LAJMI I FUNDIT:

KFOR

1196 Artikuj

Ky është aeroplani ushtarak i NATO-s që hodhi më së shumti bomba mbi Serbi më 1999

Ky është aeroplani ushtarak i NATO-s që hodhi më së shumti bomba mbi Serbi më 1999

Kosovë
Rohde: Kontingjenti gjerman i shtuar në KFOR, përkushtim për paqe në Kosovë

Rohde: Kontingjenti gjerman i shtuar në KFOR, përkushtim për paqe në Kosovë

Siguri
Beogradi në flakë, Cvijiq: Bombardimi i NATO-s ishte kulmi tragjik i politikës vetëvrasëse të Sllobodan Millosheviqit

Beogradi në flakë, Cvijiq: Bombardimi i NATO-s ishte kulmi tragjik i politikës vetëvrasëse të Sllobodan Millosheviqit

Kosovë
Njësia Speciale e KFOR-it zhvillon stërvitje, ruan gatishmërinë operacionale

Njësia Speciale e KFOR-it zhvillon stërvitje, ruan gatishmërinë operacionale

Siguri
KFOR-i me aktivitete trajnuese për ta ruajtur gatishmërinë operacionale

KFOR-i me aktivitete trajnuese për ta ruajtur gatishmërinë operacionale

Siguri
Çfarë dihet për praninë e ushtrisë serbe afër kufirit me Kosovën?

Çfarë dihet për praninë e ushtrisë serbe afër kufirit me Kosovën?

Kosovë
KFOR kërkon nga Kosova dhe Serbia të përmbahen nga veprimet përshkallëzuese

KFOR kërkon nga Kosova dhe Serbia të përmbahen nga veprimet përshkallëzuese

Siguri
Kurti publikon pamje, forcat ushtarake serbe shihen pranë kufirit me Kosovën

Kurti publikon pamje, forcat ushtarake serbe shihen pranë kufirit me Kosovën

Kosovë
Stoltenberg pas takimit me kryeministrin slloven: Sllovenia e gatshme të rris kontributin e saj në Kosovë përmes KFOR-it

Stoltenberg pas takimit me kryeministrin slloven: Sllovenia e gatshme të rris kontributin e saj në Kosovë përmes KFOR-it

Kosovë
Bullgaria rrit praninë e saj në Kosovë – dërgon kontingjent prej 100 trupash në misionin e NATO-s

Bullgaria rrit praninë e saj në Kosovë – dërgon kontingjent prej 100 trupash në misionin e NATO-s

Kosovë
Ulutash takon shefen e Zyrës për Këshillin e Evropës, bisedojnë për sigurinë dhe dialogun Kosovë-Serbi

Ulutash takon shefen e Zyrës për Këshillin e Evropës, bisedojnë për sigurinë dhe dialogun Kosovë-Serbi

Siguri
Presidentja Osmani në iftar me ushtarët turq të KFOR-it: Shërbejnë larg vendit e familjeve të tyre që të ketë paqe e siguri në Kosovë

Presidentja Osmani në iftar me ushtarët turq të KFOR-it: Shërbejnë larg vendit e familjeve të tyre që të ketë paqe e siguri në Kosovë

Kosovë
Deklarata e Vuçiqit për luftë konsiderohet si kërcënim serioz ndaj Kosovës

Deklarata e Vuçiqit për luftë konsiderohet si kërcënim serioz ndaj Kosovës

Siguri
Siguria në Kosovë, komandanti i KFOR-it takon ambasadorët e QUINT-it

Siguria në Kosovë, komandanti i KFOR-it takon ambasadorët e QUINT-it

Kosovë
Furnizimi me ujë gjatë verës për KFOR-in në rajonin e Pejës, Cena thotë se KRU “Hidrodrini” i gatshëm t’i përmbushë kërkesat

Furnizimi me ujë gjatë verës për KFOR-in në rajonin e Pejës, Cena thotë se KRU “Hidrodrini” i gatshëm t’i përmbushë kërkesat

Komunat
Trazirat e marsit 2004, Asllan Elshani rrëfen si iu vranë dy vëllezërit derisa po protestonin

Trazirat e marsit 2004, Asllan Elshani rrëfen si iu vranë dy vëllezërit derisa po protestonin

Kosovë
“Pse nuk shkoni në veri”, “kërcënimi” ndaj karabinierëve italianë që i kushtoi shtrenjtë prizrenasit

“Pse nuk shkoni në veri”, “kërcënimi” ndaj karabinierëve italianë që i kushtoi shtrenjtë prizrenasit

Ismail Jakupi
Komandanti i KFOR-it: Kemi katërfishuar praninë në veri të Kosovës, të gatshëm t’i përgjigjemi çdo sfide

Komandanti i KFOR-it: Kemi katërfishuar praninë në veri të Kosovës, të gatshëm t’i përgjigjemi çdo sfide

Siguri
Komandanti i KFOR-it takon presidenten Osmani, theksohet nevoja për koordinim të bashkëpunimit mes KFOR-it dhe institucioneve të Kosovës

Komandanti i KFOR-it takon presidenten Osmani, theksohet nevoja për koordinim të bashkëpunimit mes KFOR-it dhe institucioneve të Kosovës

Kosovë
Raporti vjetor i NATO-s: Prania e aleancës në Kosovë, kyçe për Ballkanin

Raporti vjetor i NATO-s: Prania e aleancës në Kosovë, kyçe për Ballkanin

Kosovë
Escobar e Hovenier takojnë komandantin e KFOR-it, bisedojnë për sigurinë e Kosovës dhe stabilitetin në rajon

Escobar e Hovenier takojnë komandantin e KFOR-it, bisedojnë për sigurinë e Kosovës dhe stabilitetin në rajon

Kosovë
Kurti takohet me komandantin e KFOR-it, diskutojnë për bashkëpunimin dhe sigurinë e vendit

Kurti takohet me komandantin e KFOR-it, diskutojnë për bashkëpunimin dhe sigurinë e vendit

Siguri
Siguria në Kosovë pas sulmit në Banjskë, komandanti i KFOR-it: Shtuam praninë – përforcimi më i madh në një dekadë, qëllimi të parandalojmë çdo përsëritje të dhunës

Siguria në Kosovë pas sulmit në Banjskë, komandanti i KFOR-it: Shtuam praninë – përforcimi më i madh në një dekadë, qëllimi të parandalojmë çdo përsëritje të dhunës

Muhamet Hajrullahu
KFOR ekzaminon zollat e gjetura në Banjskë dhe po siguron zonën për të parë nëse ka armë të tjera

KFOR ekzaminon zollat e gjetura në Banjskë dhe po siguron zonën për të parë nëse ka armë të tjera

Siguri