LAJMI I FUNDIT:

E dhimbshme: Një nënë dhe fëmija e saj duke qarë ndërsa kalojnë nën tela me gjemba – duke tentuar të kalojnë kufirin ndërmjet Meksikës dhe SHBA-së

E dhimbshme: Një nënë dhe fëmija e saj duke qarë ndërsa kalojnë nën tela me gjemba – duke tentuar të kalojnë kufirin ndërmjet Meksikës dhe SHBA-së

Disa pamje tronditëse thuhet se tregojnë një nënë dhe fëmijën e saj të vogël duke bërtitur – të tmerruar – teksa zvarriten nën një gardh në kufirin jugor të SHBA-ve.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet janë marrë nga Juarez në anën e Meksikës të kufirit ku venezuelasit vendosin karton në shpinë për të shmangur prerjen ndërsa zvarriten nën pengesën me tela me gjemba të vendosur për të ndaluar udhëtarët të hyjnë në El Paso.


Pas thirrjeve të shumta gjatë të cilave fëmija i vogël mund të dëgjohet duke qarë, familja shkoi në anën tjetër – për t’u dërguar nga anëtarët e Gardës Kombëtare të Teksasit të vendosur në vendin e tij.

Dhe pamjet tregojnë migrantët duke u kthyer më pas përmes rrugës së rrezikshme nga e cila erdhën – vetëm për të shkuar në një zonë tjetër të kufirit gati 2,000 milje të gjatë për të tentuar një hyrje tjetër diku tjetër.

Në kufirin jugor të Meksikës – të ndarë me Guatemalën – pamje të ngjashme tregojnë se sa të vështira janë në të vërtetë efektet e përpjekjeve të emigrantëve për të hyrë në SHBA. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Shtëpia e Bardhë: Po na mbarojnë paratë dhe koha për të ndihmuar Ukrainën

Amerika
Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Studimi amerikan: Tregtarët izraelitë të bursave dinin për sulmin e Hamasit më 7 tetor

Azia
Turisti japonez vdes pasi kërceu nga

Turisti japonez vdes pasi kërceu nga "një prej lartësive më të mëdha në botë"

Azia
Erdogan e quajti Netanyahun kasapin e Gazës: Ai duhet të gjykohet për krime lufte

Erdogan e quajti Netanyahun kasapin e Gazës: Ai duhet të gjykohet për krime lufte

Azia
Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Pamje rrëqethëse: Trupat e foshnjave, duke u dekompozuar, gjenden në spitalin e Gazës - pasi ato duhej të braktiseshin mes sulmeve izraelite

Botë
Publikohen pamjet që tregojnë se këmbësoria izraelite është futur në jug të Gazës

Publikohen pamjet që tregojnë se këmbësoria izraelite është futur në jug të Gazës

Azia
Kalo në kategori