LAJMI I FUNDIT:

Kontraband e mallrave

63 Artikuj

Intensifikohen kontrollet për kontrabandë, sekuestrohen nxehëse për bojlerë dhe shporet elektrikë në vlerë mbi 10 mijë euro

Intensifikohen kontrollet për kontrabandë, sekuestrohen nxehëse për bojlerë dhe shporet elektrikë në vlerë mbi 10 mijë euro

Kronika e Zezë
Pije kontrabandë nga Kosova, arrestohet 54-vjeçari dhe doganieri në Qafë Morinë

Pije kontrabandë nga Kosova, arrestohet 54-vjeçari dhe doganieri në Qafë Morinë

Shqipëri
Dogana Shqiptare bllokon mbi 34 mijë cigare elektronike kontrabandë me destinacion Kosovën

Dogana Shqiptare bllokon mbi 34 mijë cigare elektronike kontrabandë me destinacion Kosovën

Shqipëri
Policia parandalon kontrabandën me mallra në kufi me Maqedoninë, konfiskon tekstil në vlerë 7 mijë euro

Policia parandalon kontrabandën me mallra në kufi me Maqedoninë, konfiskon tekstil në vlerë 7 mijë euro

Kronika e Zezë
Kapen proteina të kontrabanduara në vlerë 18 mijë euro, arrestohet i dyshuari

Kapen proteina të kontrabanduara në vlerë 18 mijë euro, arrestohet i dyshuari

Kronika e Zezë
Arrestohet një person për kontrabandë me mallra – policia sekuestron çajra për dobësim, mjaltë e produkte tjera

Arrestohet një person për kontrabandë me mallra – policia sekuestron çajra për dobësim, mjaltë e produkte tjera

Kronika e Zezë
Policia inicion katër raste në veri, ndalon persona dhe mallra që kishin hyrë ilegalisht në Kosovë

Policia inicion katër raste në veri, ndalon persona dhe mallra që kishin hyrë ilegalisht në Kosovë

Kronika e Zezë
Dogana sekuestron stimulues seksual në vlerë 40 mijë euro

Dogana sekuestron stimulues seksual në vlerë 40 mijë euro

Kosovë
Në dy raste të ndara, policia parandalon dhe zbulon mallra të kontrabanduara

Në dy raste të ndara, policia parandalon dhe zbulon mallra të kontrabanduara

Kosovë
Transportonin mallra të kontrabanduara, arrestohen babë e bir në Tiranë

Transportonin mallra të kontrabanduara, arrestohen babë e bir në Tiranë

Shqipëri
Policia ndalon dy shtetas të Serbisë për kontrabandim me mallra – në kamion u gjeti rreth 90 mijë vezë pa dokumente

Policia ndalon dy shtetas të Serbisë për kontrabandim me mallra – në kamion u gjeti rreth 90 mijë vezë pa dokumente

Kosovë
Tregtonte mallra kontrabandë, shpallet në kërkim administratorja e postës private në Tiranë

Tregtonte mallra kontrabandë, shpallet në kërkim administratorja e postës private në Tiranë

Shqipëri
Parandalohet kontrabandë me mallra nga Maqedonia e veriut

Parandalohet kontrabandë me mallra nga Maqedonia e veriut

Kronika e Zezë
Një person arrestohet për kontrabandim me mallra

Një person arrestohet për kontrabandim me mallra

Kronika e Zezë
Parandalohet edhe një rast i kontrabandës në veri

Parandalohet edhe një rast i kontrabandës në veri

Kosovë
Në portin e Vlorës sekuestrohen medikamente, pesticide dhe shishe me verë, arrestohet një person

Në portin e Vlorës sekuestrohen medikamente, pesticide dhe shishe me verë, arrestohet një person

Shqipëri
Arrestohet i dyshuari që po kontrabandonte kafshë nga Maqedonia në Kosovë

Arrestohet i dyshuari që po kontrabandonte kafshë nga Maqedonia në Kosovë

Kronika e Zezë
Gjendet bunkeri me medikamente të kontrabanduara në një barnatore në Prishtinë – Dogana publikon pamjet

Gjendet bunkeri me medikamente të kontrabanduara në një barnatore në Prishtinë – Dogana publikon pamjet

Kosovë
Kapen 30 mijë euro ilaçe kontrabandë në Tiranë, arrestohet 59-vjeçari dhe procedohet bashkëshortja e tij

Kapen 30 mijë euro ilaçe kontrabandë në Tiranë, arrestohet 59-vjeçari dhe procedohet bashkëshortja e tij

Shqipëri
Barna të kontrabanduara në Ferizaj, në barnatoren ku u sekuestruan gjendet edhe një bunker

Barna të kontrabanduara në Ferizaj, në barnatoren ku u sekuestruan gjendet edhe një bunker

Kronika e Zezë
Kapen mallra të ndryshme kontrabandë, arrestohet 50-vjeçari dhe doganieri në Kakavijë

Kapen mallra të ndryshme kontrabandë, arrestohet 50-vjeçari dhe doganieri në Kakavijë

Shqipëri
Policia sekuestron 146 kavanoza me mjaltë dhe 40 kilogramë djathë në Prevallë – dyshohet se u kontrabanduan nga Maqedonia e Veriut në Kosovë

Policia sekuestron 146 kavanoza me mjaltë dhe 40 kilogramë djathë në Prevallë – dyshohet se u kontrabanduan nga Maqedonia e Veriut në Kosovë

Kronika e Zezë
Policia në Viti sekuestron 25 thasë duhan të kontrabanduar

Policia në Viti sekuestron 25 thasë duhan të kontrabanduar

Kronika e Zezë
Kumbulla të thata e duhan i papërpunuar, policia ndalon dy raste të kontrabandës

Kumbulla të thata e duhan i papërpunuar, policia ndalon dy raste të kontrabandës

Kosovë