LAJMI I FUNDIT:

Jorn Rohde

289 Artikuj

Rohde e Guerot te vila romake në Klinë: Shumë vende arkeologjike ende nuk janë eksploruar

Rohde e Guerot te vila romake në Klinë: Shumë vende arkeologjike ende nuk janë eksploruar

Kulturë
Në Prizren hapet edicioni i dytë i Festivalit të Shkathtësive Digjitale

Në Prizren hapet edicioni i dytë i Festivalit të Shkathtësive Digjitale

Marketing
Cili është qëndrimi i ambasadorit të Gjermanisë për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës?

Cili është qëndrimi i ambasadorit të Gjermanisë për shpërndarjen e Kuvendit të Kosovës?

Kosovë
Ambasadori Rohde: Që nga viti 2013 qeveritë e Kosovës s’kanë propozuar zgjidhje për Asociacionin

Ambasadori Rohde: Që nga viti 2013 qeveritë e Kosovës s’kanë propozuar zgjidhje për Asociacionin

Kosovë
Ambasadori gjerman thotë se këshillat e tyre po injorohen, kërkon nga Qeveria të mos veprojë pa koordinim

Ambasadori gjerman thotë se këshillat e tyre po injorohen, kërkon nga Qeveria të mos veprojë pa koordinim

Kosovë
Kushtëzimi i Kosovës për në KiE, eurodeputeti gjerman, Butikofer: Gabim i keq i Qeverisë gjermane

Kushtëzimi i Kosovës për në KiE, eurodeputeti gjerman, Butikofer: Gabim i keq i Qeverisë gjermane

Kosovë
Zhvillimet rreth anëtarësimit të Kosovës në KiE – Osmani takon ambasadorin amerikan dhe atë gjerman

Zhvillimet rreth anëtarësimit të Kosovës në KiE – Osmani takon ambasadorin amerikan dhe atë gjerman

Kosovë
Gjermania e quan “hap konkret” vetëm dërgimin e draft-statutit të Asociacionit në Kushtetuese

Gjermania e quan “hap konkret” vetëm dërgimin e draft-statutit të Asociacionit në Kushtetuese

Kosovë
Opozita dhe analistët besojnë që Kurti do ta dërgojë Asociacionin në Kushtetuese

Opozita dhe analistët besojnë që Kurti do ta dërgojë Asociacionin në Kushtetuese

Kosovë
Rohde: Gjermania do të katërfishojë numrin e ushtarëve në Kosovë

Rohde: Gjermania do të katërfishojë numrin e ushtarëve në Kosovë

Siguri
Anëtarësimi në Këshill të Evropës, Rohde: Kosova të merr vendime të guximshme, agjenda për takimin e Komitetit të Ministrave mund të ndryshojë

Anëtarësimi në Këshill të Evropës, Rohde: Kosova të merr vendime të guximshme, agjenda për takimin e Komitetit të Ministrave mund të ndryshojë

Kosovë
Ambasadori gjerman: Kurti ka qenë në dijeni për qëndrimet tona për Asociacionin

Ambasadori gjerman: Kurti ka qenë në dijeni për qëndrimet tona për Asociacionin

Kosovë
Rohde: Gjermania vazhdon të mbështesë Kosovën në rrugën drejt BE-së

Rohde: Gjermania vazhdon të mbështesë Kosovën në rrugën drejt BE-së

Kosovë
Rënia e Kosovës për 19 vende në indeksin e “Reporterëve Pa Kufij”, reagimet e ambasadës gjermane dhe amerikane

Rënia e Kosovës për 19 vende në indeksin e “Reporterëve Pa Kufij”, reagimet e ambasadës gjermane dhe amerikane

Kosovë
90 milionë euro për rrugën drejt BE-së, ambasadori gjerman: Përkushtim i fortë për integrimin evropian të Kosovës

90 milionë euro për rrugën drejt BE-së, ambasadori gjerman: Përkushtim i fortë për integrimin evropian të Kosovës

Kosovë
Marrëveshje 90 milionë euro mes Kosovës dhe Gjermanisë: Synohet punësimi, energjia dhe integrimi

Marrëveshje 90 milionë euro mes Kosovës dhe Gjermanisë: Synohet punësimi, energjia dhe integrimi

Financa
Mbi 1600 persona të zhdukur nga lufta, Rohde thotë se në tri vitet e fundit nuk është bërë asnjë progres si shkak i bllokadës politike

Mbi 1600 persona të zhdukur nga lufta, Rohde thotë se në tri vitet e fundit nuk është bërë asnjë progres si shkak i bllokadës politike

Kosovë
Osmani falënderon ambasadorin Rohde për votën gjermane pro anëtarësimit të Kosovës në KiE

Osmani falënderon ambasadorin Rohde për votën gjermane pro anëtarësimit të Kosovës në KiE

Kosovë
Ndalimi i zyrtarëve policorë, Rohde i kërkon Serbisë të shtensionojë situatën menjëherë

Ndalimi i zyrtarëve policorë, Rohde i kërkon Serbisë të shtensionojë situatën menjëherë

Kosovë
Ambasadori gjerman, Rohde: U fituan zemrat dhe mendjet në Asamble – Kosova duhet t’i bindë ministrat me veprime

Ambasadori gjerman, Rohde: U fituan zemrat dhe mendjet në Asamble – Kosova duhet t’i bindë ministrat me veprime

Kosovë
Rohde pas vizitës së Sarrazin: Procesi i Berlinit është elementi kyç në përparimin e Kosovës

Rohde pas vizitës së Sarrazin: Procesi i Berlinit është elementi kyç në përparimin e Kosovës

Kosovë
Ministri Maqedonci e ambasadori Rohde “provojnë” kamionët e rinj, donacion nga Gjermania për FSK-në

Ministri Maqedonci e ambasadori Rohde “provojnë” kamionët e rinj, donacion nga Gjermania për FSK-në

Siguri
Mbështetje ushtarake nga Gjermania, FSK pranon kamionët ushtarakë

Mbështetje ushtarake nga Gjermania, FSK pranon kamionët ushtarakë

Siguri
Rohde: Lista Serbe t’i llogarisë pasojat e bojkotit të votimit për shkarkimin e kryetarëve në veri

Rohde: Lista Serbe t’i llogarisë pasojat e bojkotit të votimit për shkarkimin e kryetarëve në veri

Kosovë