bota