LAJMI I FUNDIT:

Joaquin Correa

57 Artikuj

Marrëveshje e përfunduar: Interi pranon të shesë Correan te Marseille

Marrëveshje e përfunduar: Interi pranon të shesë Correan te Marseille

Ndërkombëtare
Përtej Lukakut dhe të tjerëve – Interi përgatitet për ndryshime të mëdha në verë

Përtej Lukakut dhe të tjerëve – Interi përgatitet për ndryshime të mëdha në verë

Serie A
Interi planifikon riorganizim gjatë verës – Priten gjashtë largime dhe shumë transferime të reja

Interi planifikon riorganizim gjatë verës – Priten gjashtë largime dhe shumë transferime të reja

Serie A
Ndryshime në listën e Argjentinës, dy sulmuesit largohen shkaku i lëndimeve dhe Scaloni thërret menjëherë zëvendësuesit

Ndryshime në listën e Argjentinës, dy sulmuesit largohen shkaku i lëndimeve dhe Scaloni thërret menjëherë zëvendësuesit

Ndërkombëtare
Interi merr fitoren e katërt radhazi në Serie A, mposht me lehtësi Sampdorian

Interi merr fitoren e katërt radhazi në Serie A, mposht me lehtësi Sampdorian

Serie A
Interi me disa mungesa në ndeshjen kthyese me Barcelonën

Interi me disa mungesa në ndeshjen kthyese me Barcelonën

Serie A
Interi fiton lehtësisht dhe thellë ndaj Spezias

Interi fiton lehtësisht dhe thellë ndaj Spezias

Serie A
Interi do të largojë dy sulmues para se të nënshkruajnë me Dybalan

Interi do të largojë dy sulmues para se të nënshkruajnë me Dybalan

Serie A
Correa drejt largimit nga Interi, e kërkojnë tri skuadra të mëdha spanjolle

Correa drejt largimit nga Interi, e kërkojnë tri skuadra të mëdha spanjolle

Serie A
Çdo lojtar dhe anëtar i stafit të Argjentinës donte një fotografi me Messin dhe trofeun Finalissima

Çdo lojtar dhe anëtar i stafit të Argjentinës donte një fotografi me Messin dhe trofeun Finalissima

Ndërkombëtare
Interi ndryshon strategjinë e transferimeve pas golit të Sensit dhe lëndimit të Correas

Interi ndryshon strategjinë e transferimeve pas golit të Sensit dhe lëndimit të Correas

Serie A
Kur do ta kompletojë Correa kalimin e përhershëm te Interi

Kur do ta kompletojë Correa kalimin e përhershëm te Interi

Serie A
Correa lëndohet, nuk do të luaj më këtë vit

Correa lëndohet, nuk do të luaj më këtë vit

Serie A
Correa tregon arsyen pse iu bashkua Interit edhe pse kishte oferta të tjera

Correa tregon arsyen pse iu bashkua Interit edhe pse kishte oferta të tjera

Serie A
I shënon gjithmonë Milanit, Correa thotë se synon ta bëjë të njëjtën gjë edhe në derbi

I shënon gjithmonë Milanit, Correa thotë se synon ta bëjë të njëjtën gjë edhe në derbi

Serie A
Inter 2-0 Udinese, notat e lojtarëve – Correa më i miri

Inter 2-0 Udinese, notat e lojtarëve – Correa më i miri

Serie A
Interi fiton me lehtësi ndaj Udineses

Interi fiton me lehtësi ndaj Udineses

Serie A
Vjen reagimi i Joaquin Correas pas incidentit të shumëpërfolur me Luiz Felipe

Vjen reagimi i Joaquin Correas pas incidentit të shumëpërfolur me Luiz Felipe

Serie A
Një ‘shaka e gabuar’, pastaj karton i kuq dhe lot në sytë e lojtarit të Lazios,  Luiz Felipe: Ai ngacmoi  shokun e tij të ngushtë Correan që tani është te Interi

Një ‘shaka e gabuar’, pastaj karton i kuq dhe lot në sytë e lojtarit të Lazios, Luiz Felipe: Ai ngacmoi shokun e tij të ngushtë Correan që tani është te Interi

Serie A
Vidal dhe Correa në ekipin e Interit për ndeshjen kundër Shakhtarit

Vidal dhe Correa në ekipin e Interit për ndeshjen kundër Shakhtarit

Liga e Kampionëve
Correa: Kam pritur gjatë për të ardhur te Interi, është skuadra ime e zemrës

Correa: Kam pritur gjatë për të ardhur te Interi, është skuadra ime e zemrës

Serie A
Notat e lojtarëve, Verona 1-3 Inter: Correa, debutim ëndrrash

Notat e lojtarëve, Verona 1-3 Inter: Correa, debutim ëndrrash

Serie A
Interi fiton me rikthim ndaj Hellas Veronës, Joaquin Correa shpëtimtar i kampionëve

Interi fiton me rikthim ndaj Hellas Veronës, Joaquin Correa shpëtimtar i kampionëve

Serie A
Zyrtare: Interi konfirmon transferimin e Correas

Zyrtare: Interi konfirmon transferimin e Correas

Serie A